Skocz do zawartości

Jaki olej do mostu E39 535i

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano
Wie ktoś może jaki olej zaleca producent do tylnego mostu w 535i??? wiem że się tego nie wymienia ale chodzi mi o dolewkę bo ubyło go trochę przez nieszczelność która została usunięta.
Opublikowano
jesli nie ma szpery to 75w/90 Castrol, a jesli ze szpera to 75w/140 Castrol SAF-XJ, skoro masz ubytki to najlepiej zlikwiduj wyciek moze wystarczy nowa uszczelka pod dekiel, lub troche silikonu i wymien olej na nowy bo nie wiadomo co tam jest wlane, nowego oleju powinno wejsc ok 1,1l.
GDYBY PAN BÓG POPIERAŁ PRZEDNI NAPĘD CHODZILIBYŚMY NA RĘKACH
Opublikowano
  • Autor
dzięki chłopaki, olej kupiłem taki jak napisaliście castrola, jutro wleję bo narazie stoi na pustym moście ;p i nawet jej nie ruszam bo kiedyś kolega w e38 zmienił most i zapomniał go zalać... zrobił 10km na suchym i później zalanie olejem już nie pomogło, wystarczy przegrzać tryby i kazdy olej będzie spływał po nich jak po kaczce, zero przyciągania. U mnie właśnie do wymiany była uszczelka pod deklem i korek, widocznie skrzywiony był bo nawet pożądne dociąganie mu nie pomagało. Dzięki za ODP i pozdrawiam! :cool2: :cool2: :cool2:
Opublikowano
  • Członkowie klubu

W E34 TDS występowały mosty z przełożeniami 2,65 i 2,65S (szpera 25%).

Ale czy by podszedł do E39 nie mam pojęcia.

Najlepiej zaspawać i masz szperę 100% jak do driftu :mrgreen:

ec2Wze6.jpg
Opublikowano

Cichy, nie doradzaj mu bo jeszcze tak zrobi:P

 

Kiedy jezdzilem na kursie na prawko, instruktor opowiadal, ze srednio zmienia skrzynie co 2 lata w fiacie punto. Kiedys mechanik nie zalal mu skrzyni olejem, zorientowal sie po 10 tys km, jak cos tam ogladal i sprawdzil stan oleju przy okazji. :shock: Mowil ze zalal olejem i swoj przebieg skrzynia zrobila :lol:

  • 2 miesiące temu...
Opublikowano
  • Zasłużeni forumowicze

Rozumiem, że do 540iA lejemy ten 75w 90 http://www.castrol.com/castrol/sectiongenericarticle.do?categoryId=9038259&contentId=7070129#7259135 :?:

Na allegro są Castrol 75w-90 Syntrax Longlife oraz Castrol Syntrax Universal Plus 75w-90 - który zakupić?

Pozatym co oznacza LS? (na stronie Castrola jest napisane, że olej w normie "BMW (non LS)"

BMW Schnellservice

Mechanik

Elektronik

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.