Skocz do zawartości

BLOW OFF w dieslu...


mihuu

Rekomendowane odpowiedzi

Tylko proszę nie krzyczcie..., ale chciałbym podpytać się Was o kwestię blow offa w silnikach diesla. Jestem po dość obszernej lekturze internetowej na ten temat i ponoć można montować to w dieslach, a co więcej, ma to ponoć bardzo dobry wpływ na żywotność turbiny (odciąża ją). Chciałbym się podpytać - czy może ktoś z forum przerabiał ten temat? Chodzi mi konkretnie oczywiście o 330d:

 

- czy faktycznie można montować to w dieslach? Jeżeli tak, to jak, gdzie i co trzeba by kupić. Ewentualnie gdzie montują?

- czy faktycznie ma to dobry wpływ na turbinę? Czy nie wpłynie ujemnie na pracę i żywotność silnika? Ewentualnie czy może stworzyć to jakieś niebezpieczeństwo?

- i najważniejsze chyba... Czy będzie ten świst...? :8)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe... tak świst będzie bo będzie działał elektronicznie. To do turbiny w dieslu nie ma żadnego odniesienia... diesel nie posiada przepustnicy, więc nawet mg sprężonego powietrza nie wyjdzie przez zawór upustowy - przy montażu klasycznego BOVa. Jeśli nie szkoda Ci pieniędzy to montuj dedykowany zestaw do TDI. Nic poza dźwiękiem nie uzyskasz. No chyba, że o to Ci chodzi :wink: http://allegro.pl/listing.php/search?sg=0&string=diesel+blow+off
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wygląda to porządnie... :D A jeżeli świst będzie taki sam jak na filmikach z YouTube, gdzie takie zawory są w benzyniakach, to chyba naprawdę byłoby nieźle.

 

http://www.youtube.com/watch?v=HblCEQXQ8Q4

 

Tylko co na to powie komputer? Nie będzie żadnych errorów, złego doboru mieszanki, itd? Chciałbym aby udało się to założyć i użytkować całkiem bezinwazyjnie, bez wpływu na działanie i osiągi silnika.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem każdy może ze swoim samochodem zrobić co chce. Tylko nie dziw się później jak ludzie będą cie wytykać palcami i drwić za plecami :lol: .

Do tego blow off'a idealnie pasowała by naklejka M power na klape i tłumik ala mugen, bo to ten sam poziom. NIe ma to jak psssyt w komplecie z sadzą z wydechu :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem to w swoim 1,8T i osobiście uważam to za totalną porażkę... po prostu wieś "tańczy i śpiewa" :roll: Wywaliłem to od razu i zamontowałem oryginalny fabryczny DV, który wtłacza z powrotem PRZED sprężarkę zmierzone przez MAF powietrze. Czy błędy będą?? Zależy który będziesz montował, tj głośnik, czy ten imitujący BOV. Jeżeli pierwszy to nic nie będzie, jeżeli drugi to na pewno będzie się pojawiało niedoładowanie (niepotrzebne wyrzucanie olbrzymiej masy powietrza), błędy przepływki, kontroli boost, sam pomiar boost i w efekcie tryb awaryjny. Ponadto takie rzeczy nadają się jedynie do jakichś zmodyfikowanych aut wyścigowych. Szczerze mówiąc to nawet nie chciałbym tego w jakimś najnowszym Lamborghini. To miało urok po filmie "szybcy i ściekli", ale na szczęście taniego, wiejskiego tuningu jest coraz mniej - ludzie są bardziej świadomi oryginalności aut co mnie bardzo cieszy :wink:

 

jakub Ty na poważnie, czy to jakiś żart z tym elektro dźwiękiem?? :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na pewno będzie się pojawiało niedoładowanie (niepotrzebne wyrzucanie olbrzymiej masy powietrza), błędy przepływki, kontroli boost, sam pomiar boost i w efekcie tryb awaryjny

 

W takim razie gra nie jest warta świeczki... Ja raczej nie należę do wiejskich tuningowców z rynna zamiast wydechu i metrowym spojlerem - w bagażniku tuba "pajonier", a rdza sypie się zewsząd przy każdym głośniejszym dźwięku :D Po prostu zapytałem z ciekawości, bo efekt dźwiękowy jest bardzo fajny :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No fajny, ale w autach modyfikowanych i dobre dla małolatów polansować się pod dyskoteką. Z resztą nie pasuje to do eleganckiej i wzorowej formy BMW - zakłócałoby to całą szlachetność marki. A tutaj jeszcze wkleję naprawdę poświrowanego BOVa... tak dla śmiechu ;)

 

To mój 5cio tysięczny wpis :D... zapraszam wszystkich Szanownych Kolegów na bezalkoholowe piwko :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.