Skocz do zawartości

Historia powstania,produkcji,budowy i prób renowacji BMW..02


WEBRETTI

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich!

Tez jestem na etapie poszukiwan '02, ale jak na razie zmagam sie z dylematem czy lepiej kupic cos w znosnym stanie za wieksze pieniadze, czy znalesc kompletne auto, ale "zmeczone" i wszystko robic samemu... Mam zaplecze garazowe i auto moze u mnie stac dluuugo zanim wyjedzie na droge w pelni sprawne.

Generalnie siedzialem juz troche w temacie i z niektorymi czesciami nie jest tak zle, w niemczech mozna dostac wszystko, jest to tylko kwestia zasobnosci portfela. Ale niektore czesci sa naprawde tanie np. wewnetrze nadkola (tyl) kosztuja 30 jewro, ale juz podloga bagaznika 198!!!

Oprocz tego pojawiaja sie ogloszenia oposujace "auto po remoncie" tylko kto mi powie jak ten remont byl zrobiony, bo moze to byc po prostu zucone wiadro szpachli na rdze i pomalowane walkiem...

Tak czy owak jezeli macie jakies namiary na w miare fajna 02 to dajcie znac! Najbardziej interesowalo by mnie auto ktore ma zdrowe blachy, a mechanike padnieta...

(O=00=O)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Webretti, gratuluje pomysłu!!! Zerodwójka to moje marzenie :D Mam nadzieję, że z moja połówką będziemy mieli mozliwość czerpania radości z wskrzeszania jej i jazdy w niedzielne popołudnia. A teraz chętnie będę chłonąć od Was wiedzę a może i mnie uda sie Wam cos ciekawego "sprzedać"?? :twisted2:

w oczekiwaniu na zerodwójkę


Pzdr

Justyna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Czy ktoś może udzielić mi odpowiedzi z jakiego modelu 02 pochodzi poniższy fotel. Na kartkach przymocowanych do sprężyn jest napisany rok produkcji 1974 oraz napis BMW 114 VS:

 

http://img150.imageshack.us/img150/9499/pict0094ik7.th.jpg

http://img150.imageshack.us/img150/7994/pict0099bj2.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

No dobra, jako że jest to temat o '02 wiec nie będe pisał nowego wątku a bedę kontynuował tutaj.

Od pewnej chwili jestem szczęśliwym posiadaczem 1802 z 1973 roku no i jak to bywa w '02 mam pare rzeczy do zrobienia. I teraz pytanie do Was: czy przerabiał ktoś już szycie lub odnawianie wykładziny wnętrza??? Moje wnętrze jest w kiepskim stanie, tapicerka jest brudna i miejscami popruta dlatego chce ją zmienić. Dodam że siedzenia i kanapa są igła tylko sama podłoga jest do bani.

 

Znalazlem na ebay.de kpl. dywan

 

http://cgi.ebay.de/BMW-1502-2002-kompl-Teppichausstattung-Teppich_W0QQitemZ200082903676QQihZ010QQcategoryZ96361QQrdZ1QQcmdZViewItem#ebayphotohosting

 

i teraz nie wiem co sie bardziej opłaca: jechać do tapicera i niech facet na wzór starego szyje nowe czy kupic nowy komplet, założyc i mieć eleganckie wnętrze:)

 

Sprawa nr.2 to zamiana skrzyni 4 biegowej na 5. Mniej wiecej wiem co potrzebuje oprócz skrzyni ;) ale jakie elementy moga pasować bez przerabiania z innych modeli np. wał albo sterowanie skrzynią?

(O=00=O)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś może udzielić mi odpowiedzi z jakiego modelu 02 pochodzi poniższy fotel. Na kartkach przymocowanych do sprężyn jest napisany rok produkcji 1974 oraz napis BMW 114 VS:

 

http://img150.imageshack.us/img150/9499/pict0094ik7.th.jpg

http://img150.imageshack.us/img150/7994/pict0099bj2.th.jpg

 

Z jakiego modelu ... generalnie takie fotele były wkładane do modelu 02

( 1602 - 2002 ) w zależności od wersji i życzenia klienta. Jak poszukasz to takie zagłówki jak na owych fotkach można było równiez kupić w ASO jako dodatkowe wyposażenie.

 

Pozdrawiam

 

Robert - 1602ti

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I teraz pytanie do Was: czy przerabiał ktoś już szycie lub odnawianie wykładziny wnętrza??? Moje wnętrze jest w kiepskim stanie, tapicerka jest brudna i miejscami popruta dlatego chce ją zmienić.

Znalazlem na ebay.de

 

 

Widze że ktoś wkońcu poruszył temat Dywanu :D Teppische...

Sam się zastanawiałem jak to rozwiązać ... i doszedłem do wniosku że jak nie uda się doprowadzić mojego ( przy pomocy urządzenia Karcher ) do stanu używalności, będę także zmuszony uśmiechnąć się do owej firmy Autoteppiche.... koszt 170 ale jest NEU !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I teraz pytanie do Was: czy przerabiał ktoś już szycie lub odnawianie wykładziny wnętrza??? Moje wnętrze jest w kiepskim stanie, tapicerka jest brudna i miejscami popruta dlatego chce ją zmienić.

Znalazlem na ebay.de

 

 

Widze że ktoś wkońcu poruszył temat Dywanu :D Teppische...

Sam się zastanawiałem jak to rozwiązać ... i doszedłem do wniosku że jak nie uda się doprowadzić mojego ( przy pomocy urządzenia Karcher ) do stanu używalności, będę także zmuszony uśmiechnąć się do owej firmy Autoteppiche.... koszt 170 ale jest NEU !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie kończę restaurację swojego 2002 z 72 roku! Teraz biorę się za wykładziny podłogowe.

Kupiłem w takiej firmie, która produkuje dywaniki podłogowe kilka metrów specjalnego welury podłogowego, za co zapłaciłem 130 zł. teraz pozostaje odrysować od oryginału i położyć.

Takie rozwiązanie pozwala oszczędzić kupę kasy - komplet przycięty z ebaya z tego samego weluru kosztowałby mnie 770 zł.

Przy okazji kupiłem welur popielaty i wyłożę nim dechy w bagażniku oraz boczne ścianki bagażnika i oparcie kanapy.

PS - fotele i kanapy zrobiłem w czarnej skórze dokładnie wg wzoru z tamtego okresu.

pzdr

http://img484.imageshack.us/img484/852/logo04cq1.jpg

BMW E39 525 TDS, BMW E10 2002' 1972

Ducati 900 Monster, KTM 520 EXC Racing

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dominik a ile metrów kupiłeś tego weluru??? Tak pytam orientacyjnie, bo nie mam zielonego pojecia ile może byc potrzebne. Jeżeli materiał kosztował 130 zl to wydaje mi sie że lepiej sie pobawic w wycinanke i ewentualnie zanieść do tapicera żeby obszył boki niż wydawac 170 euro... Czy możesz też dać namiary na firme w której kupowałeś materiał? Słyszalem że właśnie kolo Poznania jest bardzo dobra hurtownia z materiałami tapicerskimi do samochodów.

 

I jeszcze jedno: ma ktos namiary gdzie można kupic siłownik sprzęgła do '02???

Pozdro

(O=00=O)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie. Mam pytanie do Kolegi 1602. Czytałem Twoje wypowiedzi w dosyć „nerwowowej” dyskusji w temacie „02-Bilstein & Eibach” i zaintrygowało mnie posiadane przez Ciebie auto. Nie jestem expertem w temacie BMW 02, ale od lat jestem miłośnikiem tego modelu, i nie spotkałem się z takim autem. O ile rocznik auta ( 1976 ) jestem w stanie przyjąć do wiadomości, mimo że koniec produkcji tego modelu nastąpił w czerwcu 75 ( oprócz 1502 ), z prostej przyczyny: auta wyprodukowane w ostatnim roku produkcji były dostępne w salonach jeszcze w roku następnym, i z taką metryczką były sprzedawane, o tyle oznaczenia 1602 Ti nie mogę się nigdzie doszukać. Było produkowane do listopada 1968 roku BMW 1600 Ti, które jest dziś rodzynkiem w rodzinie 02, ze względu na małą liczbę wypuszczonych aut, ale 1602 Ti nigdy nie spotkałem. Czy możesz zagłębić się w temat i sprawdzić jak to jest z Twoim samochodem? Wedle mnie są trzy opcje: 1. Masz zwykłe 1602 z wstawionymi dwoma gaźnikami od Ti. 2. Masz zwykłe 1602 z wstawionym motorem od 1600 Ti. 3. Oraz najciekawsze rozwiązanie ( którego Ci życzę ) to, masz 1600 Ti z wadą prawną w postaci niewłaściwej daty produkcji ( wada, którą można łatwo i tanio usunąć ). Jak zapewne wiesz, wszystko można bez problemu ustalić za pomocą nr VIN i odrobiną cierpliwości. Będę wdzięczny za odpowiedź. Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Hej,

Ja mam 1602 ze stycznia 1967 więc 4miesiące po zaczęciu sprzedaży w Niemczech, kupiłem go w lipcu 2009. Jestem w trakcie robienia blacharki. Szukam reparaturek błotników tylnych, gdyby ktoś miał lub natknął sie przypadkiem gdzieś, będę wdzięczny za namiar:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

witam

mam od czerwca 2007 babcie 1802 z 1974 stoi teraz u lakiernika kolegi ,blache robilem dwa lata od podstaw po piaskowaniu nadwozia na orginalach

sciaganych z niemiec przez serwis z racji wspolpracy jako warsztat

koszty duze ale robota to moja przyjemnosc a puzniej efekt koncowy bez betoniarki szpachli

jest kaka guma w tubie do pistoletu kladzie sie na podloge iwszystkie laczenia wyglada to jak fabryka

pozostalo mi troche elementow blacharskich wtym dwa nowe blotniki przednie

pytasz o reperaturki blotnika sprubuj poszukac w inter cars jesli nie to przez serwis to duzo drozej

a ja poszukuje pokrywy bagaznika w przyzwoitym stanie

jak znajde chetnego do pomocy to wrzuce wam kawalek chistori naprawy jednej z moich babci bo auta umiem naprawiac a komputery niebardzo

sie mnie chca sluchac

 

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Witam wszystkich,

Ja również deklaruję pomoc tym, którzy chcieliby zasięgnąć języka w kwestii zakupu i odnowienia 02 ki. Nie jestem żadnym specjalistą od szczegółów technicznych ale mogę doradzić co gdzie kupić, załątwić, dowiedzieć się, od czego zacząć aby nie popłynąć na kosztach :)))). BMW E10 było, jest i będzie moją chorobą z której nie mam zamiaru sie leczyć. Swoją 02 skończyłem jakieś 2 miesiące temu po 2 letniej zabawie w odnawainie. Kupiłem ją od hanlarza ale ze Szwecji...

 

Na Facebooku można zobaczyć cały proces odnawainia od 2008 roku. Zapraszam.

 

Michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

Ja również deklaruję pomoc tym, którzy chcieliby zasięgnąć języka w kwestii zakupu i odnowienia 02 ki. Nie jestem żadnym specjalistą od szczegółów technicznych ale mogę doradzić co gdzie kupić, załątwić, dowiedzieć się, od czego zacząć aby nie popłynąć na kosztach :)))). BMW E10 było, jest i będzie moją chorobą z której nie mam zamiaru sie leczyć. Swoją 02 skończyłem jakieś 2 miesiące temu po 2 letniej zabawie w odnawainie. Kupiłem ją od hanlarza ale ze Szwecji...

 

Na Facebooku można zobaczyć cały proces odnawainia od 2008 roku. Zapraszam.

 

Michał

to daj ten link z fb :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.