Skocz do zawartości

[E46] podnośnik szyby tył


silos

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

Ostatnio po raz drugi urwał mi się ślizg od podnośnika szyby tylnej. Za pierwszym razem poleciały linki i ślizg więc całość oddałem do zakładu który to naprawia. Niestety nie pochodziło zbyt długo i znowu padł mi ślizg. Za pierwszym razem zapłaciłem 100zł kolejna naprawa wyceniona na 50zł. Zastanawiam się czy wogóle opłaca się to naprawiać skoro efekt naprawy jest mizerny działa z pół roku i 100zł albo 50 do kosza. Myślałem aby kupić zamiennik na allegro ale nie wiem jak jest z jakością takiego zamiennika czy wytrzymuje to dłużej niż moje naprawy ? Może ktoś kupował zamiennik i napisze czy działa albo ile podziałało. Jest jeszcze jedna opcja kupienie samego ślizgu i złożenie wszystkiego w całość samemu. Tylko jak to wzmocnić aby wytrzymało to troszkę dłużej ? Może ktoś z was przerabiał podobny problem i coś doradzi.

 

Poniżej zdjęcie ślizgu z zaznaczonym miejscem w którym strzelił. Dodam że drugi ślizg też poszedł w tym samym miejscu.

 

http://img43.imageshack.us/img43/5378/071lr.jpg

 

 

 

Może ktoś doradzi jak to wzmocnić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten podnośnik szyb z tyłu to chyba jakoś masowo urywa się przy wyższych temperaturach na zewnątrz. Zamówiłem zamiennik z allegro za 85zł, z jakością wykonania na pierwszy rzut oka jest całkiem nieźle, ale na razie mam go założonego od 2 tygodni więc póki co się trzyma :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli chodzi o mechanizm to lepiej moim zdaniem kupić ori uzywke niż nowy zamiennik. ostatnio zrobilem tak u siebie z przodu od pasazera niestety sprzedawca nie dodal jednego slizgu wiec musialem dokupic (nie udalo mi się go uzyskać a nie chcialem zwracać). kupilem zamiennik slizgu jednak nie ten plastikowy a tak samo jak ori metalowy. a przylad zamiennikow to dla ojca do passata kupilem zamiennik i już przy montarzu musieliśmy odginac jego ramiona bo nie byl do końca sprawny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli chodzi o mechanizm to lepiej moim zdaniem kupić ori uzywke niż nowy zamiennik.

 

kupilem zamiennik slizgu jednak nie ten plastikowy a tak samo jak ori metalowy.

 

Myślałem nad używką ale nikt nie da na na to gwarancji że po założeniu nie strzeli odrazu. A na zamiennik zawsze jest jakaś gwarancja.

 

Mógłbyś podać gdzie kupiłeś ślizg z metalem ?? Szukałem po allegro ale są same plastikowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli chodzi o mechanizm to lepiej moim zdaniem kupić ori uzywke niż nowy zamiennik.

 

kupilem zamiennik slizgu jednak nie ten plastikowy a tak samo jak ori metalowy.

 

Myślałem nad używką ale nikt nie da na na to gwarancji że po założeniu nie strzeli odrazu. A na zamiennik zawsze jest jakaś gwarancja.

 

Mógłbyś podać gdzie kupiłeś ślizg z metalem ?? Szukałem po allegro ale są same plastikowe.

 

http://allegro.pl/slizg-podosnik-szyby-bmw-3-e46-98-05-drzwi-prawe-i2442322469.html

napisz moze maja tez taki jak ci potrzebny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam podnośniki tej firmy:

 

http://allegro.pl/podnosnik-mechanizm-szyby-bmw-3-e-46-lewy-tyl-i2448988192.html

 

Mam u siebie z przodu i działa już 2 lata bez zarzutu.

 

Niby podobny do twojego i cena przez pół ciekawe :)

http://allegro.pl/podnosnik-szyby-mechanizm-bmw-3-e46-tyl-prawy-i2424186044.html

 

 

czemu sobie sam tego nie wymieniasz slizgu? może ta firma coś partaczy?

 

do tej firmy już nie oddam bo to strata czasu i kasy. Ale z drugiej strony oryginał też poszedł w tym samym miejscu. Zresztą zdjęcie jest z oryginału. Więc nie jest to chyba wina usługi lecz konstrukcji samego ślizgu. Jeśli nie kupie lepszych ślizgów niż te całe plastikowe to będę chciał przerobić stary aby prędzej linki strzeliły niż sam ślizg :twisted:

 

dzięki za namiary.

 

Był bym wdzięczny jak by ktoś podpowiedział jak mają być linki nawinięte na kółko pod silnikiem. Jest jakaś zasada/metoda przy ich zakładaniu na owe kółko ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety slizg jest tak skonstruowany że trudno cos opatentować

ja zakupiłem używke manuala i przełozyłem sam slizg i hula

 

odkrec silnik od podnosnika , umocuj podnosnik delikatnie w imadle ale tak żebys mógł linki i slizg przesuwać, przełóż linki przez rolki gorną i dolną , wskazana była by dodatkowa para rąk ale samemu mozna -tylko trza sie nagimnastykować

 

zjedz linkami do dołu (konce linek trzymaj tak jakby był spinał je slizg) nastepnie kręc kółkiem aby linki szły do góry zwracając uwage na poprawne układanie sie linek w rowkach bebna

 

w drugą stronę układaj drugą linke na bębnie oczywiście linki trzymaj naprężone bo inaczej wszystko sie poskręca

 

sprawdz efekt nawinięcia linek -nie powinny sie obcierać o siebie - od tego momentu nie możesz poluzowac linek

 

ważna uwaga -jedna z rolek ma nacięcie na rancie sprawdz która

 

załóz slizg na prowadnice podnośnika

 

zakładasz linke do slizgu ale tą która przechodzi przez rolkę bez nacięcia pamietaj o naciągnięciu linek

 

natomiast linke z rolki z nacięciem zdejmujesz i zakładasz do slizgu

 

i teraz przyda sie żabka samozaciskowa

 

zakładasz linkę na rolkę z wycięciem dokładnie przez to wycięcie pomagając sobie żabka delikatnie obracaj rolke naciągając jednocześnie linkę

 

dwie ważne sprawy

z żabką delikatnie bo rolka plastykowa i może pęknąć

zakładając linke na rolkę z wycięciem to załóz ją w ten sposób abś miał miejsce do pomagania sobie żabką

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety slizg jest tak skonstruowany że trudno cos opatentować

ja zakupiłem używke manuala i przełozyłem sam slizg i hula

 

u mnie było uszkodzone podczas zakupu i ktoś tym się tak długo bawił ze linka zawinęła się za ząbki silniczka i je starła wiec musiałem kupić z silniczkiem i wymieniać całość ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.