Skocz do zawartości

Dodatkowa pompa wody


kozi46

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam problem z odpowietrzeniem ukladu chlodzenia, najprosciej mowiac nie da sie go odpowietrzyc ! Wlaczam ogrzewanie plus nawiew na maksa(na zimnym silniku)odkrecam korek w zbiorniczku a tam "wypycha " plyn na zewnatrz,pulsacyjnie. Odkrecam srobke odpowietrznika i wogule nie leci stad plyn a ze zbiornika wyrzuca jeszcze bardziej,to samo z drugim odpowietrznikiem. Dodam ze nie wazne czy silnik wlaczony czy nie.... Po odpieciu dodatkowej pomki wody,wszystko chodzi idealnie,tzn odpowietrzam jak trzeba w 5 minut i wszystko gra. Podpinam pompke....i znowu plyn leci z pod korka. Ta pompa to numer 6 na diagramie :

http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?model=EZ72&mospid=47654&btnr=64_1169&hg=64&fg=18&lang=pl

Podjechalem do mechanikow co robia tylko BMW i nie bardzo wiedzieli co sie dzieje...

Spotkal sie ktos z czyms podobnym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli leci Ci zimne powietrze w kabinie na wlaczanym ogrzewaniu i postoju to masz zapowietrzony uklad-dlatego wywala plyn jak odkrecisz korek-odpowietrz uklad.

Najlepiej stan tak by przod auta byl dosc wysoko (np:podjazd pod ...) i dolej plynu na wylaczonym silniku,czasami go uruchom by pompa wody troche go wciagnela. Pewnie z 3 litry :D

Ja tak robie i skutkuje na odpowietrzanie ukladu :cool2:

"Bokiem Mijam Wszystkich " :D Bawarski Motor Warczy i Bardzo Mocno Wymiata

Moja bestia ;) http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=159&t=196786

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli leci Ci zimne powietrze w kabinie na wlaczanym ogrzewaniu i postoju to masz zapowietrzony uklad-dlatego wywala plyn jak odkrecisz korek-odpowietrz uklad.

Najlepiej stan tak by przod auta byl dosc wysoko (np:podjazd pod ...) i dolej plynu na wylaczonym silniku,czasami go uruchom by pompa wody troche go wciagnela. Pewnie z 3 litry :D

Ja tak robie i skutkuje na odpowietrzanie ukladu :cool2:

Dzieki za porade,ale nadal to samo :/ nie moge nawet odpowietrzc bo nie leci plyn odpowietrznikami. Wogule,tylko rzyga korkiem :( Przejechalem wczoraj jakies 5-6 km i zapalila mi sie kontrolka niskiego poziomu plynu. Tam juz jest praktycznie woda,bo tylko dolewam i dolewam. Znalazlem kolesi co tylko zajmuja sie BMW(kolejni) Jutro ustawie sie z nimi,zobaczymy co wymysla.....££££££££

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo nawalił zawór nadciśnieniowy w korku... spróbuj z podmianą korka.

 

Wiem,ze czeste sa problemy z korkiem i tez nad tym myslalem. Prawdopodobnie wywala korkiem w czasie jazdy, co nie jest dziwne akurat w moim przypadku bo ta woda w zbiorniczku sie caly czas "gotuje" ,podnosi sie poziom i spada,podnosi,spada......itd. Postaram sie wrzucic filmik na YT. Dam znac,bedzie latwiej ogarnac co sie tam dzieje ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie ciekawe jest to ,ze przy wylaczonym ogrzewaniu (tzn.ustawionym na 16st) strumien w zbiorniczu "idzie"idealnie ,zadnego spadku cisnienia,przerw itp. Robie przygazowke i widac jak ladnie podnosi sie cisnienie. Moge odpowietrzyc w 2 minuty ,bez problemu, to samo z odlaczona dodatkowa pompa wody... Reasumujac: bez ogrzewania jest super,jak tylko chce podniesc temperature w kabinie to sie robi mexyk !! Qrwa,pol nocy spedzilem wczoraj przy tym szrocie.... Wlaczam na 25-26 i padaka :( .wrzuce filmik wieczorem.....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z temperatura silnika nic sie nie dzieje. Grzeje sie szybciutko,wskazowka idealnie na wprost itp. Gonilem ostatnio gnojka po autostradzie,bez oszczedzania(a3 1.8 mi siadlo-zero konkurencji;) ) i nic. Dopiero na nastepny dzien zaswiecila sie kontrolka niskiego poziomu plynu....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.