Skocz do zawartości

3.0i Kod zabezpieczający


Andrzej 28

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,proszę was o pomoc,otóż mam w funkcjach kod zabezpieczający uruchomienie samochodu.Dziś wyłączyłem akumulator po naładowaniu podłączyłem go ponownie i :mad2: nie odpali bo wyskoczył kod którego nie wpisywałem oraz komunikat ''czekaj awaryjnie 9:59 min" ale problem ten ze czas się nie zmniejsza proszę was o radę co robić.Moje X5 jest z roku 2001 3.0 benzyna Edytowane przez Andrzej 28
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprobuj 9999. Jak nie dziala to odlacz aku na 5 min. po 5 min wlacz kluczyk na pozycje 1 i czekaj az skonczy odliczac 10 min wtedy powinien odpalic.

Zapomnialem dodac. Jesli masz mala navi to odlaczasz aku na 2 min. Jesli duza to na 5 min. Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli tuner radiowy? wypinałem navi i to tez na nic,pewien mechanik kazał mi podłączyć prostownik do aku , włączyć kluczyk w pozycje 2 i pozostawić na kilka godzin,też nic,łączyłem klemy wszystko co wyczytałem i nic
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Miałem tak samo w e34. Mechanik odłączył akumulator i po ponownym podłączeniu pojawiła się informacja o wprowadzeniu kodu którego nigdy nie ustawiałem. Postąpiłem wg instrukcji czyli:

- odłączyć akumulator na ok 5 min i po, podłączyć go, powinien się rozlegnąć alarm

- kluczyk ustawić w pozycję 1

- na wyświetlaczu pojawi się odliczanie czasu (u mnie było 15 minut) do zera

- jak czas dobiegnie do końca to można uruchomić silnik

Zaznaczam, że to jest z instrukcji E34. Ja podczas tego zabiegu wsiadłem do auta zamknąłem drzwi i siedziałem w środku spokojnie te 15 minut. Może miałeś otwarte drzwi lub coś innego. W E34 ten kod zabezpieczał radio pokrywę silnika i zapłon.

Sprawdź może w instrukcji auta czy w twoim modelu nie robi się tego inaczej.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może padła synchronizacja Cas-DDE ?Tak się czasem dzieje jak dopuścisz do rozładowania akumulatora w aucie.

 

Witam,akumulator nie rozładował się całkowicie.Elektryk spiął kable w jakimś module który znajduję się pod kierownicą,samochód pali,brak dostępu do nawi bo problem kodu nie znikł.Teraz muszę podjechać do serwisu,tylko Misiak czy M-Cars Kraków?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

0000 - Dzięki za info.

 

A co z tym ?

 

no dobrze. A czy jest możliwość wcześniejszego rozpoznania czy jakiś kod jest już wbity ? Chciałbym taki sobie ustalić ale boje się, że jeśli wpisze swój to wyskoczy jakiś komunikat pt " Błędny kod" i wszystko mi zablokuje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Witam koledzy jestem tu nowy ale mam dla was dobra nowine co do tego kodu. Mialem taki przypadek w swojej bawarce i czas do odpalenia awaryjnego nie lecial mi :( a auto nie mogłem odpalic. Jednak jest prosta rada na odpalenie auta. Wystarczy wyjac bezpiecznik odpowiedzialny za zegary (licznik lub moduł) i wsiadamy do auta. Przekrecamy i odpalamy bez problemu i żadnego serwisu. Zegary nam nie dzialaja (licznik km, predkosciomierz, kontrolki czy tez spalanie) ani komputer pokladowy ale mamy za to mozliwosc dojechania autem do celu czyli do elektro mechaniora od bmw ktory rozkoduje nam modul zegarow ;) mam nadzieje ze pomoge tym komus bo ja u siebie meczylem sie ponad 3 godz a nie mialem zamiaru cholowac auta ponad 100km do aso. Pozdrawiam ;) :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Koledzy mam ten sam problem , duża navi , nie odlicza czasu do odpalenia. aku odłączałem i na 2 i na 5 min , próbowałem na kluczyku na poz 1 i 2 . Może ktoś ma konkretne rozwiązanie ? maska i bagażnik zamknięty. Problem powstał po rozładowaniu akumulatora .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.