Skocz do zawartości

[E39] Wymiana oleju w skrzyni ZF 5HP24


ALF

Rekomendowane odpowiedzi

Ponieważ będę uszczelniał silnik i auto stanie na trochę dłużej zastanawiałem się nad wymianą oleju w skrzyni. Przetrzepałem fora BMW oraz innych użytkowników ww skrzyń. Opinie są tak różne jak chcarakter kobiet ;)

Promo: wymieniać, nie wymieniać?

Sekundo: jeżeli tak, to co jaki czas/przebieg?

Tercjo: jeżeli tak, to jaki olej?

Szukając odpowiedzi, w końcu napisałem do źródła. Nie do BMW, bo oni nie są źródłe,m ale do producenta skrzyń, firmy ZF.

Oto odpowiedź:

Witam,

ZF Lifeguardfluid 5 , odpowiada na OES olejom o numerach seryjnych w skrzyni 5HP24

Audi Oil No. G 052162A1 / A2 / A6

=> BMW Oil No. 8322 9407807

=> Citroen Oil No. Z 000169756

=> Jaguar Oil No. JLM 20238

=> Mercedes Benz Oil No. A 0019892203

=> Peugeot Oil No. Z 000169756

=> Porsche Oil No. 999.917.547.00

Oleje innych producenow jak ESSO, Ravenol nie maja naszej homologacji na nasze skrzynie, mimo że sa na rynku stosowane. Tak że najlepiej kupowac olej w ASO według numerów jakie powyżej podałem. Zaleznie od warunków eksploatacyjnych, związanych z obciążeniami termicznymi, jazda sportowa, holowanie przyczepy, należy wymieniac olej pomiędzy interwałami 80000 a 120000 km lub raz na 8 lat.

Mit freundlichen Grüßen/Kind regards

ZF Services

ZF Friedrichshafen AG SA

Przedstawicielstwo w Polsce

Al. Jana Pawła II 15, 00-828 Warszawa

 

Dla mnie ta odpowiedź jest decydująca na pytanie 1 i 2. Aczkolwiek rozważam jeszcze rodzaj oleju. Oprócz oryginału, jest wiele olejów spełniających normę podaną w emailu.

ESSO ATF LT 71141 jest półsyntetyczny z grupy 11b - czyli takiej jak oryginał. RAVENOL ATF 5/4 HP oraz VALVOLINE MAXLIFE ATF DEXTRON II i III przeznaczony do samochodów z dużym przebiegiem, to pełne syntetyki z grupy 11a.

Lifeguardfluid 5 kupić u nas za rozsądne pieniądze, to prawie niemożliwe (w ASO 100zł za litr). Ceny pozostałych olejów oscylują między 25 i 35zł/l. Wszystkie te oleje spełniają normę BMW Oil No. 8322 9407807.

Pozdrawiam

Jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.