Skocz do zawartości

e39 kombi - komunikat kofferraum offen a klapa zamknięta


sztoff

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam komunikat kofferraum offen ale klapa oczywiście zamknięta, do tego dodam że wycieraczka i spryskiwacz nie działa, sprawdzałem bezpieczniki i sa Ok. Co to może być? Czy jakiś czujnik? Jeśli tak to gdzie on się znajduje? W zamku? W instrukcji pisze że przy otwartej szybie nie dziala wycieraczka, czy jest to możliwe że walnięty jest czujnik w zamku szyby i dlatego pokazuje że jest kofferraum offen? Tym samym komputer widzi otwartą szybę i stąd nie działa wycieraczka i spryskiwacz? Co myślicie? Jakie rady? Pomijam na razie kable w zawiasach, bo sprawdzałem i wydają się ok, żadnych przetarć czy złamań. Podobną lubią się psuć czujniki w zamku. Ktoś przerabiał już taki problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

 

jak dla mnie to problem jest jednak w wiązce kabli idącej z nadwozia do klapy. Nie dawno miałem problem z nieotwierającym się elektrycznie bagażnikiem tzn. żaden przycisk nie działał. Tylko z kluczyka dało się otworzyć mechanicznie.

Sprawdziłem wszystko ale w końcu i tak okazały się kable. Nie ma siły - musisz zsunąć tą gumową osłonę kabli i zajrzeć jak najdalej się da - myślę że znajdziesz coś przerwanego. Tutaj koleś ma podobny problem tyle że w sedanie :

 

pozdrawiam

...Przyspieszenie to najlepszy sposób na spędzenie czasu między zakrętami

http://micro-bit.pl/bmw/DSC_2027_small.jpg

moja galeria : 530dA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem który opisujesz nijak ma się do problemu który ja mam. Kable sa w porządku, przemierzone. Pytam się czy przy otwartej szybie jest możliwe by pracowała wycieraczka, bo jeśli nie, to podejrzewam padniety czujnik zamknięcia szyby. Czy komunikat kofferaum offen sygnalizuje otwarcie tylko klapy czy również szyby?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Możliwe że siadł ci czujnik zamknięcia szyby, z tego co pamiętam, to przy otwartej szybie sprysk i wycieraczka nie działa.

Otwórz szybę i zamknij sam rygiel i obserwuj czy komunikat gaśnie, ew spróbuj poruszać zamkiem.

Ew. możesz rozebrać mechanizm i sprawdzić ten czujnik ręcznie, chyba że będzie do niego dojście od góry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.