Skocz do zawartości

czy to jest cos powaznego?? leci skądś olej


ESOX

Rekomendowane odpowiedzi

Jak wspomnialem przyprowadzilem moja compactcine;-) w Niemczech Tuv oki ma tylko nieszczelnosc silnika wpisane. W srodoku i w silniku naprawde wszystko czytso (szczerze mialem wrazenie, ze to nowy samochod) i dzis u nas na przegladzie - tez mi powiedziano, ze olej leci - gosc powiedzial, ze nie wie z czego to leci tzn silnik czysty, czysciutki i jak stoje przed maska na lewej dolnej stronei silnika lekko zabrudzony... i cos tam na dol na kapalo (ogolnie stan sprawdzam w normie, na senigu sladow nie ma...jak leci to delikatnie). - amochod chodzi dobrze, stan olej tez w normie.

 

i moje pytanko czy to cos powaznego (sugerowano mi, ze cos z rozrzadem) ????? gdzie najlepiej i najtaniej to zrobic w Wawie. wiem, ze moze to co pisze to haotyczne ale martwie sie (ja sie na maech i samoch tak nie znam) mam nadzieje, ze to nic powaznego i nie bedzie to zaden remony silnika :-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oki tak bede pisał poprawniej ;-)

 

mam nadzieje, ze to niegroźne rzeczy...... to pierwsze brzmi groznie - no nic ten i przyszly tydzien papiery a potem pojade z tym...(wiesz nie chce na odwal, chce dbac o to autko bo w zamysle z moja narzeczona stwierdzilismy ze ma pare latek posluzyc)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak tak to mnie uspokoilo....ufffff

myslalem ze to cos powaznego i b. drogiego

(sorki ale ja sie nie znam na tym)

mysle ze w przyszlym tyg sie zajme (bo i kaska ale i czas....)

 

a jeszcze jedno - nic sie nie stanie jak jeszcze troszke pojezdze z tym? (ok 1,2 tyg?) duzo nie jezdze teraz to nawet b. malo mysle ze max 500km

bo jak ma to wrozyc klopoty z silniczkiem no to sie od zaraz biore.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

witam

 

dziś odwiedziłem ten zakład na ul Ostroroga (Warszawa ) ten co był na stronie polecany i rzeczywiscie na podworku same bmw (nie wyglada miejsce na ładne;-) ale od progu widać, ze wszytsko oki, obejżeli autko

nazwali to ,,SLABNIK" ze wzgledu na moc

Bylem w sprawie tego wycieku silnika. Powiedzieli, ze to głowica przy niej uszczelka czy cos....uszczelka (troszke cena mnie powalilo)bo moze oscylowac miedzy 600-1000. (+planowanie glowicy i jakies tam) i jakies tam Ale powiedzieli, ze to tylko ,,lekko kipi" nic nie cieknie itp. Wiec zapytali jak go potraktujemy itp. (i za jakis czas pewnie podjade, niby jeszcze mozna z tym jezdzic no ale to nie autko na sprzedaz tylko dla mnie i chyba za jakis czas to wymienie..wiedz chyba na razie po radyjku:-( )

 

ogolnie powiedzieli, ze autko oki. b. zadbane, wszytsko gra. Tylko jeszcze pasek do wymiany (nie wiem jak sie to nazywa - napedza wszystko, taki z rowkami)

- nie wiecie czy to drogie?

 

reasumujac - szykuje sie do teg uszczelnienia:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kapac nawet nie kapie. jes zabrudzone (to co łączy kolo... i ?)

lewa,dolna czesc silnkia - jak stoje przed maska.

widac bylo, ze to z silnika.. nie znam tych nazw. (dla przykladu pokazli mi inny pragment silnika i dokladnie mi pokazali na czym to polega. Powiedzieli, ze tylko ,,lekko kipi" ze nawet nie ma takiego problemu.

 

zastanaiwa mnie jeszcze ten pasek (co napedza te wszytskie ,,koleczka") drogie to? ile taki pasek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po rozmowach z:

Tomek e36, po przemysleniach co do cen i szybiej oceny i tego co wyczytałem na forum stwierdziłem, że odwiedze tez MAG-Pol w Piasecznie. Nie czekając zadzowniłem do nich.

Mam na poniedz. podac numery VIN to podadza dokladnie ceny wszystkie. Ale podjade i pokaze autko. Jak gadalem za nimi powiedzieli, ze nie chca wierzyc ze to uszczelka (przebieg 115) pytal o wspomaganie (??)

i powiedz. (do tego, ze tam gdzie okreslili cene do 1000zł) to wymiana ale z pelna naprawa jaksi uszczel. i innych drobiazgow i to nawet pewnie taniej wyjdzie. Gosc powiedzial bym zadzownil i wpadl to poradzimy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no fakt :-(

 

dobrze, ze mowilem ze oni calosc napraw wliczyli... (a obezjeli tylko zewnatrz) u powiedzialem ze wiem ze to duzo duzo taniej kosztuje

no ale fakt moglem nic nie mowic (dobrze, ze koles raczje uczciwy powiedzila bym zapytal w klubie...ze Rafał bedzie wiedział wiśniowa siodemka? Rafał ale jaki samochod ju nie pamietam - juz nie pamietam

 

dzieki za uwagi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moja rada jak sie tylko poci to sobie odposc bo jesli to spod uszczelki glowicy to po naprawie moze byc ok przez jakis czas a pozniej moze powrocic, droga sprawa to silnik masz zlozony "fabryka" (bynajmniej tak mniemam) a jak zdjema glowice przyplanuja i poskladaja to wg. mnie to juz nie to,- nie ma to jak fabryka jesli nie trzeba nie ruszac !! rozumiem jak trzeba to trzeba bo np uszczelka kipnela i sie miesza olej z plynem chlodniczym to tak.

U mnie sie poci w tym miejscu od 3 lat oleju od wymiany do wymiany praktycznie nie dolewam (czasem doleje 0,5-0,7 litra miedzy jadna wymaina a nastepna a czasem nie trzeba wogle - nie wiem od czego to zalezy chyba od oleju chociaz zawsze wlewam taki sam no bynajmniej tej samej marki i typu a co w tych bankach jest to juz roznie moze byc w naszym kraju :-)) Zrobilem juz mnostwo kilometrow wiec smialo mozesz zrobi 500 km podejrzewam ze nawet 50000. Jak zapytalem mojego zufanego mechanik czy trzeba to robic to powiedzial ze on by silnika o taka pierdulka nie rozbieral no chyba ze zacznie naprawde ostro puszczac w co niewerzy to zebym przyjechal chyba ze bardzo chce i nie mam co zrobic z kasa to moze robic. - mial racje nie pogarsza sie

A mechanicy kotorych sie pytales powiedzili prawde kipi troche ale jak im dasz kase to zrobia przeciez placisz :-)

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki za info. Szczerze mówiąc mam teraz namieszane w głowie ;-).

 

Nie jeżdze dużo. Lubię jak w samochodzie jest wszystko tip -top (oczywiscie uzależnione jest to od kaski). Niestety na mechanice i elektryce nie znam sie w ogole. Poprostu chce by te autko mi posłużyło....

 

A to po tej naprawie - żywoność silnika się zmiejsza? rozumiem w sumie to naprawa no ale i poprawianie po fabryce.

 

Postaram się zrobić fotkę tego ,,defektu" i tu wstawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja rada: usuń usterkę jak najszybciej to napewno bedziesz spał spokojnie. Jezeli naprawa jest przeproadzona profesjonalnie to nie mozna skrucic zywotnosci silnika ale ja wydłuzyc. Wiadomym jest ze jak cos sie zepsuje to w krutkim czasie moze pociagnąć za soba jeszcze inne rzeczy a wtedy koszt jest znaczie wyzszy i to moze sktucic zywotnosc danego elementu. To ze silnik jest jeszcze oryginalnie poskładany nic nie ma do rzeczy. Wymieniasz uszczelki na nowe głowica do wyrównania i jest ok. Nie widze problemu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Taka mała sugestia. Jesli masz wspomaganie to sprawdz poziom oleju w spomaganiu kierownicy.

Mozliwe ze wlasinie stamtąd jest ten przeciek.

Ja mam wlasnie taki defekt i co 1000 km dolewam troszke,

choć nie widać na parkingu plam oleju,jedynie małe kropeczki.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,pisałem Ci o wspomaganiu ale............wlazłem wczoraj do kanału pod auto i widzę że u mnie też lekko leci w tym miejscu co u Ciebie i zlokalizowałem to:leci na gumowej uszczelce pod pokrywką środkową osłaniającą łańcuszek rozrządu,może masz to samo?wejdź pod auto i popatrz,jak poświecisz to widać.W każdym razie ja nie zamierzam tego ruszać bo ubytek oleju jest niezauważalny,więc nie wpadajmy w obsesję.pozdro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam to samo. Cieknie z pod dolnej pokrywy lancucha. To znaczy nie cieknie ale sie poci. Auto stalo ostatnio caly tydzien w garazu i ani jednej kropki na podlodze. Tez mam obsesje na punkcie tego zeby w samochodzie bylo wszystko cacy wiec bylem u mechanika. Krzyknal 500 za robocizne + uszczelki ale powiedziel tez zeby sie tym nie przejmowac i zostawic to tak a jak sie zrobi cieplo to wtedy sprawdzac bo moze zaczac leciec wiecej.

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziś byłem w Piasecznie. Tylko na małych oględzinach (nie nachylali sie jak Ci poprzedni, tylko dodatkow podniesli autko....) posprawdzali wszytsko co bylo mozliwe z zewnatrz.

 

sprawa wycieku TO ROZRZAD - wyciek (dokladnie nie wiem jak to sie nazywa, uszczelnienie.... no z tego)!!

i sprawa tej calej glowicy.... (,,zareklumuje" to potem w odpowiednim temacie) to jakas kpina!!!! - no ale tak to bywa jak ktos sie nie zna (jak ja) szkoda, że tak mało uczciwych.....

MAG-POL - inna bajka

 

oprocz tego dodatkowo:

1. cos cieknie ze wspomag. , pasek wieloklinowy 2. amortyzator - przod :-(

3. peknieta sprezyna tyl., łaczniki, jakies gumki itp

 

i to wszystko nie wmowione tylko pokazane sam moglem zoabczyc, ze amortyzator - jedno kolo - gora dol,gora dol - bez oporow :-( lub caly popekany pasek wieloklinowy.

 

cen jeszcze nie znam, przesla mailem lub odzwonia i podjade na pierwsze po zakupie autka leczenie :-)

w sumie ciesze sie, ze to uszczelnieie rozrzad tzn ze nie głowica!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.