Skocz do zawartości

sztywny pedal sprzegla po wymianie kompletu BMW e39 M52TUb25


l.gomulski

Rekomendowane odpowiedzi

witam, moze sie ktos spotkal z czyms takim jak sztywny pedal sprzegla po wymianie na nowe.

sprzeglo wymienilem na SACHSa. skrzynie zdejmowalem juz chyba 5 razy :mad2: ...

juz nawet doswiadczalnie zalozylem stary docisk na nowa tarcze i bylo to samo. pedal sprzegla zachowuje sie identycznie jak pedal hamulca. SZTYWNY.

w koncu zalozylem stary docisk i tarcze i wszystko dziala. slyszalem cos o resecie nowego docisku. o co w tym chodzi?? POMOCY KOLEDZY BO NIE WIEM O CO CHODZI A MIEJSCOWI MECHANICY ROZKLADAJA RECE I MOWIA ZE PIERWSZE SLYSZA O CZYMS TAKIM

jakby ktos chcial zapytac czy docisk jest z trzema sprezynkami to odpowiadam ze tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś czytałem o takim samym przypadku i finalnie okazało się, że mechanik zakładając sprzęgło nie cofnął stalowego pająka - jak weźmiesz nowy docisk to w jego słoneczku jest wpięty ten pająk. Nawet jest gdzieś na stronie Sachsa/Luka filmik instrukcja zakładania sprzęgła i tam jest własnie punkt mówiący o konieczności cofnięcia/zdjęcia tego pająka (zdaje się po przykręceniu do koła dwumasowego się ten pająk cofa).

Pająka widać na obrazku poniżej. Z tego co pamiętam to po zdjęciu pająka sprzęgło się zapina/zatrzaskuje w odpowiednim miejscu i kasuje luz. Jak tego pająka nie wypniesz i tak założysz sprzęgło to może to dawać właśnie takie objawy jak u Ciebie.

 

http://transjack.pl/media/catalog/product/cache/1/image/9df78eab33525d08d6e5fb8d27136e95/i/v/iveco015.jpg

 

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wysprzeglik dziala. Wlozylem stary komplet i dziala.

Jezeli chodzi o ta blokade "pajaczek" to w przypadku jego nie zdjecia nie zalozylbym skrzyni poniewaz walek sprzeglowy nie przeszedlby przez docisk. Chyba ze mamy na mysli dwie rozne rzeczy. Na zalaczonym przez Ciebie zdjeciu nie widac tej blokady o ktorej ja mowie, tylko docisk od wewnetrznej strony. Moze sprobuje wypchnac do przodu to co tu widac na zdjeciu. K....a juz glupieje. W zyciu nic takiego nie mialem. Myslalem ze jest uszkodzony docisk ale na nowej tarczy stary docisk zachowuje sie identycznie. Sztywny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazlem troche czasu i porownalem dociski ze zdjec w internecie ze swoim i zauwazylem ze te trzy sprezynki od tego pierscienia korygujacego docisk tarczy w trakcie jej zuzywania sie troche sie roznia. Chodzi mi o to ze na foto sa scisniete a moje sa w pelni rozparte. Droga dedykcji dochodze do wniosku ze moj docisk jest w ustawieniu w jakim powinien byc kiedy tarcza jest max wyeksploatowana, co daje w polaczeniu z nowa gruba tarcza efekt twardego pedalu sprzegla gdzyz docisk juz nie ma miejsca na swobodny ruch sloneczka. NIESTETY TO NIE ROZWIAZUJE MOJEGO PROBLEMU:D WIECIE KOLEDZY JAK TO USTAWIENIE ZMIENIC NIE USZKADZAJAC DOCISKU?:D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe kiedy ściągnąłeś blokadę z docisku? Z twojego opisu wynika, że jeszcze przed przykręceniem go do dwumasy i wycentrowaniem tarczy! Teraz musisz cofnąć docisk na prasie i zblokować go. Następnie przykręcasz do dwumasy, centrujesz tarczę sprzęgła i na końcu zwalniasz blokadę - "pająka".
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego musialbym sie niezle nasilowac zeby sciagnac blokade z nie przykreconego docisku do DM:D to ze nie robilem tego nie znaczy ze jestem tepy az tak:D niestety z mojego docisku blokada sie luzowala i spadala juz w chwili lekkiego dokrecenia pierwszych srub a powinna siedziec mocno do konca dokrecania i powinno sie ja sciagnac kluczem. Docisk z pudelka wyjelem juz zle ustawiony. Kolego jak taki jestes cwany w tych sprawach to wytlumacz mi jak cofnac docisk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego musialbym sie niezle nasilowac zeby sciagnac blokade z nie przykreconego docisku do DM:D to ze nie robilem tego nie znaczy ze jestem tepy az tak:D niestety z mojego docisku blokada sie luzowala i spadala juz w chwili lekkiego dokrecenia pierwszych srub
czyli jednak bez siłowania się spadła :wink: Nie jestem żadnym cwaniakiem po prostu staram się pomóc i wiem że da się to zrobić prasą lub takim przyrządem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylo ta blokade trzeba bylo zdjac po dokreceniem docisku w takim momencie zeby te trzy sprezynki byly scisniete, a tak poza tym to fajny ma ten sciskacz na filmiku, nie trzeba na prasie sie meczyc i tarcze latwo ustawic, gdzie mozna kupic takie narzedzie?
GDYBY PAN BÓG POPIERAŁ PRZEDNI NAPĘD CHODZILIBYŚMY NA RĘKACH
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylo ta blokade trzeba bylo zdjac po dokreceniem docisku w takim momencie zeby te trzy sprezynki byly scisniete,

tu sie pogubilem :?

to przed czy po dokreceniu?

tlumacze jeszcze raz: sprezynki nigdy nie byly scisniete i nie sciskaja sie w zadnym momencie dokrecania docisku.

wiem ze powinny byc scisniete. jak je scisnac zeby nie popsyc docisku np dlubaniem srubokretem tak jak juz mi niektorzy podpowiadali na innym forum :duh:

za druciarskie metody dziekuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja u siebie sciskalem docisk na prasie i wlasnie srubokretem przesuwalem taki pierscien na ktorym siedza te sprezynki i samoregulatory(wygladaja one tak jakby pozabkowane kliny) kiedy juz mialem przesuniety ten pierscien zalozylem ta dziwna blokade i taka calosc dokrecalem do kola a te zabezpieczenie dopiero zdejmowalem po dokreceniu docisku, troche trudno jest ustawic w ten sposob tarcze sprzeglowa ale mi na oko udalo sie za pierwszym razem
GDYBY PAN BÓG POPIERAŁ PRZEDNI NAPĘD CHODZILIBYŚMY NA RĘKACH
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.