Skocz do zawartości

przy odpaleniusilnik stuka a po chwili przestaje


kolbik

Rekomendowane odpowiedzi

Posiadam silnik 1,6 z 94r. Zaraz po uruchomieniu slychac charakterystyczny klekot, ktory cichnie po jakichs 4sekundach. Wczesniejtego nie slyszalem.. moze uwagi nie zwracalem a moze mrozy maja z tym cos wspolnego? Zalozylem gaz ale mysle ze to nie ma nic do rzeczy...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ten sam problem, tylko u mnie trwa to krócej niż 2 s i występuje tylko podczas niskich temperatur, podczas uruchamiania silnika. Jak auto jest ciepłe wszystko gra. To stukają jak stwierdził kolega wyżej samoregulatory i póki co się tym nie przejmuję tylko jeżdże. Hej. :mrgreen:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zrozum mnie źle, to wcale nie oznacza że wszystko jest w porządku bo tak naprawdę coś tam się dzieje, mówie tylko, że ja już mam tą przypadłość z pół roku i nic z tego na razie nie wynika złego tak wiec dlatego się zbytnio nie martwię. Przypuszczam poprostu,że popychacze nie dostają w pierwszej chwili odpowiedniej ilości oleju i dlatego stukają, ale po chwili już dostają i jest ok.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zrozum mnie źle, to wcale nie oznacza że wszystko jest w porządku bo tak naprawdę coś tam się dzieje, mówie tylko, że ja już mam tą przypadłość z pół roku i nic z tego na razie nie wynika złego tak wiec dlatego się zbytnio nie martwię. Przypuszczam poprostu,że popychacze nie dostają w pierwszej chwili odpowiedniej ilości oleju i dlatego stukają, ale po chwili już dostają i jest ok.

 

Wszystko zależy od zastosowanego oleju, w moim przypadku (silnik M43B18) przy -25 stopniach nie słychac żadnych niepokojących dźwięków.

Olej półsyntetyczny 10W40 zachowujący właściwości do -20 stopni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam silnik 1,6 z 94r. Zaraz po uruchomieniu slychac charakterystyczny klekot, ktory cichnie po jakichs 4sekundach. Wczesniejtego nie slyszalem.. moze uwagi nie zwracalem a moze mrozy maja z tym cos wspolnego? Zalozylem gaz ale mysle ze to nie ma nic do rzeczy...

no o klekocie to nawet niedawno temat był :search: i sam oceń!pozdro

klepało ale przestało!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.