Skocz do zawartości

e30 swap m50b25 - pytania.


EvilM4n

Rekomendowane odpowiedzi

co do wysprzeglika, do e36 i e34 wygladowo jest taki sam tylko dwoma liczbami chyba sie rozni.. i w sklepie nie moglismy dojsc o co chodzi.

ale ten przeswit o ktorym mowilem jest prawidlowy.

 

wiec dalej:

czym sie roznia sanki w e30 318i od 325i? wymieniac przed wlozeniem silnika na te od 2.5?

bo z tego co wiem to chyba stabilizator jest grubszy. a u mnie belka jest ok a stabilizator obejmy jednej nie ma na gume..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

serwo podejdzie od e34 535 tylko otwory trzeba wiercić w grodzi, zresztą w m50 serwo można zostawić zwykłe a lekko podpiłować żeberka kolektora

 

Lekko nie lekko ale silnik pracuje na boki wiec sie buja czyli nie tak dosłownie MOŻNA ;)

 

silnik sie nie buja w komorze jak napisałeś tylko pracuje parę mm przy zdrowych poduszkach. u mnie jest 7 mm od serwa do kolektora i ani razu sie nie spotkały.

sam gdzieś napisałeś, że przy próbie polatania bokiem rozwaliłeś chłodnicę więc lepiej sprawdź poduszki :)

Evil nie ma potrzeby zmiany belki jedynie sobie stabilizator daj od turasa 20mm średnicy chyba że swapujesz na budzie z isa to nie ruszaj 20 mm było w serii. Grubsze praktycznie nie do dostania...

pozdro :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co to za propozycje:p olaboga:pp

ja polecam tak.

jesli chodzi o silnik wejdzie bez problemu razem ze skrzynia, pamietaj tylko zeby poduszki byly od bmw e34 bo sa wyzsze, wiskoza bedzie w pozadku a wiatrak nie wiem jak tam ktos pisal od czego, ale ja wlozylem od golfa 4, kupilem nowy za 25zl i pasuje idealnie na sruby, lapy wiesz ze od e36 m50 i miska smog od e34, serwo- ja pojechalem na szrot ze stasrym i na rozstaw srob wzialem pierwsze lepsze oby mniejsze i dziala:) tylko tam troche kombinacji jest z drazkiem co do pedala sie przyczepia, ale do ogarniecia.

jesli chodzi o elektryke to kostki okragle pinowe sie przepina, do zegarow tez trzeba dodatkowo sie dopiac, a i jeszcze jesli ma ews to trzeba zrobic "pestke" pamketaj pozmieniac czujniki temp ( z silnika m40 przeloz do silnika m50, 3 masy jeden plus ) bo bedzie kiepsko pokazywalo temperature.

przeniesmy sie pod samochod, zwroc uwage na krzyzak jaki masz na skrzyni czy przypadkiem nie jest duzy , bo na wale masz napewno maly. jak masz duzy to albo inna skrzynia na maly albo przerabiac- same kzyzaki nie pasuja bo frezy sa inne) a jeszcze ja mam poza wiskoza wlozony witrak el. na wszeki wypadek , duzo roboty nie ma a w razie problemu masz dodtakowe chlodzenie. w razie pytan dzwon 519 325 322

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Pany mam pytanko i prosbe o zdj :)

1. ma ktos jakies foty co jest pod kolektorem powietrza (ssacy)?

2. ma ktos jakies zdj schematow węzy itd?

3. czy do chlodnicy z 2.4TD E30 podejda węze z m50b25 np e34 / e36? zaznacze ze tu mi dojdzie zbiorniczek wyrownawczy ale to raczej nie problem.

4. sonda lambda tylko BOSHA? bo nowa 270 a uzywka 100+ zl.. ale wole nowe :)....

5. ile litrow oleju miesci sie w silniku?

6. jaki plyn do wspomagania i czy ma ktos schemat jak popodpinac weze itd?

 

na razie tyle, tak na szybkosci pisane

 

moze komus pomoze, bo ja odp nie dostaje:

5. http://www.bmw-klub-lodz.com.pl/galeria/stop/model/e34/19/143 z tego wyczytalem ze 5,75l

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.