Skocz do zawartości

Prośba o pomoc w wyborze wahaczy


Paweł 316i

Rekomendowane odpowiedzi

jak pisze tam na aukcji ze pasują do e36, to pasują do e36...

"Nikt nie wymaga od was samych zwycięstw.

Czasem i przegrać przychodzi.

Ale każdy ma prawo żądać od was ambitnej i nieustępliwej walki.

Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali was za niegodnych... podania ręki."

Henryk Reyman

http://img811.imageshack.us/img811/8193/mottol.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mówisz i masz http://moto.allegro.pl/wahacz-bmw-e30-febi-bilstein-gwarancja-i2476961609.html jak nie zagadaj do Krissa on pracuje na czarnym rynku i coś ci poleci ewentualnie załatwi może taniej :)

"Nikt nie wymaga od was samych zwycięstw.

Czasem i przegrać przychodzi.

Ale każdy ma prawo żądać od was ambitnej i nieustępliwej walki.

Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali was za niegodnych... podania ręki."

Henryk Reyman

http://img811.imageshack.us/img811/8193/mottol.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok dzięki te też namierzyłem, tylko czy febi za szybko się nie wybije, autko szykuję dla siebie a z Krisem spróbujemy. Narazie tzreba troszkę poprawić zawias później troszkę rudej się pozbyć i w drogę dopuki motor się nie skończy :P :lol: :mrgreen:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dasz rade, jak coś wal śmiało do mnie lub Krissa :)

"Nikt nie wymaga od was samych zwycięstw.

Czasem i przegrać przychodzi.

Ale każdy ma prawo żądać od was ambitnej i nieustępliwej walki.

Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali was za niegodnych... podania ręki."

Henryk Reyman

http://img811.imageshack.us/img811/8193/mottol.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

A na co chcesz wymienić cały wahacz??? SPokojnie da się wymienić same sworzenie. Wyjdzie taniej i lepiej. W cenie taniego wahacza masz bardzo dobre sworznie. Może troche wiecej roboty, i trzeba sie nagimnastykować w wybiciem sworznia (jak wymieniałem to jakieś 20 minut na wahacz). No chyba żę masz krzywy wahacz to kicha.....:)

Jeśli chodzi o same firmy to polecam RTS, LEMFORDER, Meyle (ale tylko HD, zwykłe to smietnik). FEBI jest jak dla mnie troszkę przereklowne, nigdy nie wiadomo co spakują...raz zamówiłe tuleje to przyszły z BOGE, czyli OEM, a raz przyszlo jakieś gówno, nawet nie było oznacznień.

 

PZDR>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

musiałbyś zawias cały przerabiać :)

"Nikt nie wymaga od was samych zwycięstw.

Czasem i przegrać przychodzi.

Ale każdy ma prawo żądać od was ambitnej i nieustępliwej walki.

Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali was za niegodnych... podania ręki."

Henryk Reyman

http://img811.imageshack.us/img811/8193/mottol.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myślę że jak masz jakieś pojęcie to tak, tylko wszystko sobie ładnie oglądnij zanim weźmiesz się do pracy i oszacuj czy dasz rady :)

"Nikt nie wymaga od was samych zwycięstw.

Czasem i przegrać przychodzi.

Ale każdy ma prawo żądać od was ambitnej i nieustępliwej walki.

Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali was za niegodnych... podania ręki."

Henryk Reyman

http://img811.imageshack.us/img811/8193/mottol.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze znajomością mechaniki to jestem powiedzmy na średnim poziomie, z tyłu bez ściągania wahaczy i bez ściągacza (pręt gwintowany) tuleje wymieniłem, więc jeśli bez prasy da rade to sobie poradzimy. Co prawda przez 3latka naprawiałem vectrę ale wszystkiego o buni raczej nie zapomniałem :D A tak ogólnie to znowu jestem szczęśliwym człowiekiem gdyż jeżdżę kolejną e30 :roll2: :roll2: :roll2: :roll2: :norty:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powodzenia...

"Nikt nie wymaga od was samych zwycięstw.

Czasem i przegrać przychodzi.

Ale każdy ma prawo żądać od was ambitnej i nieustępliwej walki.

Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali was za niegodnych... podania ręki."

Henryk Reyman

http://img811.imageshack.us/img811/8193/mottol.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez prasy nie zamontujesz dobrze sworzni. Ale to się robi tak - pakujesz wyjęte wahacze oraz nowe sworznie do samochodu, jedziesz to pierwszego lepszego warsztatu, prosisz o wybicie starych/wprasowanie nowych, co będzie Cię kosztować ze 40 zł i wuala - gotowe, można zakładać wahacze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

?? a powiedz mi który wahacz wyprasuje sworzenie... Ja znam bardzo mała warsztatów które mają taką prasę by wicisnąć nieruszane od 20 lat sworznie. W większości przypadków zostaje po prostu dobry młot i ...... A zamonontować tak samo bez prasy. Oczywiście nie lejemy po sworzeniu bezpośrednio a przez jakiś pierścień po obwodzie, ale to chyba kazdy wie...chwila wbijania o z głowy....Tamat przerabiany raz u mnie i raz u mojego taty..

 

PZDR>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

?? a powiedz mi który wahacz wyprasuje sworzenie...

Masz na myśli "który warsztat wyciśnie sworznie"? Zapraszam, jeden mam prawie pod bokiem, a drugi - w zasadzie nie warsztat - ale firma, w której pracuje mój ojciec (mają po prostu potrzebny sprzęt). Robiłem tak u siebie, zero problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
?? a powiedz mi który wahacz wyprasuje sworzenie...

Masz na myśli "który warsztat wyciśnie sworznie"? Zapraszam, jeden mam prawie pod bokiem, a drugi - w zasadzie nie warsztat - ale firma, w której pracuje mój ojciec (mają po prostu potrzebny sprzęt). Robiłem tak u siebie, zero problemów.

 

No tak. Ja byłem z oryginalnym 20 letnim wahaczem i sworzniem do wyciśnięcia, to 15 tonowa prasa się poddała. Do wciśnięcia one się możę nadają, ale wybić sworzeń który po 20 latach jest praktycznie zespawany z wahaczem to już nie bardzo...

 

Jarosz a wycięca na sworzniach mają być w poprzek czy wzdłuż osi pojazdu??

 

PZDR>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

?? a powiedz mi który wahacz wyprasuje sworzenie...

Masz na myśli "który warsztat wyciśnie sworznie"? Zapraszam, jeden mam prawie pod bokiem, a drugi - w zasadzie nie warsztat - ale firma, w której pracuje mój ojciec (mają po prostu potrzebny sprzęt). Robiłem tak u siebie, zero problemów.

 

No tak. Ja byłem z oryginalnym 20 letnim wahaczem i sworzniem do wyciśnięcia, to 15 tonowa prasa się poddała. Do wciśnięcia one się możę nadają, ale wybić sworzeń który po 20 latach jest praktycznie zespawany z wahaczem to już nie bardzo...

 

Jarosz a wycięca na sworzniach mają być w poprzek czy wzdłuż osi pojazdu??

 

PZDR>

No widzisz, może to zależy od konkretnego egzemplarza :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

To jak ustawić sworznie możecie napisać? Jutro zaczynam walkę, zadam relację jak mi poszło postaram się zrobić foty. Pozdro czekam na info. :8)

I po problemie sworznie wymienione fotek niestety nie robiłem, namęczyłem się żeby wybić "długi" od strony pasażera :evil: , jak już wszystko miałem na wierzchu to na prasę i zakładanie to czysta przyjemność. Teraz mam spokój i ciszę żadnych stuków. :norty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam, nie chcę zakładać osobnego tematu a chodzi mi o przednie wahacze. Czytałem, że nie opłaca się zmieniać wahacza jeśli jest ok tylko w tej cenie wymienić sworznie i tulejki i chcę to zrobić u siebie jakoś niedługo bo małymi kroczkami poprawiam wszystkie chochliki a w tym czasie autko stoi pod daszkiem.

Czy nie będę miał problemu ze ściągnięciem wahaczy jeśli mam do dyspozycji tylko 2 kobyłki na których przód auta będzie podniesiony? nie pytam czy się nie pobrudzę itp tylko nie będę musiał czegoś podłożyć jeszcze np pod piasty? czy nic mi nie spadnie, o tak to określę :) w sam naprawiam E30 nie znalazłem takiej operacji, a jeśli jest to może podacie, która strona :)

 

Auto będzie służy tylko rekreacyjnie i jeździ łikendowo jakie polecicie sworznie i tulejki (przód i tył) żeby były naprawdę Dobre, wytrzymałe i w ogóle. Lemfonder? czy są jakieś lepsze. Wolę od razu zainwestować konkretny pieniądz i mieć z tym spokój na parę miesięcy.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dasz radę na samych kobyłkach, ja robiłem to z kanału, zamiast kobyłek dwa pieniuszki pod podłużnice i stare oponki dla bezpieczeństwa. :D (po niewypale z warsztatem wszystkie narzędzia poszły na długi :cry2: :mad2: ) O piasty nie musisz się martwić trzymają się na górze, ja nie rozpinałem końcówek kierowniczych. Problem zaczyna się dopiero przy wybiciu sworzni wewnętrznych, jeśli już uporasz się z odkręceniem (słaby dostęp). U mnie o ile od strony kierowcy wypadł po dwóch uderzeniach od góry to druga strona masakra, od góry kolektor przeszkadza. Podaję przykładowo link do ściągacza http://moto.allegro.pl/sciagacz-sworzni-widelec-16-cali-400-mm-i2573515150.html , ja sobie coś podobnego pospawałem, kilka młotków od góry i poszło.(wewnętrzne miałem oryginały(lemforder), z zewnątrz wymieniane(jakieś tanie badziewie) ale źle założone i pływanko przodu, teraz jest ok :lol: )

Co do firmy ja brałem Lemfordera, ogólnie wyroby tej firmy przetestowałem i polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:) dzięki wielkie za odpowiedź. Nie mam niestety pieńków ale chyba dam radę. A Jeśli chodzi o tulejki tylnej belki to kiedy się je wymienia? Bo tak myślę, że jeśli nie ma niepokojących dźwięków to może na razie dać spokój skoro z tym tyle pracy. Jak myślicie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie spoko na kobyłkach lepsza będzie robota :D Z tulejkami belki to jeśli czujesz że tył ci "pływa" to JUŻ czas, autko na zakrętach gorzej się trzyma, dźwięków to raczej nie będzie. Druga sprawa zależy czy ktoś już wymieniał, w co wątpię. Ja dla własnego spokoju u siebie będę zmieniał, tylko u mnie widać sparciałość gumy. pozdrowionka i powodzenia z naprawami
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.