Skocz do zawartości

520 E34 - rzyga olejem

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

witam

 

autko dziś nie chciało odpalić rano, po południu dało rade zapalić , przejechać sie , ale po powrocie cos dziwnego a mianowicie

 

zaczoł sie lac olej delikatnie ale lał

 

odkręcilismy obudowe cewek i okazało sie że wszystkie świece zalane olejem,

 

autko stoi pod chmurka i nie ma mozliwości zaglądnąć co to jest dokładnie,

 

może ktoś ma jakieś skojarzenia za xo sie zabierac

 

bo szlag człowieka może rrafić

 

czekam na podpowiedzi

Edytowane przez coyot

Opublikowano

1. Fajno by bylo jakbys poprawnie tytulowal watki

2. Napisz cos wiecej bo na razie napisales ze ci sie auto zepsulo

3. co to sa szybkie odpowiedzi??

Opublikowano
  • Autor

1. Fajno by bylo jakbys poprawnie tytulowal watki

 

***tak może być

 

2. Napisz cos wiecej bo na razie napisales ze ci sie auto zepsulo

 

***najpierw nie mogłem go odpalic, po wielkich trodach sie to udało jak odpalił chodził normalnie i jak sie zagrzał to pojecgałem do sklepu i wróciłem zostawilem go zapalonego i chodził sobie bez dodawania gazu zaczał cos dziwnie chodzic taki objaw jakby nie dostawał paliwa tzn.jak by mu brakowalo paliwa wic mu dolałem z karnistra.pojakichs paru chwilach zaczał normalnie chodzic i za monent taki objaw jakbty nie palił na wszystkie cylindry i zaczeło dymic lekko spod maski,jak ja otworzylem to okazało sie ze na dwurórke nie kapie olej alwe sie na niego leje małym strumieniem

po zdjeciu pokrywy okazało sie ze wszystkie swiece pływaja w oleju i nie wiem czzy poszła tylko jaks uszczelka (chocbym tak wolał)czy aby nie przypadkiem pekła głowica

 

3. co to sa szybkie odpowiedzi??

 

***chodzi o jakies sugestie

Opublikowano

byc moze poszla uszczelka pod glowica. Ale faktycznie mogla strzelic glowica.

Nie miales moze zamarznietego plynu w chlodnicy??

Opublikowano

Czesc dopiero teraz sie zalogowałem i to ja jestem włascicielem tego auta

 

nie wydaje mi sie zeby byl zamarzniety płyn chlodniczy.Jestem w ogromnej kropie co teraz z ty fantem zrobic????

I ile bedzie kosztowała naprawa???

Opublikowano

Masz silnik m50 jak sie domyslam, wiec najsybciej mogla pasc uszczelka pokrywy zaworow. Zacznij od tego :

http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?model=HD51&mospid=47375&btnr=11_1283&hg=11&fg=15

 

uszczelka nr 3

Była E34 M50 2.5 24v :) czerwona

Była Lancia Lybra 2.4 jtd SW lx 2000

Jest Citroen c5 2.2 hdi 2001 exclusive

Jest E34 524 td 1991

1997 YZF 750R (4hd)- sold- nastepny sezon juz hayabusa

http://img244.echo.cx/img244/9103/podavatar6bx.jpg

Opublikowano

gdy udało mi sie odpalic bume to słuchalem silnika czy cos w nim nie stuka i wogołe czychodzi jakos inaczej niz zwykle.

Wszystko było normalnie jak zawsze.

Opublikowano
Ja stawiam ze minimum jakie musisz zrobic to sciagnac glowice, obejrzec dokladnie uszczelke oraz zawiezc ja do splanowania i na szczelnosc.
Opublikowano

mam taka nadziej e ze to tylko uszczelka czoc wszystkie gniazda swiec sa zalane olejem i czy jest to mozliwe ze to tylko uszczelka??Oby tak, choc nie wydaje mi sie zeby pekła wtylu miejscach na raz???sam nie wiem\

 

prosze o podpowiedz co i w jaki sposób moge sprawdzic sam zeby nie uszkodazic czegos

Opublikowano
Przede wszystkim skad leci ten olej?? Czy masz olej w chlodnicy (tzn w plynie)??
Opublikowano
czy przy nieszczelnej głowicy mozna odpalic auto???
Opublikowano
jak odkreciłem korek od chłodnicy to nie było w nim nic.zadznego olej czysciutki płyn
Opublikowano
pewnie jutro posciagam cewki i usune olej z gniazd świecowych tak na sucho i odpale na chwile auto i wtedy sie okarze gdzie leje czy z uszczeljki czy z pod pokrywy zaworowej
Opublikowano
Teoretycznie mozna ale nalezy uwazac aby nie zabraklo oleju no i czy wlasnie plyn nie leci do oleju - mozna w ten sposob latwo zatrzec silnik
Opublikowano
tylko nie wiem cdzy takie posuniecie jest dopuszczalne i c zy nie uszkodze w ten sposób bardziej auta.
Opublikowano
z olejem bedzie łatwiej zobaczyc i zlokalizowac wyciek,co do płynu to nie wiem ale napewno sprawdzxe płyn bo skoro jest czysty to jest taka szansa ze nie miesza sie z olejem
Opublikowano

dowiedziałem sie ze mogła zamarznac odma i wtedy wydmucha uszczelke pokrywy zaworowej .

czy jest to mozlwe ze to tylko na tym sie skończyło????

i ile moze kosztowac taka uszczelka??

zna ktos cene??

Opublikowano
Cena takiej uszczelki nie jest duza. Ale szczerze mowiac watpie aby odma byla przyczyna takiego stanu rzeczy. Choc mam nadzieje ze jest
Opublikowano
najbardziej prawdopodobne jest uszkodzenie uszczelki pod pokrywe zaworów a w zasadzier postawił bym na uszczelki takie okrągłe (po 3 szt) własnie odpowiedzialne za przeciekanie oleju do gniazd ze świecami. No ale jak je bedziesz wymieniał to także głowna usczelka takze do wymiany. Koszt to około 100 zł usczelka głowna + 2 usczelki po 3 te kółeczka na gniazda świec. Jeźeli jest vanos to koszt koło 140 zł za komplet. Z wymianą nie ma zadużo problemów, ale przy tych mrozach sam bym tego nie robił, chyba ze kolega lub zona suszarką bedzie ręce i inne odstające czesci ciała ogrzewać ;)

B-artek M-onika W-ojtuś (synek)

Skype: barto75 lub barto551

Moje byłe BMW http://www.bmww.webpark.pl/M5drive.gif Moje też byłe BMW

Opublikowano

udało sie wymienic te uszczelki i przy okazji weze których stan techniczny nie był wystarczajacy

narazie BUMA nie cieknie i oby juz nie puszczała pleju

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.