Skocz do zawartości

[e36], 1.6, 1994 r. piszczenie raz ciszej raz głośniej...


CoNe

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Nie cały rok temu wymieniałem łożysko oporowe - samo, reszta niby była dobra. Od jakiś dwóch tygodni coś mi piszczy raz głośniej raz ciszej a czasami wcale... Nie jest to jakieś uporczywe piszczenie bo przy włączonym radiu nic nie słychać. Samochód chodzi bez problemowo, obroty trzyma równiutko, biegi wchodzą bardzo ładnie-tylko to piszczenie. Wie Ktoś co może być problemem? docisk, tarcza padły ? Przeglądałem wątki na forum i w pewnym temacie przeczytałem, że ten problem może się pojawiać z powodu braku oleju w skrzyni biegów ? Z góry dziękuję za pomoc. Pozdrawiam CoNe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja z innej beczki też myślałem,że coś piszczy przy sikniku a okazało się,że to wentylator pod podszybiem-to tak na marginesie chyba,we jesteś pewny,we dźwięk dochodzi ze skrzyni-silnika.

Głupcem jest ten kto przecenia sam siebie...

M.]@Ř¥

Moja e36 http://bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=134&t=189558

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi i rady.

Oleju w skrzyni biegów nie sprawdzałem jutro to zobaczę, dzisiaj szykuje się mały rodzinny zjazd. Przed chwilą odpaliłem i chodził elegancko żadnego piszczenia. Nie jestem pewny skąd dochodzi dokładnie ten dźwięk, ale czasami sporadycznie jest piszczenie z takim lekkim "chrobotaniem". Co do paska teraz mi się przypomniało, że w zimę co jakiś czas przy odpalaniu chwilę mi się "ślizgał" wydając taki charakterystyczny dźwięk, ale po około minucie milknął, także nie zawracałem sobie tym głowy (samochód stoi na dworze, jest użytkowany około 3 razy w tygodniu jako drugie auto i tłumaczyłem to sobie tak, że dlatego pasek tą chwilę piszczy , bo nie jest regularnie użytkowany ).

 

EDIT:

Przed chwilą odpaliłem i starałem się wsłuchać, to jest takie nie piszczenie tylko bardziej szumienie. Ciężko powiedzieć skąd szumi... Sprawdzałem z Tatą i powiedział, że może być to łożysko alternatora, dźwięk faktycznie jakby stamtąd dochodził. Co do tego szumu nie jest strasznie głośny raczej taki cichy.

 

Kolejny EDIT:

Szum jest podobny do tego na tym filmiku:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za wypowiedzi i pomoc. Szumi łożysko alternatora.

Teraz mam nieco inny problem... Nie mogę wyciągnąć bagnetu od mierzenia poziomu oleju... Próbowałem na wszystkie sposoby wysunie się z 5 cm i dalej nie chce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.