Skocz do zawartości

[E81, E87] Zmiana na tylne lampy LEDOWE


plucik_rop88

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...

http://fotoo.pl//out.php?i=1065399_20151211-232108.jpg

Po zmianie lamp mój "spec" miał problem z zakodowaniem lamp tak żeby świeciły tylko paski LED, czy zna ktoś rozwiązanie tego problemu?

Pozdrawiam i wszystkiego dobrego w NOWYM ROKU !!! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam!

mam problem, posiadam e87 z 2006, zalozylem lampy LCI Led, i swieca oczywscie stare postoje, chce kupic FRM2, ale Panowie ktory? na alaegro jest kilka i kazy ma inny nr?

 

http://allegro.pl/bmw-e90-e87-sterownik-modul-frm2-6961134-fa-vat-i6087097079.html

Czy ten bedzie odpowiedni?

 

http://allegro.pl/frm3-modul-swiatel-bmw-e90-x1-e87-9240527-frm-iii-i6058943614.html ??

Czy ktoryms z tych modulow zakoduje LEDy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam potrezbuje pomocy a wiec moje auto E87 2008 ksenony i lampy z tylu z paskiem ledowym.Wiec jakies 2 tyg temu uprzejmy sasiad szkot zdewastowal mi auto 5 szyb 4 drzwi i dwie tylne lampy :( szkoda gadac . Auto jest naprawione ale niestety nie moge kupic tylnich lamp z paskiem ledow wyczytalem ze lapy po lifcie bezpaska ledowego tez powinny bez problemu dzialac tymbardziej ze kostka pasuje . Zakupilem lampy po lifcie ale bez paska ledowego i lapmy dzialaja czesciowo kierunki przeciwmgielne cofania i stopy dzialaja.

Nie mam swiatel mijania i postojowych sprawdzilem zarowki wszystkie sa ok styki tez wyczyszczone kazdy bezpiecznik ktory jest w schowku sprawdzony wszystko ok :( jak wlaczam swiatla i sprawdzam miernikiem napiecie na kazdym kablu jest zero napiecia ktos ma pomysl co to jest i jak to naprawic ?? dzieki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Witam

Sorki za odgrzewanie tematu.

Posiadam E87 2007 LCI, bez xenonow.

Interesuje mnie zmiana tylnich lamp na HIGH LEDy, i za jakiś czas halogeny na xenony.

Znalazła by się jakaś osoba chętna do pomocy? Mogę zapłacić za poświęcony czas.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 10 miesięcy temu...

Witam . Panowie akcja wygląda następująco , posiadam auto przed liftowe bez ksenonow , wymieniłem moduł na "dwójkę" i zakupiłem lampy led po lifcie , moje pytania to :

-czy po zmianie pinow przy module również trzeba zmieniać kolejność kabli przy wtyczkach? Obecnie założone mam jeszcze stare lampy i brak jest napięcia na stop

-może ktoś posiada na sprzedaż dodatkowy przewód zasilający do ledow?

- i może jest ktoś kto faktycznie dokonał takiej zmiany U siebie od początku do końca sam

iZzI
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...
  • 1 miesiąc temu...
  • Zasłużeni forumowicze

No w Krakowie to nie pomogę.

Robota polega na wlóżeniu lampy, dołozeniu pinow do wtyczek lamp po obu stronach i zasileniu ich z podswietlenia tablicy rejestracyjnej. Jak juz to zrobisz to trzeba zakodowac FRM2, żeby lampy dobrze świeciły. Jak będziesz chcial sam robić to pisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...
W dniu 12.12.2022 o 22:51, Jack79 napisał(a):

No w Krakowie to nie pomogę.

Robota polega na wlóżeniu lampy, dołozeniu pinow do wtyczek lamp po obu stronach i zasileniu ich z podswietlenia tablicy rejestracyjnej. Jak juz to zrobisz to trzeba zakodowac FRM2, żeby lampy dobrze świeciły. Jak będziesz chcial sam robić to pisz.

Witam. Potrzebuję pomocy z kodowaniem BMW e87 2008r Lamp tyl led high. Pociągnąłem zasilanie z podświetlenia rejstracji. Lecz nigdzie nie mogę znaleźć ścieżki co trzeba zmienić żeby usunąć efekt choinki. Przy okazji próby kodowania okazało się że mój moduł FRM2 ogarnie tę lampy jeśli pociągnę przewód bezpośrednio z niego. Jestem teraz w kropce co zrobić. Pociągnięcie przewodu bezpośrednio z modułu nie jest dla mnie problemem. Tylko brakuje mi info co dalej. 

Pozdrawiam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Robiłem to samo co ty. Mam FRM2 NSW, czyli w sumie podstawa z przeciwmgłowymi z przodu. Podłączyłem do tylnych lampek rejestracji. Jeżdźę tak już długo. Kodwoanie FRM:

WL_NSL
nicht_aktiv

PWM_RL_BL_2_FKT_SL
wert_01
wert_02

PWM_NSL_FKT_SL
wert_01

DRL_TFL_MIT_KZL
aktiv

KALTUEBERWACHUNG_KZL
nicht_aktiv

WARMUEBERWACHUNG_KZL
nicht_aktiv
 

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.