Skocz do zawartości

Kamera cofania w E60, jak doposażyć?


MOREN

Rekomendowane odpowiedzi

w cappl

RVC

aktiv

RVC_connected_to_vm

aktiv

RVC_display_options

main_or_fullscreen / only_mainwindow / only_fullscreen

 

Myslisz ze bez modułu LVDS kamere rozpozna?

 

 

http://www.mp3car.com/vbulletin/attachments/general-hardware-discussion/58509d1270313489-bmw-e60-install-and-i-bus-retrofit-tricky-dvd-changer.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Odpowiedzi 59
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • Zasłużeni forumowicze
Czesć przeglądałem dokumentacje od e70 i wynika z niej ze kamerę można bezpośrednio wpiąć pod ccc przekodowałem moduł ccc i dodałem $3aga do opcji wyposażenia w ccc mam do wyboru pdc i kamerę jak podłącze jakąś to zobaczę czy działa. W kostkę x13814 w ccc wpiąc pod pin 4 sygnał in pod 2 masa gnd .Jak podłączę to powiem czy działa

jak e60 doposażyłeś w 3AG ??? ten model fabrycznie nie miał kamery - rok się pytam o to :( ale zmowa milczenia , jak próbuje doposażyć NCSem 3AG wywala błąd.

"Teoria jest wtedy, kiedy wiemy wszystko, a nic nie działa! Praktyka jest wtedy, kiedy wszystko działa, a nikt nie wie dlaczego"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
  • Zasłużeni forumowicze
Wszystko ladnie pieknie ale jak ma ekran w nawigacji dostac sygnal ze Nest wsteczny wlaczony??? Sama kamerka nie wystarczy.

Spot Monachium Facebuk: BMW München PL

Screenshot_20190504_162413.md.jpg


- Kto ty jesteś?

- Cyprian mały.

- Jaki znak twój?

- BMW!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • Zasłużeni forumowicze
witam chce zalozyc do e60 2003r kamere cofania jest to mozliwe jesli nie mam tv ani navi da rade to podpiac pod seryjny monitor ?? czy trzeba cos jeszcze dokupic??

 

 

Musiał byś dokupić albo modul tv albo jakiś zamiennik np. Dension Gateway pod Twoją nawigację.

Spot Monachium Facebuk: BMW München PL

Screenshot_20190504_162413.md.jpg


- Kto ty jesteś?

- Cyprian mały.

- Jaki znak twój?

- BMW!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też się zastanawiałem nad zamontowaniem kamery - w poprzednim aucie była i żona bardzo sobie chwaliła. Ciekawi mnie, czy CIC (mam go wsadzonego do auta zamiast CCC) ułatwia jakoś sprawę, czy utrudnia?

Znalazłem taki wynalazek: http://www.sklep.hadron.pl/product-pl-4786-Modul-AudioVideo-IN-do-BMW-CIC-kamera-cofania-tuner-DVB-T.html

tanio nie jest, ale jeśli działa... Ma ktoś doświadczenia z tym chińskim wynalazkiem? Montuje się go w bezpośredniej bliskości modułu nawigacji.

Chcę, żeby podczas pracy obraz z kamery cofania był pokazywany w lewej, większej części wyświetlacza a z PDC w prawej (mniejszej). Wynalazki typu całkowita podmiana sygnału video mnie nie interesują. Nie planuję również integracji z czujnikiem skrętu i renderowania wyliczonej trajektorii ruchu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Słownik żyje czasami swoim życiem :wink:

 

Tak, właśnie ten moduł. Miałem już go dawno kupić ale urlopy się trochę przedłużyły :mrgreen:

Dobre w tym module jest to ze dzieli ekran tak aby było widać również PDC

Spot Monachium Facebuk: BMW München PL

Screenshot_20190504_162413.md.jpg


- Kto ty jesteś?

- Cyprian mały.

- Jaki znak twój?

- BMW!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie - cena podobna a Xcarlink udowodnił już, że ich sprzęt działa...

Szkoda, że mieszkasz w Niemcowni :(

Pewnie wolał bym zakupić w PL, ale na ich screenach nie widać, czy urządzenie jest w stanie pokazywać równocześnie i PDC i video, kiedy xCarlink jednoznacznie to deklaruje.

Są jeszcze wynalazki Umay:

http://www.u-may.net/e_productshow/?76-Camera-Integration-for-BMW-CIC-76.html

ale z braku ceny, zaufania i polecenia od kogokolwiek pewnie sobie daruję.

 

speed - ty masz już CIC u siebie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Tak, mam seryjne zamontowanego cic-a i to jest jedyna oferta która zwróciła moja uwagę.

 

Do CCC jest dużo większy wybór.

Spot Monachium Facebuk: BMW München PL

Screenshot_20190504_162413.md.jpg


- Kto ty jesteś?

- Cyprian mały.

- Jaki znak twój?

- BMW!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Duza zalezy jakie masz wbudowane radio a sprzedajacy wstawil zdjecie z numerem od uchwyt modułu wideo a po wtyczkach to nic Ci nie moge powiedziec bo nie mam takiego.

Spot Monachium Facebuk: BMW München PL

Screenshot_20190504_162413.md.jpg


- Kto ty jesteś?

- Cyprian mały.

- Jaki znak twój?

- BMW!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam taki moduł u siebie. Założyłem najtańszy jaki znalazłem, a więc bez PiP (picture in picture). Poza tym mam ccc więc i moduły są tańsze. Działa to w miarę ok, mam podłączone w sumie 3 kamery :8)

Ale jakość obrazu nie jest idealna. Z kamery HD jeszcze w miarę. Za to z cofania, chińczyk za mniej niż 50 pln, jest już trochę gorzej. Pewnie jakość i rozdzielczość ekranu też na to wpływa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, mam seryjne zamontowanego cic-a i to jest jedyna oferta która zwróciła moja uwagę.

 

Do CCC jest dużo większy wybór.

 

mógłbyś rzucić jakimś przykładem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wpisz: bmw video interface i wyskoczy kilkanaście przykładów.

Z telefonu link może nie zadziałać :

http://m.ebay.co.uk/sch/i.html?_nkw=Bmw+video+interface&isNewKw=1&isRefine=true&mfs=GOCLK&acimp=0&_trksid=undefined.TR0.TRC0.Xbmw+video+interface&sqp=bmw+video+interface

 

Sent from my D5803 using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Wlasnie, wystarczy poszukac.

Znana Firma to Dension i ich modul Gateway 500 tak mi sie przynajmniej zdaje ze ten jest do CCC

Maja ogolnie dozy wybor do CCC w zaleznosci co chcesz miec jak np. USB, TV, bluetooth itd.

Ale opinnie sa rozne, od b.d. do szrotu

No i wczesniej wymieniona Firma Xcarlink o ktorej w sumie duzo nie wiem ale wyglada obiecujaco i negatywow na niemieckich forach nie czytalem.

Spot Monachium Facebuk: BMW München PL

Screenshot_20190504_162413.md.jpg


- Kto ty jesteś?

- Cyprian mały.

- Jaki znak twój?

- BMW!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dension gateway 500 to jest tylko USB, iPod, iPhone i aux. Niektóre mają również bluetooh, dawniej to był oddzielny moduł, teraz można już mieć wszystko w jednym (teraz chyba też są dodatkowe moduły z DAB).

Dension to alternatywa dla oryginalnego USB, łatwo podłączyć i kodowanie ogranicza się do aktywacji zmieniarki. Podpięty jest w pętli światłowodu więc jakość dużo lepsza niż z aux, no i jest kontrola przez idrive i wyświetlane nazwy utworów.

 

Sent from my D5803 using Tapatalk

Edytowane przez maroek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Jak sie poszuka to i do kamerki tez sie znajdzie z tej firmy.

Spot Monachium Facebuk: BMW München PL

Screenshot_20190504_162413.md.jpg


- Kto ty jesteś?

- Cyprian mały.

- Jaki znak twój?

- BMW!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wpisz: bmw video interface i wyskoczy kilkanaście przykładów.
Właśnie - kilkanaście. ja szukam polecenia sprawdzonego modułu - wolał bym nie eksperymentować kupując graty za ponad 1500 PLN. Słyszałem, ze przy niektórych wyrobach Densiona CAN potrafi wariować :(

Ma ktoś zainstalowany hardware z CIC i może powiedzieć, że wszystko mu działa idealnie?

 

Chętnie widział bym taki widok u siebie:

http://www.e90post.com/forums/attachment.php?attachmentid=1052007&stc=1&d=1404231993

a nie zreskalowany i półprzeźroczysty obraz z PDC jak w niektórych przypadkach.

 

Podobno sprawę załatwia "Reverse Camera Emulator" za jakieś 60-110 USD:

http://www.ebay.com/itm/BMW-E90-E60-E9X-E6X-Reverse-Image-Emulator-Rear-View-Camera-Activator-/271285963023?hash=item3f29e7490f&item=271285963023&pt=Motors_Automotive_Tools&vxp=mtr

 

trzeba podłączyć, zakodować i system myśli, ze to fabryczna instalacja.

http://www.e90post.com/forums/showthread.php?t=1005301

 

kodowanie w przypadku E90 podobno wyglada tak:

 

This isn't a coding tutorial so you'll have to be resourceful read one of the million coding DIYs. But nonetheless, you'll need to add option $3AG to the VO in the CAS and FRM modules. This basically changes the original vehicle order configuration to include the back up camera. Next you'll need to enable the feature in the navi computer (CIC module). The values you need to change are as follows:

 

MACRO_PDC

aktiv

MACRO_REARVIEW

aktiv

RVC_CIC

wert_23

MACRO_L6_PARKMENU

aktiv

PDC_DIRECTION

vertikal

 

250 PLN a 1500 PLN - jest różnica, prawda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.