Skocz do zawartości

F20 czy moze A3 Sportsback Quattro - wady/zalety


kpmkat

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

 

nie znalazlem wlasciwej czesci forum - wiec pisze tu.

 

 

Zastanwiam sie nad wyborem sluzbowki:

 

1) http://www.bmw.de/de/de/general/configurations_center/configure.html?process=cdp&vId=317516406

 

Naciskamy "Fahrzeug konfigurieren" i mamy liste wyposazenia - ogolnie M-Pakiet 120d, zawieszenie adaptive M (praktycznie caly M-Pakiet), bez Navi i wiekszosci multimediow, jest Harmann itd.

 

 

2) http://konfigurator.audi.de/controller?next=summary-page&mandant=accx-de

 

Dajemy "Code eingeben" podajemy AC7AA7M8 i pokazuje sie nam konfoguracja - calosc to s-line bez pakietu zewnetrznego, Quattro, Webasto, Audi "Magnetic Ride", system Bose, rowniez bez wiekszosci multimediow

 

 

 

Wiem ze to forum BMW ale jesli krytyka to konstruktywna. Borykam sie z wyborem od paru dni i nie moge sie zdecydowac. Auto glownie na dalsze trasy, niemieckie dorgi, czeste wyjazdy w gory (przewaga Quattro???), po paru tysiadzach wrzucam boxa z chipem ...

 

 

Z gory dzieki za sugestie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co się w starą budę A3 pchać?

Do rozważenia może jeszcze by nową A klasę dodać?

 

Stara buda ma quattro - czesto w zimie jezdze w gory ... Nie wiem jak sprawuja sie te nowe plaskie "lancuchy", nie mam jak przetestowac bo troche za cieplo na dworze :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porównanie F20 do 8P jest.... dziwne :)

Nigdy nie wziąłbym pod uwagę zakupu samochodu, którego produkcja zostanie wstrzymana za... kilka dni? tygodni? :)

 

Gdybym ja stał przed takim wyborem i musiałbym wybrać hatcha w dieslu (na szczęscie nie muszę) :), to poczekałbym na nową budę i quattro ze strony Audi, a ze strony BMW poczekałbym na 120d XDrive.

Następnie pokłóciłbym się ze swoją żoną i wybrałbym 120d XDrive w automacie.... którego Audi przy Quattro mieć nie może.... :)

I to mniej więcej tyle w temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Następnie pokłóciłbym się ze swoją żoną i wybrałbym 120d XDrive w automacie.... którego Audi przy Quattro mieć nie może.... :)

I to mniej więcej tyle w temacie.

Dlaczego mieć nie może? Nie może mieć jedynie multitronika, zwykłe automaty przecież są normalnie pakowane do quattro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze nie ma 120 Xd. Po drugie - dlaczego pakowac sie w stara bude? :

 

Pracuje w branzy samochodowej od dawna i mam wglad do strony konstrukcyjnej w.w. samochodow. Pierwsze wersje maja wiele niedorobek, np. nowa wersja X5 (F15) ma problemy z aeroakustyka lusterek ktora bedzie poprawiona w wychodzacej niedlugo F16 (X6) nastepnie nowe lusterka zostana wrzucone do X5 po jakims roku badz do pakietu LCI.

 

Audi ma sprawdzona konstrukcje i dopracowane auto, kazda nowosc wychodzaca na rynek to w pewnym stopniu niedorobka ktora z uplywem czasu poprawiana jest sytematycznie badz wprowadzana w faceliftach (LCI)...

 

Fakt faktem Quattro kusi jak i mozliwosc wyboru webasto, BMW znow w tej cenie oferuje juz M-pakiet wraz z M-hamulcami i ciut mocniejszym silnikiem...

 

Dowiedzialem sie ze nowy sportback wprowadzany w 2013 bedzie mial silnik 177 PS wiec nie jest zle... Moze poczekam potestuje i wtedy najlepiej wybrac po porownaniu na zywo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Następnie pokłóciłbym się ze swoją żoną i wybrałbym 120d XDrive w automacie.... którego Audi przy Quattro mieć nie może.... :)

I to mniej więcej tyle w temacie.

Dlaczego mieć nie może? Nie może mieć jedynie multitronika, zwykłe automaty przecież są normalnie pakowane do quattro.

 

Ech.... Jak sobie zerkniesz okiem w konfiguratora Audi, to zobaczysz że A3 nie możesz mieć w quattro i automat.

To co piszesz tyczy się A4 z silnikiem wzdłużnym, a nie A3 z silnikiem poprzecznym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze nie ma 120 Xd. Po drugie - dlaczego pakowac sie w stara bude? :

 

Pracuje w branzy samochodowej od dawna i mam wglad do strony konstrukcyjnej w.w. samochodow. Pierwsze wersje maja wiele niedorobek, np. nowa wersja X5 (F15) ma problemy z aeroakustyka lusterek ktora bedzie poprawiona w wychodzacej niedlugo F16 (X6) nastepnie nowe lusterka zostana wrzucone do X5 po jakims roku badz do pakietu LCI.

 

Audi ma sprawdzona konstrukcje i dopracowane auto, kazda nowosc wychodzaca na rynek to w pewnym stopniu niedorobka ktora z uplywem czasu poprawiana jest sytematycznie badz wprowadzana w faceliftach (LCI)...

 

Fakt faktem Quattro kusi jak i mozliwosc wyboru webasto, BMW znow w tej cenie oferuje juz M-pakiet wraz z M-hamulcami i ciut mocniejszym silnikiem...

 

Dowiedzialem sie ze nowy sportback wprowadzany w 2013 bedzie mial silnik 177 PS wiec nie jest zle... Moze poczekam potestuje i wtedy najlepiej wybrac po porownaniu na zywo.

 

120d Xdrive będzie dostępny pewnie w tym samym czasie jak quattro w nowej budzie. 120dX już jest wymieniany w literaturze BMW, więc to tylko kwestia czasu.

Skoro "pierwsze wersje mają wiele niedoróbek".... (w mojej opinii teoria, która może się tyczyć tylko poszczególnych elementów i tylko w niektórych pojazdach.....) to po co w ogóle zawracasz sobie tym głowę?

Kup sobie stare A3 i będziesz bardzo zadowolony. Tam nic już nie może być złe :)

A tak, na marginesie, osobiście niedoróbek w swoim F20 nie widzę, ale to Ty wybierasz :)

Ja się przesiadłem z 8L na 8P, a teraz na F20 i jestem bardzo zadowolony ze swojej decyzji. Tyle ode mnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze nie ma 120 Xd. Po drugie - dlaczego pakowac sie w stara bude? :

 

Pracuje w branzy samochodowej od dawna i mam wglad do strony konstrukcyjnej w.w. samochodow. Pierwsze wersje maja wiele niedorobek, np. nowa wersja X5 (F15) ma problemy z aeroakustyka lusterek ktora bedzie poprawiona w wychodzacej niedlugo F16 (X6) nastepnie nowe lusterka zostana wrzucone do X5 po jakims roku badz do pakietu LCI.

 

Audi ma sprawdzona konstrukcje i dopracowane auto, kazda nowosc wychodzaca na rynek to w pewnym stopniu niedorobka ktora z uplywem czasu poprawiana jest sytematycznie badz wprowadzana w faceliftach (LCI)...

 

Fakt faktem Quattro kusi jak i mozliwosc wyboru webasto, BMW znow w tej cenie oferuje juz M-pakiet wraz z M-hamulcami i ciut mocniejszym silnikiem...

 

Dowiedzialem sie ze nowy sportback wprowadzany w 2013 bedzie mial silnik 177 PS wiec nie jest zle... Moze poczekam potestuje i wtedy najlepiej wybrac po porownaniu na zywo.

 

120d Xdrive będzie dostępny pewnie w tym samym czasie jak quattro w nowej budzie. 120dX już jest wymieniany w literaturze BMW, więc to tylko kwestia czasu.

Skoro "pierwsze wersje mają wiele niedoróbek".... (w mojej opinii teoria, która może się tyczyć tylko poszczególnych elementów i tylko w niektórych pojazdach.....) to po co w ogóle zawracasz sobie tym głowę?

Kup sobie stare A3 i będziesz bardzo zadowolony. Tam nic już nie może być złe :)

A tak, na marginesie, osobiście niedoróbek w swoim F20 nie widzę, ale to Ty wybierasz :)

Ja się przesiadłem z 8L na 8P, a teraz na F20 i jestem bardzo zadowolony ze swojej decyzji. Tyle ode mnie :)

 

 

120xd wchodzi w oferte jesienia.. zobaczymy jak cenowo sie to usytuuje ...

 

Co do niedorobek to jest regula, wychodza one w pierwszej polowie roku uzytkowania i potem - niekiedy osobiscie - optymalizuje je badz ich sie pozbywam. Obecnie seria F16/F15 ma problemy rowniez z zaciekami splywajacymi na szybe podczas predkosci pow 130 km/h, widocznosc wtedy jest bardzo ograniczona - ratuje wtedy system side assistant. Niby flagowy samochod a wyszedl bubel, juz nie wspomne ile beldow bylo w pierwych werjach E90/91, ale jak wspominam kazdy koncern o tym wie, rzadko o tym trabia ale w kwesti dbalosci o klienta usterki usuwane sa jak najszybciej, co nie znaczy ze jezdzisz "wadliwym" poprzednikiem, jesli zdecydujesz sie na zakup w krotkim czasie od wprowadzenia. Moze byc i tak ze model jest "idealny", oby takie bylo F20...

 

Glowe zawracam sobie dlatego bo szukam wyjscia, kazdy model ma swoje plusy i minusy, ale widze ze warto poczekac bo pod koniec roku wszystkie 3 marki (Mercedes, Audi i BMW) beda mialy nowe wersje z mocnymi silnikami i dodatkowymi elementami wyposazenia ktorych na chwile obecna nie ma w ofercie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.