Skocz do zawartości

Auto źle się prowadzi


olo2828

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Koledzy po wymianie wahacza i końcówki drążka , auto źle się prowadzi tzn. nie trzyma toru jazdy. Byłem w Wieluniu w PKS , żeby mi ustawili zbieżność, ale chyba oni są z tych co tylko kasę liczą . Regulowałem też luz na przekładni tą śrubą u góry, luz skasowałem , a auto i tak potrafi zbaczać z kierunku jazdy albo w lewo , albo w prawo. Czy jednak zbieżność jest źle ustawiona?

BMW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli muszę jeszcze jechać na geometrię i sprawdzić te ósemki z tyłu , ale które to są ?

Przy pokonywaniu wolnych zakrętów coś mi z tyłu trzeszczy, wtedy to dość wyraźnie słychać, jak się auto przechyla, obojętnie na którą stronę.

Tuleje tylnej belki są nowe. Hm....

 

 

http://www.realoem.com/bmw/diagrams/o/k/10.png - czy to element nr 6 ?

BMW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie jednak luz na tych ósemkach jest duży - wyrąbane w kosmos, wystarczy ręką mocniej złapać i się ruszają. Luzu na wachaczach tylnych nie ma chyba, chociaż może jutro sprawdzę.

Choroba ciężka - nie mam kanału i to jest problem.

 

Luz na przekładni kasowałem krótkim kluczem, płaskim 17 i torxem T30. Dostęp jest fatalny, bo przekładnia jest pod kolektorem wydechowym - trzeba mieć małe rączki - ale da się. Wcześniej trzeba odkręcić zbiorniczek od płynu wspomagania, potem odchylić w lewo i można działać.

BMW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli zaczęła źle się prowadzić po wymianie końcówki i wahacza, to najprawdopodobniej jest mocno zbieżna lub rozbieżna. Najłatwiej można to sprawdzić, gdy postawisz auto z wyprostowaną kierownicą na placu i popatrzysz od tyłu na przednie felgi przez ranty tylnych. Gdy przedni i tylny rant tylnej felgi masz w lini, to nie powinieneś widzieć przedniego rantu przedniej, dopiero jak minimalnie odchylisz głowę powinien się pojawić. Tą metodą szybko ustalisz jak dużo jest zbieżna lub rozbieżna i z której strony. Metoda służy tylko do zgrubnego ustalenia prowidłowości ustawienia geometrii, chociaż ktoś ze sprawnym okiem i doświadczeniem może tym sposobem ustwić zbieżność nie gorzej, niż urządzenie...A ustawić musisz szybko, bo co to za bunia, która się źle prowadzi :mrgreen:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie jednak luz na tych ósemkach jest duży - wyrąbane w kosmos, wystarczy ręką mocniej złapać i się ruszają. Luzu na wachaczach tylnych nie ma chyba, chociaż może jutro sprawdzę.

Choroba ciężka - nie mam kanału i to jest problem.

 

Dasz radę wymienić bez kanału,nie jest to trudne.

Nur bmw e32
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak te ósemki z tyłu to wymienię , wiem kanał do tego nie jest potrzebny. Gorzej z tą zbieżnością. Wygląda na to że koła przednie są rozbieżne tzn rozchylone względem przodu.

Samemu żeby przy tym pogrzebać - trzeba raczej mieć kanał, wystarczy pokręcić drążkami i tak metodą prób może się udać. Zobaczę - najpierw wymienię te łączniki, ósemki z tyłu :D

BMW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Choroba ciężka - nie mam kanału i to jest problem.

 

Luz na przekładni kasowałem krótkim kluczem, płaskim 17 i torxem T30. Dostęp jest fatalny, bo przekładnia jest pod kolektorem wydechowym - trzeba mieć małe rączki - ale da się. Wcześniej trzeba odkręcić zbiorniczek od płynu wspomagania, potem odchylić w lewo i można działać.

 

Czyli robiłeś to od zewnątrz, z góry? Nie wchodząc pod auto?

Nikt nie będzie mi mówił, jak mam żyć, bo nikt za mnie nie umrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Luz na przekładni kasowałem z góry, nie wchodziłem pod auto - jakbyś mieszkał gdzieś bliżej to bym to zrobił bez problemu :D

Problemem może być tylko to , jak mocno śruba się trzyma - u mnie dość łatwo puściła, nie musiałem niczym pobijać czy coś - jest strasznie mało miejsca.

BMW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, myślę że dam sam radę. Pomogłeś mi, bo jak próbowałem od spodu regulować, w końcu zmieniłem przekładnię na servotronic, ale po założeniu luz dalej jest tylko mniejszy. Więc tą też muszę wyregulować. Jeszcze raz dzięki ;)

Nikt nie będzie mi mówił, jak mam żyć, bo nikt za mnie nie umrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.