Skocz do zawartości

e61 530xD Gdańsk - WBAPY71040CU12559


Rekomendowane odpowiedzi

Witam Panowie.

Czy ktoś może powiedzieć coś konstruktywnego na temat tegoż samochodu? Wpadł mi w oko podczas kolejnych wyszukiwań po portalach handlarskich.

 

http://otomoto.pl/bmw-530-C25174034.html

 

Będę bardzo wdzięczny za rozkodowane VIN'u.

 

Z góry dziękuję za wszelkie info.

Pozdrawiam

KOval

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dane pojazdu

Art.

 

Wartość

Numer podwozia WBAPY71040CU12559

Kod typu PY71

Typ 530XD (EUR)

Typoszereg E E61 (MUE)

Seria 5

Rodzaj konstrukcji TOUR

Układ kierowniczy LL

Drzwi 5

Silnik M57/T2

Pojemność skokowa 3.00

Moc 173

Napęd ALLR

Skrzynia biegów AUT

Kolor SCHWARZ 2 (668)

Tapicerka LEDER DAKOTA/BEIGE 3 (LCBA)

Data prod. 2007-03-22

 

Składanie Wyposażenie

Kod

 

Nazwa (interfejs)

 

Nazwa (ETK)

S203A ALLRADSYSTEM Napęd na cztery koła

S205A AUTOMATIC GETRIEBE Automatyczna skrzynia biegów

S2SDA LM RAEDER STERNSPEICHE 243 / NL BMW LA star spoke 243 w flat-runn. prop.

S320A MODELLSCHRIFTZUG ENTFALL Brak napisu modelu

S402A PANORAMA GLASDACH Dach panoramiczny elektryczny

S423A FUSSMATTEN IN VELOURS Dywaniki podłogowe Velours

S428A WARNDREIECK Trójkąt ostrzegawczy i apteczka

S431A INNENSPIEGEL,AUTOMATISCH ABBLENDEND Lusterko wewn. ściemniane automatycznie

S437A EDELHOLZAUSFUEHRUNG Wersja z drewna szlachetnego

S442A GETRAENKEHALTER Uchwyt do napojów

S456A KOMFORTSITZE ELEKTRISCH VERSTELLBAR Fotel komfort z pamięcią

S493A ABLAGENPAKET Zespół schowków

S494A SITZHEIZUNG FUER FAHRER/BEIFAHRER Podgrzwanie fotela kierowcy/pasażera

S502A SCHEINWERFER-WASCHANLAGE Spryskiwacze reflektorów

S508A PARK DISTANCE CONTROL (PDC) Park Distance Control (PDC)

Kod

 

Nazwa (interfejs)

 

Nazwa (ETK)

S522A XENON-LICHT Światło ksenonowe

S524A ADAPTIVES KURVENLICHT Adaptacyjne doświetlanie zakrętów

S534A KLIMAAUTOMATIK Klimatyzacja automatyczna

S544A GESCHWINDIGKEITSREGEL. MIT BREMSF. Regulacja prędkości z funkcją hamowania

S5ACA FERNLICHTASSISTENT Asystent świateł drogowych

S609A NAVIGATIONSSYSTEM PROFESSIONAL System nawigacji Professional

S610A HEAD-UP DISPLAY Wyświetlacz przezierny

S612A BMW ASSIST BMW Assist

S616A BMW ONLINE BMW Online

S620A SPRACHEINGABESYSTEM Wejście głosowe

S633A HANDY VORB. BUSINESS/BLUETOOTH-SCH. Instalacja tel. kom. Business

S676A HIFI LAUTSPRECHERSYSTEM System głośników HiFi

S698A AREA-CODE 2 Area-Code 2 do DVD

S6AAA BMW TELESERVICES BMW Teleservices

P7A4A ADVANTAGE PAK.I.V.M.INNOVATIONSPAK. Advantage package + innovation package

Kod

 

Nazwa (interfejs)

 

Nazwa (ETK)

L801A DEUTSCHLAND-AUSFUEHRUNG Wersja krajowa Niemcy

S863A SERVICE KONTAKT-FLYER EUROPA Spis dealerów, Europa

S879A DEUTSCH / BORDLITERATUR Literatura pokładowa, niemiecki

S8S8A LAENDERSPEZ. NAVI ZUST. (FUER ACC) Country-specific navigation control

S8SAA LAENDERSPEZ. NAVI.-FREISCHALTUNG Aktywacja nawigacji charakt. dla kraju

S8SPA COP STEUERUNG Sterowanie COP

 

Składanie Wyposażenie seryjne

Kod

 

Nazwa (interfejs)

 

Nazwa (ETK)

S1CBA CO2 UMFANG Zakres CO2

S346A CHROME LINE EXTERIEUR Wyp. zewnętrzne Chrome-Line

S548A KILOMETERTACHO Licznik kilometrów

S851A SPRACHVERSION DEUTSCH Wersja językowa, niemiecki


http://www.ermail.pl/images/linkbanners/eRmailBannerSmall2.jpg">

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co tu dużo gadać - jako nowy ten samochód kosztował w przeliczeniu na złotówki powyżej 300 tys.

Tutaj masz niezłą promocję, bo auto za 25% wartości początkowej, już po opłaceniu 18% akcyzy :)

 

Tak na poważnie - w tej cenie, z takim przebiegiem i wyposażeniem to dobre 520d kupisz.

Nowe 530xd w salonie w stosunku do 520d to prawie 100 tys. zł różnicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Przesadzasz, diesle tyle nie jeżdżą :norty:

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początek dziękuję za rozkodowanie VIN'u :cool2:

Teraz do rzeczy - rozmawiałem ze sprzedającym i z tego, co mi przekazał, to samochód sprowadzony w maju tego roku, zrobiony duży serwis,włącznie z wymianą oleju w automacie, itp. Ponoć nie bity, ale ja jakoś staram się w promocje nie wierzyć :D

Cena wychodzi podobna, jak na powiedzmy pierwszej stronie mobile.de, po zapłaceniu akcyzy, więc jakichś promocji zbytnich nie ma - zastanawia fakt, czy ma kręcony zegar (raczej na 99% tak, bo takich przelotów w tej cenie nie znalazłem), czy był walony równo, czy może VAT ktoś zapomniał zapłacić przypadkiem :lol:

Co do samego przebiegu, to ja w marcu sprzedałem swoją wycyckaną A4B6 1.9tdi 2004r. z przebiegiem 152tyś. i też przez pierwsze dwa dni od groma ludzi dzwoniło, aby tylko dopytać się czy jest realny i udokumentowany :wink: Na trzeci auto się sprzedało i kupujący będzie się dłuuugo cieszył zaje....ie zadbanym samochodem.

Jakoś się teraz czasami handlarzom pamięć potrafi skrócić omawiając interesujące cechy i detale samochodu :duh:

Po zdjęciach w przebieg można uwierzyć i to najgorsze :twisted: Do tego sprzedający podobno wymienił DPF na nowy :shock: Dwa razy pytałem, czy wyciął, ale twierdzi, że jest założony nowy :roll:

Faktem jest, że duże i drogie auta słabiej się w chwili obecnej sprzedają i ceny poleciały....

 

Panowie - a może jest ktoś okolic, kto auto zna, lub jest w stanie zweryfikować jego stan, bo rozumiem,że w ASO nic się nie dowiem podając VIN :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będę w weekend w Gdyni to podjade zobaczyć to auto. Na mobile.de takie auto najtansze jakie znalazłem to 25k EUR. Także tutaj cena jest grubo promocyjna. Beżowa skóra z komfortami i czarny kolor mają wpływ na cenę.

W innym wątku w tym dziale opisywałem podobne auto z komisu w Warszawie w podobnej cenie, tylko w m-pakiecie.

Dzis je oglądałem - stan lakieru 10000% oryginal na żadnym elemencie nie ma więcej niz 200 mikrometrów. Środek igła, wszystko bangla w super stanie.

Niestety auto stoi conajmniej 9 miesięcy pod chmurką i po odpaleniu słychać już jakieś dziwne skrzypienie spod maski. (moze to alternator?)

 

Ale to wszystko pikuś, najgorzej to problem z Vatem. Nie wyobrażam sobie zabrania auta i nie odzyskania 80k PLN lub dopłaty 23% VAT od ceny.

Znajdz ten wątek i przeczytaj.

 

Chwilowo się wyleczyłem z tak drogiego auta z Niemiec. Za duże ryzyko.

Skoro aktualny właściciel kupił to BMW w maju, a w lipcu sprzedaje to może coś jest na rzeczy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będę w weekend w Gdyni to podjade zobaczyć to auto. Na mobile.de takie auto najtansze jakie znalazłem to 25k EUR. Także tutaj cena jest grubo promocyjna. Beżowa skóra z komfortami i czarny kolor mają wpływ na cenę.

W innym wątku w tym dziale opisywałem podobne auto z komisu w Warszawie w podobnej cenie, tylko w m-pakiecie.

Dzis je oglądałem - stan lakieru 10000% oryginal na żadnym elemencie nie ma więcej niz 200 mikrometrów. Środek igła, wszystko bangla w super stanie.

Niestety auto stoi conajmniej 9 miesięcy pod chmurką i po odpaleniu słychać już jakieś dziwne skrzypienie spod maski. (moze to alternator?)

 

Ale to wszystko pikuś, najgorzej to problem z Vatem. Nie wyobrażam sobie zabrania auta i nie odzyskania 80k PLN lub dopłaty 23% VAT od ceny.

Znajdz ten wątek i przeczytaj.

 

Chwilowo się wyleczyłem z tak drogiego auta z Niemiec. Za duże ryzyko.

Skoro aktualny właściciel kupił to BMW w maju, a w lipcu sprzedaje to może coś jest na rzeczy?

 

Znam Twój wątek Kolego - nawet w nim dołożyłem swoje "3 grosze" :D Sam za opisywanym przez Ciebie samochodem dzwoniłem (rozumiem, że chodzi o fioletowego touringa w M-Paku i na tym samym kolorze środka, tylko navi business).

Niestety, na dzień dzisiejszy najbezpieczniejszą formą zakupu samochodu jest jego prywatny import i godzenie się na złodziejską akcyzę 18,6% :mad2:

Eliminujesz w ten sposób złodziei, którzy z moim zdaniem idiotycznej i karygodnej luki prawnej zrobili sobie niezłe majątki...

 

Na mobile.de można jak pisałem znaleźć takie egzemplarze, ale z reguły mają ponad 200tyś. nalatane, albo można zapomnieć o xD. Auto kupione w maju, full doinwestowane w PL, zakupiony NOWY DPF :shock: i w lipcu do żyda - ciekawe ile musiało kosztować :? Chyba, że jakiś błąd w stanie licznika w aukcji, ale już o to nie przyszło mi do głowy spytać..

Czy już nie da się kupić normalnego auta w okolicach 80tyś.? Kur.a [<- ostrzezenie by Mod] ponoć kryzys panuje, a u nas jak w Ameryce :mrgreen: Bańka na lewo, bańka na prawo :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To auto w komisie w Warszawie ma według mnie najlepszy kolor w jakim wychodziły BMW. To jest CarbonSchwarz, czyli czarny, który przy odpowiednim słońcu robi się garanatowy lub fioletowy. W tym aucie można się zakochać - fabryczny m-pakiet, shadow line, czarna podsufitówka - myślę, że to jest klucz - tak jak opisują przekręt z Vatem na forum alfoholicy, czyli auto w perfekcyjnym stanie w super cenie i tracimy głowe. Kupujemy, a później albo kradzione, albo trzeba dorzucić 23%.

 

Na szczeście ciśnienia na nowe auto nie mam - mam czym jeździć. Może po wakacjach pojade sam do Niemiec i coś kupie - przynajmniej sen będę miał spokojny.

Edytowane przez barteku
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To auto w komisie w Warszawie ma według mnie najlepszy kolor w jakim wychodziły BMW. To jest CarbonSchwarz, czyli czarny, który przy odpowiednim słońcu robi się garanatowy lub fioletowy. W tym aucie można się zakochać i myślę, że to jest klucz - tak jak opisują przekręt z Vatem na forum alfoholicy, czyli auto w perfekcyjnym stanie w super cenie i tracimy głowe. Kupujemy, a później albo kradzione, albo trzeba dorzucić 23%.

 

Na szczeście ciśnienia na nowe auto nie mam - mam czym jeździć. Może po wakacjach pojade sam do Niemiec i coś kupie - przynajmniej sen będę miał spokojny.

 

Ja już dawno się wyzbyłem wszelkiego "napalania się", tym bardziej, że od kilku chyba już lat kwitnie proceder wałków na podatku VAT. Najgorsze jest to, że nasz debilny rząd zamiast opracowywać przepisy chroniące normalnego obywatela, który zostaje oszukany/okradziony, chroni podobnych sobie złodziei i oszustów. Rzygać się już chce - albo własne władze okradną Cię na akcyzie, podatkach i cenach, albo dadzą pozwolenie takim ciulom handlarzom na pogrążenie "Kowalskiego" w czarnej d..ie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i to było właśnie do przewidzenia :? A szkoda, bo cena i auto prezentowało się zacnie :D barteku - mam nadzieję, że nie zaprezentujesz tego akurat auta za kilka dni na forum :mrgreen: :mrgreen:

Jeszcze raz dzięki za pomoc i wywiad :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny przypadek potwierdzający że cudów nie ma. Atrakcyjna cena to:

-przebieg x2, czasem x3

albo:

-zderzenie z airbusem a380, powódź, pożar

albo

-wałki z VAT-em

albo wszystkiego po trochu...

 

Przypadek 1 to najczesciej auta z DE, NL, BEL, FR, ITA, a 2 USA. I wszystko w temacie.

Tylko co z tego jak 99% szukających używanych samochodów wierzy w te cuda i w to że ten cud właśnie jemu się przytrafia i to jest ten moment :D .

A dopóki będą wierzący w cuda to będą i cudotwórcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, na dzień dzisiejszy najbezpieczniejszą formą zakupu samochodu jest jego prywatny import i godzenie się na złodziejską akcyzę 18,6% :mad2:

 

Jest na to sposób, kupić 520d i po kłopocie. Akcyzę zapłacisz groszową, mając 80-100 tys zł kupisz auto dużo młodsze i z małym przebiegiem. Wsrod 520d da się znalezc tez auta z dobrym wyposazeniem, z M-pakiem itp...

 

Zakup 530d za granicą to nie jest tylko kwestia akcyzy - te auta w Niemczech, czy ogólnie na zachodzie jesli są zadbane i z sensownym prawdziwym przebiegiem (ponizej 200 tys km) są baaaardzo drogie. Dużo drozsze niz wklejone tutaj w temacie.

 

520d jezdzi juz bardzo dobrze, czy to miasto czy trasa ten silnik zupełnie wystarcza do dynamicznego przemieszczania się.

spieszmy się kochac e36, tak szybko odchodzą...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

520d rozważałem dość poważnie do momentu, w którym nie naczytałem się o dziadowskich problemach tegoż silnika z rozrządem. Powiem szczerze, że po przesiadce z A4 1.9tdi zrobionego na 175KM, silnik BMW w zupełności by wystarczył (tym bardziej po sofcie) do wożenia się po mieście, w którym spędzam 90% przebiegów.

Boje się jedynie kosztów związanych z ewentualną awarią - jednak te 6 cylindrów miało sprawiać, że mój sen będzie bardziej spokojny :D Wiem, wiem - zaraz ktoś doda, że kupując 5er powinienem się liczyć z kosztami, jednak szczerze powiedziawszy wolę pieniądze wydawać na szczytniejsze cele :D

Boli fakt, że 520d 177KM kupił bym z pełną świadomością zakupu auta z wadą fabryczną :roll:

Edytowane przez KOval81
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miło by było, gdyby taki fakt istniał, niestety ani ASO, ani nieautoryzowane warsztaty nie polecają tego silnika - we Wrocławiu w Auto-Chip'ie wymiana rozrządu (ot tak, dla świętego spokoju) to koszt 6000pln :twisted:

Coraz częściej niestety słyszy się o niedomaganiach tego silnika, chociaż z drugiej strony, koszt zmiany rozrządu = kolektor+duperele w 530d :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.