Skocz do zawartości

e46 318ci gasnący silnik


przerom

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam problem ze swoim BMW a mianowicie raz za czas gaśnie mi silnik. Dzieje się tak najczęściej w upalne dni. Nieraz dopiero za czwartym razem udaje się mi go zapalić. Jak już ruszę to przez jakiś czas 1-5km silnik pracuje nierówno i przerywa, nagle zaskakuje i jedzie normalnie. Jest to sporadyczne ale denerwujące, bo najczęściej auto odpala bez żadnych problemów. Auto jest miesiąc po remoncie silnika gdyż miałem rozwaloną uszczelkę pod głowicą. Czy to może mieć z tym związek??? Dodam że auto mam z LPG.

 

Jakieś pomysły?

Sprzedam BMW e46 318ci ze zdjęcia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 64
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Jak masz dostęp do sprężarki to przedmuchaj przepływomierz. Jeżeli to nie pomoże możliwe że jest uszkodzony ;). Ostatnio też tak miałem, przedmuchałem porządnie i po problemie. Sprawdź też filtr powietrza. Jeżeli na ściankach przepływki osadza się zbyt dużo pyłków możliwe, że filtr też masz do wymiany. :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam silnik już nie gaśnie przetarty był kabel od przepływomierza, nadal jednak mam falujące obroty tak od 600 do 900, ale nie zawsze. Jeden dzień, dwa jest ok a potem obroty znowu świrują i auto jakby przygasa i nierówno chodzi. Byłem u kumpla mam tam jakieś błędy, które po skasowaniu nie wróciły od razu ale czy ich teraz nie ma po ok 500 km to nie wiem.

 

PS auto jest z LPG

 

Screen błędów:

http://imageshack.us/photo/my-images/840/imag0124ss.jpg/

Edytowane przez przerom
Sprzedam BMW e46 318ci ze zdjęcia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Jeśli oborty falują na Pb po przejściu z LPG, a po czasie się normują. To źle jest wyregulowana instalacja LPG, miesza w mapach wtrysku. I dlatego falują obroty. Pojeździj np 2-3 dni tylko na PB, jeśli wszystko będzie OK to wiesz już gdzie jest problem. pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A płynu chłodniczego lub oleju nie ubywa ? Ja bym dalej obstawiał przepływkę. Sprawdź przepływkę, spróbuj ją odłączyć i chwilę się przejechać i zobacz jaki jest efekt. Sprawdź też odmę - możliwe, że jest uszkodzona dlatego kopci Ci na biało (zwłaszcza przy zimnym silniku). Jaki masz silnik ? 1.9 ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płunu chłodniczego tak jakby ubywało ale trochę. Dzisiaj np kopci masakrycznie mocno. Tak mam silnik 1,9 ci. Jest odma w moim aucie? Bylem u mechanika to powiedział że odma jest w dieslach. Podpowiesz mi gdzie ona sie znajduje w moim aucie?
Sprzedam BMW e46 318ci ze zdjęcia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jakie miales błedy.??? masz to samo co ja mialem

1> wymien dome - co za mechanika znalazles :) lepiej go zmien ODMA to odpowietrzenie skrzynik korbowej i jesli ubywa ci oleju to od tego zaczni i wymien odrazu wszystkie przewody prowadzace do niej !!!

2. koledzy dobrze mowia przeplywka ale jak by byla walnieta to prawdopodobnie wyskoczyl by ci blad.

3. sprawdz przewody dolotu i kolektora ssacego wraz z uszczelkami mozesz miec gdzie lewe powietrze ktore bedzie powodowalo falowanie obrotow oraz gasnacy silnik. Moze te wyskoczyc kontrolka silnika jesli adaptacje przekracza pewne normy.

BUNIA :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cydor - rozbieralem i czyściłem przepływkę jest trochę lepiej ale to nie to bo obroty dalej falują. Najgorzej jest zaraz jak odpale auto, przejade trochę i auto tak jakby zaskakuje i jest OK.

 

roberto23wawa - błedy masz w screenie kilka postów wyżej w tym temacie. Popatrz na to i mi napisz czy miałeś takie same.

 

Niedawno jakieś 2 miechy temu miałem robioną uszczelkę pod głowicą razem z planowaniem, szlifem, czyszczeniem głowicy. Może to ma jakiś wpływ na moje problemy.

Check mi się świeci odkąd mam auto ale to każdy jeden mechanik, elektryk, elektronik powiedział że jest winą gazu.

Sprzedam BMW e46 318ci ze zdjęcia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Check mi się świeci odkąd mam auto ale to każdy jeden mechanik, elektryk, elektronik powiedział że jest winą gazu.

 

 

ja mam ten sam silnik z gazem i jakoś check mi się nie świeci

hehe

gazownika też zmień :P

:norty:

 

a co do przepływki mi tez auto muliło - przerywało itd itp

 

przedmuchanie przepływki nic nie dało

musiałem ją "rozłupać" i wyczyścić wacikami na patyczkach sam czujnik przepływki (spirytusem)

 

auto odrazu zyskało ze 30 kucy i równo zaczęło chodzić

gg5553463
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to zmien mechanikow... check przy gazie i dobrej instalacji nie ma prawa sie swiecic chyba ze nie wiesz co tam masz (ty zakladales gaz?)

mi sie lampka swiecila bo mialem lewe powietrze przez co rozjezdzaly mi sie adaptacje paliwowe ( u ciebie pewnie tez tak jest ze masz sie wyregulowany gaz i komputer to odczytuje jako blad). Moim zdaniem sprawdz przewody ODMY oraz wszystkie od przeplywki i od kolektora ssacego a na koniec wszystko dokladnie zloz (albo oddaj to do warsztatu). Ja z lewym powietrzem walcze od kwietnia wlasnie i mialem objawy falowania, gasnacy silnik i kontrolke (ale bledy 227 i 228 ) ... mimo wymiany wlasnie odmy i sprawdzenia przewodow okazalo sie ze cos bylo zle dokrecone... jak narazie moja bunia sie uspokoila.

BUNIA :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba właśnie coś było źle złożone bo mam go od początku a gazu nie zakładałem. Gaz regulowany miesiąc temu. Kurde już nie wiem w poniedziałek rozkręce to kolejny raz. Sam kolektor ściągałem już 3 razy i nic nie znalazłem :-(
Sprzedam BMW e46 318ci ze zdjęcia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie tez to kilka razy zdejmowano chyba 4 :) dwa razy przy odmie i 2 przy szukaniu nieszczelnosci w przewodach. jak juz wyminiona byla ODMA (robil to moj zaufany mechanik ale on BMW na codzien sie nie zajmuje to ta odme przeklinal ) heh wiec pozniej bylem w serwisie bmw u ktorych juz swoje 2 auto naprawiam. Za 1 podejsciem rozkrecili i znalezli jeszcze jeden przewod ktorego nie zauwazyl moj znajomy ale to moja wina bo ja tego przewodu nie mialem ... a ten przewod byl pekniety mysleli ze to to. Za drugim podejsciem znow wszystko sprawdzili i nic nie znalezli( robili to przez 2 dni sprawdzali na wlaczony silniku jest do tego specjalny plyn ... i mowia ze wszystko jest juz ok i nie powinno byc nieszczelnosci wiec rozebrali wszystko i dokladnie z powrotem poskladali jeszcze raz sprawdzili i bylo ok. Przy okazji sprawdzili przeplywke, silniczek krokowy itp. wszystko bylo ok byly tez podmieniane czesci celem sprawdzenia i oczyszczone. Mam auto 3 dni wszystko ladnie pracuje nie gasnie jest ok narazie trzymam kciuki wiem ze musze minimum 150 km przejechac by komp sobie nowe adaptacjie utworzyl jak mi kontrolka nie wyskoczy to pojde do kosciloa i dam na tace heheh :) charakterna ta moja Bunia mam ja 3 rok i jest w super stanie juz mi w serwisie chcieli ja wlasciciele podkupic :) . Ale nie ma takiej opcji proponuje ci oddaj do dobrego mechaniora a nie do ludzi z przypadku. Tak samo z gazem ... jesli ty go nie zakladales to pojedz do jakiegos porzadnego zakladu niech ci sprawdza moze masz zly reduktor albo spieprzone nawierty ... Przy sprawnej instalacji nie ma prawa nic sie dziac z gazem. Wiem to bo w moim poprzednim autku (e36) jak kupilem to sam zalozylem gaz wlozylem troche wiecej kasy by bylo porzadne i juz go nie mam od 3 lat ale jezdzi nim przyjaciel ktory kupil odemnie. Mimo 5 lat z gazem nic sie nie dzieje a uto ma juz 0k 300 tys km zrobione w tym na gazie ze 120 tys. Dba tylko by regularnie wymieniac filtry i olej. Silnik igla do tej pory... tylko blacharka mu sie sypie niestety ale to przypadlosc e36. Mowie z doswiadczenia ja w zyciu bym nie kupil auta z gazem a jezeli juz to z pelna dokumentacja i ksiazka serwisowa .... ktos kiedys mogl zazydzic i teraz mozesz miec problem obym ci nie wykrakal.
BUNIA :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Roberto gaz ma 3 lata i mam książkę serwisową ale z gazem w tym aucie jest okej. Auto zrobiłem całe. Blacharkę, nowy lakier, remont uszczelki pod głowicą. Władowałem już w niego masę kasy, czasu ale dalej jeżdzi jak seicento. Normalnie szlag mnie trafi z tym heblem.
Sprzedam BMW e46 318ci ze zdjęcia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli jestes pewien gazu... to proponuje jedz do porzadnego warsztatu. To znajdz lepiej jakis serwis ktory zajmuje sie tylko BMW .. moze zaplacisz wiecej ale w sumie moze sie okazac ze zaoszczedzisz i czasu i pieniedzy :)
BUNIA :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ty jak masz gaz to moze sprawdz swiece, cewki i przewody paliwowe !!! sprawdz jeszcze raz kompem jakie masz bledy ( polecam zakup sobie na alllegro kabelek a inpe nawet ja ci moge wyslac i sam sobie sprawdzisz bledy i je usniesz). musza ci sie adaptacje paliwowe rozjezdzac ... i wtedy masz takie akcje. Ale czym to jest spowodowane... dowiesz sie jak sprawdzisz bledy
BUNIA :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.