Skocz do zawartości

[E60 530i]Problem PDC błąd 9E3B - Supply, ultrasonic sensor


decrypter

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Nie działa PDC,komunikat PDC FAILURE,na kompie wyszedł błąd o nr 9E3B - Supply, ultrasonic sensor.

Postanowiłem sprawdzić każdy sensor po kolei, ale żaden nie wydaje dźwięku ani nie czuć go po przyłóżeniu palca,auto ma ryse na zderzaku która przechodzi przez czujnik właśnie z przodu ale delikatną a sprawdziłem moduł to ktoś go już próbował rozbierać iż widziałem po zatrzaskach,może ktoś się orientuje co dokładnie znaczy błąd?

Aha a jak był podpięty pod kompa to kolega próbował sprawdzić każdy czujnik osobno i żaden nie wskazywał nic,jakby cały system kaput.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam

Sprawdziłem już 3 moduły,na żadnym z nich nie działa PDC,czy po zmianie modułu potrzeba je kodować?usuwać błędy?podpiąłem się również w domu pod INPA wyskoczył błąd "9E3B Converter Supply" .....Już nie wiem sam co mam dalej testować,w ipnie sprawdzałem każdy czujnik osobno i żaden nie daje znaku życia.Czy jeżeli była by przerwana cała np przednia wiązka to w inpie pokazał by działające tylne czujniki? PLEASE HELP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A posiadam jeszcze jeden błąd 299D Battery sensor (data transmission) i błąd klimy o nr "9c53" ,czy to może mieć coś do PDC? z tego co poznaje to nie jest oryg. akumulator BMW.

Właśnie skończyłem składać zderzak przedni i tylny,na przednim był jeden kabel od czujnika przerwany ale po zewrzeniu i zaizolowaniu dalej nic ten sam błąd żaden czujnik nie reaguje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Witam

Mam ten sam blad co w temacie,czujnikow nie slychac jak przykladam ucho do nich.

Czy znalazles kolego rozwiazanie?

Po podlaczeniu INPY i przeprowadzeniu testu czujnikow,zaden nie odpowiada tak i przod jak i tyl...

Wtyczki do modulu przgladalem,wygladaja ok,wilgoci brak.Dodam,ze po odpieciu wszystkich wtyczek w module,blad wskakuje od razu po probie podpiecia tej bialej czyli zasilania,te dwie czarne od czujnikow sa odlaczone...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inpa powinna pokazac ktory,a wedlug niej zaden nie dziala...

Wczesniej jak 4 czujniki mialem zwalone,to inpa pokazywala ktore oraz po przylozeniu ucha do dobrych czujnikow,slychac bylo "cykanie" ich.Teraz wszystko jest martwe...

Ja podejrzewam sterownik PDC w bagazniku,ale nie mam drugiego na podmiane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 7 miesięcy temu...

Się dopisuję :D Rozwiązał ktoś moze ten problem ? Moduł kupiłem inny... i wyskakuje ten sam błąd xD 9E3B - Converter supply - coś tam dalej po angielski poniżej... że "sygnał lub wartość poza granicą".

 

Stawiam że gdzieś jest kabel zerwany... ale żaden program nie chce mi podpowiedzieć gdzie :D Czy to przed modułem... czy na lini moduł<>czujniki :/

E60 535xd+++ + 8hp70x


Individual project by mnichu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Ciąg dalszy problemów... Kiedyś tam... rozebrałem zderzak przód i tył. Wiązki w zderzakach sprawdziłem i wychodzi że są ok.

 

Odłączyłem w końcu każdy czujnik z osobna i sprawdziłęm błędy > zero :/ Ale gdy podłączę który bądz czujnik.... byle do której wtyczki to wali tym samym błędem ;/

 

Dobra.. To wszystkie czujniki uwalone !? :/ Kit z tym... pomyślałem że mam pecha i kupiłem 8 sensorów (nie ori). I dalej to samo. Moduł zakupiłem "inny" ale o tych samych numerkach.. Dalej nie działa. Błąd ten sam.

 

DIS podaje że napięcie na module wynosi 10,5 do 11,5 volta - nie wiem czemu się waha... i czemu tak mało. Na czujnikach DIS pokazuje mi od 0,9 do 1,2 Volta. Nie mam czym zmierzyć fizycznie bo już bym przy tym napięciu grzebał.

 

Co mnie jeszcze ciekawi... Czasami auto ostrzega że ma słaby akumulator (już nie oryginalny) ale odpala to bez najmniejszego problemu. Tak jak dzisiaj... włączyłem jakieś ustrojstwo "EWS Manipulation" i nie mogłem auta odpalić... Pare razy popróbowałem i w końcu dotarło do mnie że coś zepsułem... Znowu INPA i analizowanie menu krok po kroku... óff znalazłem :D Odpalił mimo tych komunikatów o słabym akumulatorze za pierwszym razem.

 

Mam pytanie.... Czy moduł PDC pobiera prąd bezpośrednio ze skrzynki bez pieczników czy jest gdzieś jakiś dodatkowy "moduł napięcia" ?

 

powoli rozkłądam niestety ręce :/ Może jakiś Spec z okolic Krakowa/Kielc ?

E60 535xd+++ + 8hp70x


Individual project by mnichu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sory że trzeci post od postem ale problem rozwiązany :D

 

Okazuje się... że mam pecha. Dzisiaj znowu dalsza część walki z PDC. Zderzaki w dół i znowu każda wiązka do sprawdzenia (od kostki modułu aż do każdego czujnika) Na Internecie jest rozpiska po niemiecku. Wyszło że kable OK. Ostatnia deska ratunku... Kupiłem 3-ci moduł PDC. Podłączam... i nie wierze.... błąd w jednym sensorze... wymieniam czujnik na NEW i działa :D Niepotrzebnie kupowałem nowe czujniki... no i ktoś mi sprzedał padnięty sterownik PDC ;/ A żeby go... !@#$$% ;/ Tyle czasu nasiedziałem się przy tym a od początku moduł mnie robił w bambuko ;/ Ten co miałem.. i ten co kupiłem ;/ Trzeci okazał się sprawny.

 

 

Czujnik prysnąłem w kolor :D Carbonschwarzmetalic :) Dałem dwie warstwy (cieniutkie) koloru i jedną wartwę bezbarwnego :) Działa super.

 

Jeszcze jakby ktoś miał taki problem to Dis pokazuje teraz mi napięcie na module około 11,5 Volta i tyle samo na czujnikach :D A wczesniej do 1,2 Volta.

 

 

Pozdrawiam i mam nadzieję że komuś te trzy posty kiedyś pomogą :)

E60 535xd+++ + 8hp70x


Individual project by mnichu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 1 rok później...
witam i co jak mam tak samo który to jest bezpiecznik z pdc ?
było e32 735 automat e34 524td automat, e36 320i , e36 323i perełka ;( automat, e38 740 i automat , e32 735 automat , e39 528i automat :) ,obecnie e39 520 i e39 523i e65 730d individual
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Witam, miałem również problem z PDC. Błąd wyświetlany to 9E3B. A więc tak, zwarcie w instalacji powoduje iż moduł nie pracuje prawidłowo i wyświetla owy błąd. Przyczyną mogą być wtyczki, moduł, wiązka a nawet czujniki czyli nie wiadomo za co się brać hah. Po jakimś czasie może nawet spalić moduł (dokładnie jeden kondensator, taki moduł da się naprawić). W moim przypadku wymiana modułu na drugi nie pomogła, podmiana wiązki również. Po podmiance czujników okazało się iż jeden przedni był niesprawny, to powodowało błąd całego systemu pdc. Możliwe iż to wina słabego zamiennika - czujnik kupiony rok temu za 35 zł. Przy diagnozie zauważyłem iż po wypięciu z instalacji zepsutego czujnika system pdc pokazywał błąd niepodłączonego jednego czujnika a już nie awarii całego systemu. Tak samo po odpięciu przedniej wiązki pokazywał tylko błędy niepodłączonych czujników. Teraz już wiem że przed jakimkolwiek zamawianiem części próbowałbym odłączać elementy instalacji i śledził błędy, tak może okazać się winny element bez potrzeby rozbierania połowy auta i przeglądania instalacji. Moje podchody trwały kilka dni, e60 to wredne auta hah. Mam nadzieje że trochę pomogłem zielonym. Pozdrawiam :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
To, że zamienniki czujników parkowania w bmw nie działają trąbi od momentu gdy je wprowadzono :wink:

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

koledzy odgrzebie kotleta

ten sam kłopot

Pisze bo to pomoże być może innym

Doszedłem to tego.

Wiadomo komp potrzebny

Na start błąd zwarcie do masy sterownika żaden czujnik nie drgnął.

Nowy sterownik ten sam błąd

odpiąłem wszystkie czujniki pdc i zostawiłem jeden podpięty z nowym sterownikiem

Cud

działa czujnik i pokazuje błąd tylko czujnika

Moj stary sterownik uwalony


Krótko i na temat 1.5 roku temu kupiłem czujnik zamiennik atv france on uwałił sie nagle i uwalił mój sterownik


Po wymianie czujnika na oryginał i na nowym sterowniku wszystko działa

www.wulkanizacja-bydgoszcz.pl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto kupować czujniki lepszej jakości. Ja popełniłem ten błąd i kupiłem cztery po jakieś 37 zł sztuka. W ciągu roku musiałem wymienić już dwa czujniki a błąd który pokazywał komputer to błąd całego modułu a nie jednego czujnika - winna zamiennika słabej jakości. A teraz pozostałe potrafią czasem pokazywać przeszkodę na mrozie mimo że jej nie ma.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Cześć,

Czemu przeważnie za każdym razem ktoś radzi wymienić moduł, nie mówię że może się jakiś kiedyś uszkodzić ale mnie to jeszcze nie spotkało dlatego czytając taka rade mam mieszane uczucia.,


odnośnie błędu 9E3B

zwarcie na czujniku, wiązce czujnikow itd., miałem ten sam problem więc oczywiście natknąłem się na ten temat, który nie wnosi nic. Minus jest taki instalacji, że rozłącza nam wszystkie czujniki jak coś nie działa, ale za pomocą inp-y możemy w statsuie modułu pdc podpatrzeć sobie jak pracuja czujniki, mi czujniki, mi co chwilę wyrzucało błędy itp itd podczas takiego podglądu, więc odpiąłem przednia wiązkę- bez zmian, później tylną i już przód wskazywał ok, okazało się zwarcie na pinach czujnika 1-3 tylnego prawego (czasem w inpie zmieniał status ale inaczej niż reszta więc był podejrzany jako pierwszy )co powodowało błędy. Więc za nim kupisz kolejny moduł warto miernikiem (nawet tym za kilkanaście zloty) sprawdzić czujniki, instalację, ale najpewniej to będą czujniki bo w instalacji by musiały się uszkodzić dwa przewody i zewrzeć ze sobą co jest mało prawdopodobne ale nie wykluczone no i do obejrzenia jest moduł PDC który bardzo szybko można otworzyć i obejrzeć płytkę czy niema żadnych popalonych elementów - tak na szybko. Błąd irytuje jak wywala co chwilę komunikat na desce ale na spokojnie warto do tego podjeść :-) pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.