Skocz do zawartości

[520i] Sonda lambda dla Siemens DME

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano
Jaką sondę mam kupić do osprzętu siemensa? Wg. Realoem dla siemensa i dla bosha są inne, a po VIN'ie nie mogę znaleźć...

http://25.media.tumblr.com/tumblr_m9u4h0flHW1qarea0o1_500.gif

Posiadam sporo części z e34 na sprzedaż. Kompletny silnik M20B20.

GG: 12785321

Opublikowano
  • Autor
Kosmiczne ceny... Są jakieś zamienniki? Do Bosha są już od 80zł jakieś firmy "krzak", a tu taka cena :shock:

http://25.media.tumblr.com/tumblr_m9u4h0flHW1qarea0o1_500.gif

Posiadam sporo części z e34 na sprzedaż. Kompletny silnik M20B20.

GG: 12785321

Opublikowano
Zamiennik najtanszy 335zł, bo to Siemiens chodzi od 0-0.5V, a nie jak Bosche i inne uniwersalne 0-1V. Pasuja tylko do 2.0 Vanos zeby bylo smieszniej.
Opublikowano
Od M52 nie pasuja. Juz pytalem. Tylko 2.0 vanos.
Opublikowano
  • Autor
do usunięcia

http://25.media.tumblr.com/tumblr_m9u4h0flHW1qarea0o1_500.gif

Posiadam sporo części z e34 na sprzedaż. Kompletny silnik M20B20.

GG: 12785321

Opublikowano
  • Autor
U mnie sprawa wygląda tak, że sonda na jałowych daje sygnał 0,45V; a po otworzeniu przpustnicy rośnie. Na pewno przekracza 0,5V. Tak zachowywałaby się uszkodzona sonda? I dlaczego pokazuje sygnał >0,5V?

http://25.media.tumblr.com/tumblr_m9u4h0flHW1qarea0o1_500.gif

Posiadam sporo części z e34 na sprzedaż. Kompletny silnik M20B20.

GG: 12785321

Opublikowano
  • Autor
W sklepach troch zdzikneli jak im przedstawiłem sprawę. Wychodzi na to, że do '92 pasuje uniwersalna, a po nim już nie. Natomiast sonda siemensa była dopiero od M52.

http://25.media.tumblr.com/tumblr_m9u4h0flHW1qarea0o1_500.gif

Posiadam sporo części z e34 na sprzedaż. Kompletny silnik M20B20.

GG: 12785321

Opublikowano

W Vanosach sa tylko siemensy. Jezeli masz bez to normalnie masz Boscha 0-1V, mozna ladowac uniwersalna. Po 93r szly E34 520i na osprzecie Siemensa i z sonadami 0-0.5V. Jezeli twoja sonda pracuje w zakresie 0-1V to jest OK.

Ktory masz rok auta?

Opublikowano
  • Autor
Silnik jest z '91r. Czyli tak jak było w sklepowym katalogu. Czyli cena jedna aż tak nie odstrasza... :)

http://25.media.tumblr.com/tumblr_m9u4h0flHW1qarea0o1_500.gif

Posiadam sporo części z e34 na sprzedaż. Kompletny silnik M20B20.

GG: 12785321

Opublikowano
To normalna sonda za 100zl, uniwersalna.
Opublikowano
  • Autor

Poszedłem do sklepu z numerami VIN.

 

 

Sonda lambda L=1450MM 1 06/1992 11781735710

______________________________________________________________________

pasuje tylko do Siemens-DME

Sonda lambda SIEMENS 1 11781730025

 

 

Z pierwszego od razu podali mi uniwersalną, a z do drugiego nie znaleźli nic. Ja mam komputer siemensa, więc już nie wiem co kupić :mad2:

 

P.S.: Numery VIN z katalogu RealOEM. Wyszukane po numerze VIN samochodu.

http://25.media.tumblr.com/tumblr_m9u4h0flHW1qarea0o1_500.gif

Posiadam sporo części z e34 na sprzedaż. Kompletny silnik M20B20.

GG: 12785321

Opublikowano

Zmierz napiecie sondy. Siemensy chodza na 0-0.5V, a Bosche na 0-1V. Tylko z drugiej strony jezeli jest nie sprawna to bedzie pokazywac rozne wartosci. Nie masz skad wziasc na podmiane zwyklej sondy?

 

http://www.beemka-klub.pl/forum/viewtopic.php?p=338913

 

Poczytaj tu.

Opublikowano
  • Zasłużeni forumowicze
Kup sonde siemensa od m52 przed katem i po sprawie.Będzie smigać.
Po czterdziestce człowiek ma, trochę z osła, trochę z lwa.
Opublikowano
  • Autor

Sonda na pewno przekracza 0,5V ale czy nie ma to związku z uszkodzeniem to nie wiem. Myślę, że po prostu nie będę się sugerował RealOEM i DME Siemensa i kupię taką wg. sklepowego katalogu.

 

@piotr520 skąd pewność, że ta byłaby dobra?

http://25.media.tumblr.com/tumblr_m9u4h0flHW1qarea0o1_500.gif

Posiadam sporo części z e34 na sprzedaż. Kompletny silnik M20B20.

GG: 12785321

Opublikowano
  • Zasłużeni forumowicze

Sondy siemens na vanosie są 5V a nie 0,5V

Jaki masz kolor kabli sondy?

Po czterdziestce człowiek ma, trochę z osła, trochę z lwa.
Opublikowano

Sonda ma oznaczneie 0-0.5V a powinna oscylowac w przedziale 0.5-4.5V

 

http://img407.imageshack.us/img407/5417/lambdabmwsiemens.jpg

 

Sondy siemens na vanosie są 5V a nie 0,5V

Jaki masz kolor kabli sondy?

Myslisz ze wszystkie z Vanosa beda takie same? Zadna od M52 nie pasuje do M50.

 

On ma M50 bez vanosa i idzie tam normalna sonda Boscha - uniwersalna 0-1V.

Opublikowano
  • Autor
Biały, czerwony, żółty, czarny. W sklepie powiedzieli, że uniwersalna jest ok, dopiero od '92 nie wchodzi, ale jak powiedziałem, że mam osprzęt Siemensa i silnik z przeznaczeniem na rynek niemiecki to zgłupneli.

http://25.media.tumblr.com/tumblr_m9u4h0flHW1qarea0o1_500.gif

Posiadam sporo części z e34 na sprzedaż. Kompletny silnik M20B20.

GG: 12785321

Opublikowano
  • Zasłużeni forumowicze
Zapytaj jaki kolor kabli ma ta z m52 i będziemy wiedzieć.
Po czterdziestce człowiek ma, trochę z osła, trochę z lwa.
Opublikowano
  • Autor
Znalazła się ta z drugiego numeru, ale kosztowała 470zł... Kupiłem uniwersalną i zobaczę co będzie się działo.

http://25.media.tumblr.com/tumblr_m9u4h0flHW1qarea0o1_500.gif

Posiadam sporo części z e34 na sprzedaż. Kompletny silnik M20B20.

GG: 12785321

Opublikowano
  • Autor

Sonda wyminiona, ale sygnał bez zmian :evil: . Obawiam się, że mogłem coś źle podłączyć, bo schematy trochę się różniły opisem. Kożystałem z tego schematu oryginalnej sondy, bo podobno pasuje:

http://zapodaj.net/images/e36971d78faf5.png

 

W instrukcji jest tak:

-czarny- sygnał

-dwa bieałe- grzałka

-szary- masa

 

Podłączyłem trzy kable i zostało mi, że masa ma być do żółtego. Tak ma być?

http://25.media.tumblr.com/tumblr_m9u4h0flHW1qarea0o1_500.gif

Posiadam sporo części z e34 na sprzedaż. Kompletny silnik M20B20.

GG: 12785321

Opublikowano
  • Autor
Auto momentami łapie strasznego muła. Jutro wezmę i zalutuje wszystkie połączenia, bo nie wierzę tym zaciskanym. Kojaży ktoś czy tak ma być to połączone?

http://25.media.tumblr.com/tumblr_m9u4h0flHW1qarea0o1_500.gif

Posiadam sporo części z e34 na sprzedaż. Kompletny silnik M20B20.

GG: 12785321

Opublikowano
  • Zasłużeni forumowicze
W instrukcji jest tak:

-czarny- sygnał

-dwa bieałe- grzałka

-szary- masa

To jest opis podłączenia sondy 1V.Sprawdz jakie napięcie daje twoja sonda.

Po czterdziestce człowiek ma, trochę z osła, trochę z lwa.
Opublikowano
  • Autor
0,45V i rośnie po otwarciu przepustnicy, dlatego chciałem ją wymienić

http://25.media.tumblr.com/tumblr_m9u4h0flHW1qarea0o1_500.gif

Posiadam sporo części z e34 na sprzedaż. Kompletny silnik M20B20.

GG: 12785321

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.