Skocz do zawartości

320d 99r. czujnik temperatury parownika-naprawa termistora


mateusz88

Rekomendowane odpowiedzi

Kiedys dzwonilem znalazlem jakiegos kolesia co naprawia panele klimatronika na allegro..

 

Opisalem mu problem przez telefon to mowil ze jesli chodzi kllimatronik tzn. wlacza sie bez problemow, nie gasnie itp. to raczej napewno jest sprawny

 

Trzeba by bylo sprawdzic podmienic od kogos klimatronik i pojezdzic troche ..

 

Nie wiem czy w klimatroniku da sie rownie prosto naprawic ten czujnik...

 

Jutro sprobuje wyciagnac ten czujnik z parownika wiem gdzie on jest dokladnie juz raz probowalem go wyciagnac ale strasznie ciezko dojsc bede ciagnal go moze tym razem wyskoczy..

 

Jesli mi sie nie uda to bede potrzebowal twojej pomocy i tak musze podjechac po ten termistor ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ooo Konrad, dopiero teraz zauważyłem Twoją zmianę, to już nic dziwnego że tak mało bywasz w tym dziale tego forum :D jak tam nowy nabytek?? Chyba nie miałeś problemu ze sprzedażą tak zadbanego E46 i z takim wyposażeniem...

 

A co do klimatronika, to wiesz, troche mnie denerwował ten uszkodzony czujnik. Nie wiem czy pamietasz, ale jestem z Nowego Sącza tak że dość często latam trase 400 km tam i 400 km spowrotem. Tak że cisne sobie ostro autostradą, słoneczny gorący dzień, klima super chłodzi a nagle koniec... Zero powietrza z kratek nawiewu, momentalnie sie robi w aucie duszno i gorąco, szyby nie otworzysz bo by mi głowe urwało, a zanim parownik odmarznie i sytuacja wróci do normy to już mi gorąco :D i tak kilka razy na trasie... Więc trzeba było wkońcu ogarnąć temat, jutro sie wybieram do siebie, wracam w niedziele, jak będzie ciepło na tyle żeby klima miała co robić to zobacze czy problem już całkiem znikł...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzychu ten czujnik jest naprawde łatwo wyciągnąć, nawet ja to zrobiłęm w 1,5 minuty (osłone pod kierownicą miałęm już zdjętą) mimo że łapy mam duże :D wcześniej się męczyłem z tym 2 dni ale już pisałem, że mój błąd i szukałem go w złym miejscu. Będziesz chciał to mogę Ci go wyjąć spokojnie. Tylko wiesz, u mnie to z terminem jakbyś do lekarza szedł :D musisz mi powiedzieć wcześniej kiedy byś chciał
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No spoko rozumiem dlatgo pisze, ze jeszcze jutro bede probowal zeby Ci nie zawracac gitary ;)

 

U mnie z lokalizacja nie bylo problemu ostatnio ta kostke wypialem tylko ze jego juz nie bo tak ciasno siedzial.. przeszkadza ten kanal strasznie no nic bede probowal dalej... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mateusz a ustaw klimę na 22 stopnie, nie ustawiaj jej na mniej i sprawdź czy tez ci się po czasie wyłączy?

No autko zmieniłem, ze sprzedażą jedyny problem to była cena jaką chciałem :), kupił auto ode mnie 56 letni facet i był zaskoczony stanem faktycznym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja i tak zawsze ustawialem na ok 20-21 stopni. Teraz mam już czujnik naprawiony to już testować nie muszę, może kolega wyżej spróbuje tak ustawić temp.

Co do Twojej byłej, to fakt, stan był naprawdę świetny, raz tylko widziałem ale zrobiła na mnie bardzo dobre wrażenie, a można spytać za ile poszła?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak ty ten czujnik wyciagnales ja nie moge za nic przeszkadza ten kanal od nawiewu na nogi i koniec..

Uwazam, ze bez jego wyciagniecia poprostu nie da sie tego zrobic..

 

probowalem odchylac go na max i nic ciezko siedzi ten czunik ;/

 

A co do innego problemu z ogrzewaniem spotkalem goscia, ktory mial pare trojek i mowi ze panele czesto siadaja mi chodzi ale poprostu czujnik przeklamuje temperature..

Koszt panelu to 50-150zl wiec chyba nie oplaca sie bawic w regeneracje.. Kupie na dniach uzywany..

I mam pytanie znalazlem panel numery sie zgadzaja ale jest od bmw 1.8 a ja mam 2.0 myslicie ze bedzie pasowal ? ? ? :?:

 

Ogrzewanie w bmw jest naprawde problematyczne: :D jestem juz po wymianie:

- termostat glowny

-termostat egr

-elektrozawor

-jeż raz regenerowalem i wymiana

 

NO I TERAZ CZAS NA PANEL mam nadzieje ze wkoncu to bedzie to.. ehh

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spokojnie, da się wyciągnąć czujnik bez demontażu "kolanka". panele od klimy najlepiej kupować najświeższe, bo początkowo były wadliwe. najlepiej takie z produkcji przynajmniej 2004. a data na nich jest wiec nie ma problemu tylko trzeba pytać sprzedawce jaki ma.
sprzedam kierunkowskaz nr oem 63138370720 , przewód gumowy nr oem 11532247725 - dział giełda
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie po regeneracji, klima wkońcu działa jak nalezy, miesiąc temu robilem kompletny serwis z odgrzybianiem ultradźwiękami, a teraz naprawiłem ten czujnik i jest git. w piątek jechalem trase 400 km i w niedziele powrot 400 km, w obie strony klima włączona przez całą droge, wszystko działało, dmuchało przez całą droge tak jak trzeba, i nie dochodziło do sytuacji że w aucie robiło się duszno bo nic nie leciało z kratek, tak że u mnie pomogło i jestem zadowolony :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
No ale chyba musze w odpowiednim roczniku kupic.. Numery musza sie zgadzac itp i wlasnie nie wiem jak z pojemnoscia bo gdzies czytalem ze panel od 3 litrowej nie bedzie chodzil w 2 litrowej ..

Bajki jakieś wyczytałeś, wszystko pasuje, są identyczne, niezależnie od silnika, benzyna też może być. Tylko jakoś w połowie 2003 roku zmienili wygląd panelu (inny układ przycisków), który też pasuje, bo widziałem taki w przedlifcie.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wiem ze sa praktycznie identyczne chociaz moj panel ma na tym przycisku obiegu wewnetrznego jedno koleczko a w innych sa dwa pewnie to nie ma znaczenia,,

W kazdym razie nie wazne juz kupilem za smieszne pieniadze panel i nawet numery sie zgadzaja na dniach bede mial wiec sprawdze :)

 

Dzieki za wszystkie odpowiedzi i pomoc w temacie :) Ciekawe czy panel pomoze .........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.