Skocz do zawartości

[E81, E87] Zmiana na tylne lampy LEDOWE

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam, niedawno kupiłem E81 z 2009r fabrycznie bez lamp ledowych z tyłu (zwykłe poliftowe) postanowiłem je dołożyć. Kupiłem lampy podłączam wtyczki ale ledy nie świecą, wyczytałem na innych postach że należy dołożyć dwa kable z modułu świateł (prawdopodobnie plusowe) i całość zakodować. Dzwoniłem do serwisu wysłali mi instrukcję, wiem że trzeba się wpiąć w piny 16 i 18, problem w tym że tam są trzy wtyczki i nie wiem w które się wpiąć, na schemacie jest opisana wtyczka jako X14260 ale na żadnej wtyczce nie ma takiego oznaczenia. Niżej dołączam schemat i zdjęcia wtyczek

 

http://s19.postimage.org/gh1vbztw3/sche.jpg

http://s19.postimage.org/ornojtpg3/2012_08_08_14_06_43.jpg

http://s19.postimage.org/s9zog7qc3/2012_08_08_14_07_04.jpg

Edytowane przez plucik_rop88

Opublikowano
Witam. Ja zakupilem lampy ,lecz mam model przedliftowy z 2006 roku. Swiatla zmienialem na poliftowe juz wczesniej ,lecz teraz czeka mnie zmiana na Celisy ledowe ,ja z tego co czytalem na angielskim forum to koles ciagnal od podswietlenia rejestracji kable tyle ze on mial tez przedliftowa jak ja ,a my nie mamy modulu NFRM tylko FRM .W przyszlym tygodniu bede zmienial wiec sie odezwe i zrobie pare fotek jak to wyglada z przedliftem. Pozdrawiam wszystkich jedynkowiczow :cool2:

Damian3619


Ze wzgledu iz nie ma zadnej stronki poswieconej Polskim wielbicielom BMW w UK. Zapraszam na profil facebooka Bmw anglia.


GG 43888118

  • 1 miesiąc temu...
Opublikowano
  • Autor
nadal nie wiem gdzie sie wpiac z tymi pinami poniewaz piny 16,18 sa zajete. Prosiłbym zeby ktos sprawdzil w samochodzie POLIFTOWYM gdzie sa wpiete te kable w modul, albo zrobil mi zdjecie, bmw nie ma zadnej instrukcji doposazeniowej do samochodów poliftowych.
Opublikowano
  • Członkowie klubu
nadal nie wiem gdzie sie wpiac z tymi pinami poniewaz piny 16,18 sa zajete. Prosiłbym zeby ktos sprawdzil w samochodzie POLIFTOWYM gdzie sa wpiete te kable w modul, albo zrobil mi zdjecie, bmw nie ma zadnej instrukcji doposazeniowej do samochodów poliftowych.

 

Poniżej masz wycinek schematu z zestawu doposażeniowego w lampy LED do wersji pojazdów E81, E82, E87 LCI...

Potrzebować będziesz dodatkowej wiązki przewodów pomiędzy NFRM a lampami. Przewody muszą być o przekroju min. 0,75mm2 zakończone odpowiednimi konektorami.

Jeśli potrzebujesz taką wiązkę mam taką nową. (info na priv)...

 

Wymagane oczywiście jest kodowanie bo inaczej będziesz miał błędy w BC i błyski pasków LED spowodowane sprawdzaniem żarówek...

 

Powodzenia :cool2:

 

http://i47.tinypic.com/51tv7.jpghttp://i49.tinypic.com/mue7p2.jpg

Opublikowano
Ja mam pytanko czy do przedliftowych bedzie tak samo podlaczane,poniewaz ja mam podlaczone chwilowo pod rejestracje,ale chetnie bym to zmienil. Pozdrawiam.

Damian3619


Ze wzgledu iz nie ma zadnej stronki poswieconej Polskim wielbicielom BMW w UK. Zapraszam na profil facebooka Bmw anglia.


GG 43888118

Opublikowano
  • Członkowie klubu
Ja mam pytanko czy do przedliftowych bedzie tak samo podlaczane,poniewaz ja mam podlaczone chwilowo pod rejestracje,ale chetnie bym to zmienil. Pozdrawiam.

 

Podłączasz w ten sam sposób ale musisz dokonać wymiany FRMa na NFRM. Twój FRM jest za stary. Potrzebujesz modułu o nr 61359128184 lub od wersji LCI.

 

Jeśli podłączysz się pod te piny w Twoim FRMie to LEDy nie zadziałają... Sprawdzałem to w wersji E87 pre-LCI fabrycznie bez xenonu. Jak będzie w przypadku z fabrycznym modułem pod xenon, tego nie wiem.

 

Wg. technologii producenta tj. BMW jeśli chcesz lampy LCI LED na tył to musisz zmienić FRM na NFRM... ale bardzo często jest tak, że BMW coś zaleca a mimo to można czegoś dokonać bez kosztownej wymiany modułu...

 

Najlepiej sprawdź sam :cool2:

Pozdrawiam

Opublikowano
Ok dzieki wielkie za info. W wolnej chwili sprawdze czy u mnie te piny sa wolne czy tez nie ,ale jesli beda to sprobuje sie w nie podpiac I sprawdze czy idzie tam prad na lampy. Pozdrawiam Kolegow.

Damian3619


Ze wzgledu iz nie ma zadnej stronki poswieconej Polskim wielbicielom BMW w UK. Zapraszam na profil facebooka Bmw anglia.


GG 43888118

Opublikowano
mozesz wkleic fotki jak te lampy swieca jak je podlaczysz

Z3 Coupe jest

Z4 Coupe jest

  • 1 miesiąc temu...
Opublikowano
Foteczki jutro wrzuce ,tylko najpierw musze umyc ma bunie hehe, lampy wygladaja swietnie ze tak powiem 300% zadowolenia,a kable jednak pociagnalem od oswietlenia rejestracji jest latwiej i bez problemowo. Pozdrawiam

Damian3619


Ze wzgledu iz nie ma zadnej stronki poswieconej Polskim wielbicielom BMW w UK. Zapraszam na profil facebooka Bmw anglia.


GG 43888118

Opublikowano
  • Autor

Instalacja przy module ma wyglądać tak:

http://i47.tinypic.com/kb3tao.jpg

Odnośnie kodowania nie wiem co należy zmienić, nigdzie nie mogę znaleźć

Opublikowano

Sorka,ze nie wrzucilem jeszcze zdjec,ale chorubsko mnie rozlozylo maksymalnie po sobotniej wymianie deski rozdzielczej.Jesli chodzi o kodowanie to widze ,ze masz FRM2 ,wiec z tego co wiem to nie musisz dodawac funkcji +MUEB do VO tak jak to u mnie bylo robione,a co zmienic to musze sprawdzic i dam ci znac na pw.Pozdrawiam.

 

Drodzy forumowicze tu jest link jak zmienic piny w kostkach do tylnych lamp z PRE LIFTU na POLIFTOWE http://babybmw.net/viewtopic.php?f=29&t=15081 .

Damian3619


Ze wzgledu iz nie ma zadnej stronki poswieconej Polskim wielbicielom BMW w UK. Zapraszam na profil facebooka Bmw anglia.


GG 43888118

Opublikowano

To kilka obiecanych zdjec :D

 

http://img651.imageshack.us/img651/9885/img2012111300159.jpg

 

http://img694.imageshack.us/img694/2880/img2012111300156.jpg

 

http://img832.imageshack.us/img832/9081/img2012111600200.jpg

 

Pozdrawiam

Damian3619


Ze wzgledu iz nie ma zadnej stronki poswieconej Polskim wielbicielom BMW w UK. Zapraszam na profil facebooka Bmw anglia.


GG 43888118

  • 3 tygodnie później...
Opublikowano
  • Autor

Temat rozwiązany.

Jeżeli ktoś będzie doposażał E81,E82,E87 LCI w xenon i ledy należy się zastosować do instrukcji BMW (Retrofit kit no.: 63 13 0 443 694 Bi-xenon light retrofit kit with ALC).

 

Odnośnie modułów

Fabryczny modul FRM2 E81 NSW nie obsłużył poprawnie tylnych świateł LED.

Kupiłem moduł FRM2 E87 E9X XE już po wpięciu światła świeciły poprawnie, lecz problem okazał się z szybami. Nie da się zakodować modułu pod E81 (2drzwi) żeby szyby działały poprawnie.

Kupiłem moduł FRM2 E81 E82 E88 XE wszystko gra.

 

Jeżeli ktoś będzie chciał dołożyć Xenon i Ledy do E8X LCI służę pomocą.

  • 3 tygodnie później...
Opublikowano

panowie to teraz ja.

auto E87 2005 z xenonami.

kupiony modul frm2 z xe oraz lampy led po fl z 2007 r

Dzis przylozylem tylna lampe nie pasuje kostka.

Napiszcie prosze co po kolei musze zrobic aby to wszystko dzialalo jak nalezy?

Kodowanie mam ustawione u ziomka z forum tylko jak to wszystko poskladac.

Bede wdzieczny za pomoc:)

sory za brak pl ale pisze z tel

Opublikowano
  • Autor

Przednie lampy też zmieniasz, czy sam tył?

Zrób zdjęcia kostek i wstaw

Opublikowano
Przednie lampy też zmieniasz, czy sam tył?

Zrób zdjęcia kostek i wstaw

przednich na razie nie, zostają kseny przed FL, kostka w ledowych jest min inna niż zwykłych lampach przed FL

a moduł od mam od Ciebie;)

  • 1 miesiąc temu...
Opublikowano
niedługo foty moda;)
  • 1 miesiąc temu...
Opublikowano
Panowie zmienilem modul FRMFA na FRM2 lecz problem polega na tym iz ledy sie swieca jak trzeba ,lecz gorne swiatla takze sie pala. Czy moze ktos mi napisac ,ktore funkcje trzeba zmieniac NCS-em lub moze ktos mi podrzuci caly plik.TRC . Pozdrawiam

Damian3619


Ze wzgledu iz nie ma zadnej stronki poswieconej Polskim wielbicielom BMW w UK. Zapraszam na profil facebooka Bmw anglia.


GG 43888118

  • 1 miesiąc temu...
Opublikowano
Juz po problemie!

Damian3619


Ze wzgledu iz nie ma zadnej stronki poswieconej Polskim wielbicielom BMW w UK. Zapraszam na profil facebooka Bmw anglia.


GG 43888118

  • 2 lata później...
Opublikowano

Witam,

Panowie mam podobny problem jak Kolega wyżej, zmieniłem w aucie lampy na LED, lecz wraz z paskami led świeca się też "stare'" postojowe, góra i dół, czy zna ktoś rozwiązanie tego problemu? dodam, że wszystkie funkcje działają: kierunki, hamulec i przeciwmgielne, pozdrawiam ( FRM 3, LIFT )

Opublikowano
Problem jest przy kodowaniu oczywiscie, ale czy ktos wie jak to prawodlowo zakodowac? Moj magik ma problem...
Opublikowano
Panowie mowie mi ktoś jak różnica lampy poliftowe zwykle od led?? czy wszystkie LCI sa ledowe??
Opublikowano

- lift low - 3 paski odblaskowe,

- lift high - 4 paski LED,

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.