Skocz do zawartości

318I (AIRBAG)


s0ulmate

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Jestem na forum od niedawna, właścicielem BMW w sumie też :). Ale powracam już do sedna sprawy otóż razi mnie strasznie kontrolka od poduszek.

Postanowiłem zakupić interfejs OBDII + przejściówka na 20 pin. Po kilku godzinach kombinacji udało mi się za pomocą programu INPA podłączyć z moim BMW.

Oto rezultat:

http://img31.otofotki.pl/miniaturki/hh986_air-bag.png

Z tego co wyczytałem to coś z matą pod siedzeniem, ale którym ? I czy na 100% to mata ?

 

Po przekręceniu na zapłon kontrolka zapala się gaśnie na 1-2 sekundy i zapala się na stałe.

 

BMW E36 318i 1999r silniczek M43

 

Pozdrawiam

s0ulmate.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

daruj sobie diodę - będzie klik i poduszka nie odpali i napinacz pasa też i nie zadziała

problem przeważnie tkwi w wiązce która idzie spod fotela do fotela i ją należało by wymienić - kiedyś nawet robili akcję serwisową i je wymieniali (ale to było dawno)

kultura jazdy na miare gwiazdy ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja szukając rozwiązania mojego problemu z kontrolką poduszek widzizałem post "reanimacji" maty; mata to takie cienkie kabelki, które pod wpływem ciężaru zmieniają rezystajcę i w ten sposób komputer widzi czy ktoś siedzi czy nie i czy odpalić poduszkę czy nie; te kableki mają po czasie mikropęknięcia i pomiar rezystacji jest błędny; reanimacja polega na wyjęciu maty i jej przeprasowaniu żelazkiem - te mikropęknięcia się zgrzewają - jest temat - chyba w dziale zrób to sam - może to masz? ale może być też przetarcie/przełamanie kabla; ja przy napinaczu miałem kabel przetary i zlutowanie pomogło - musisz szukać
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.