Skocz do zawartości

witam jaki silnik w bmw e46 2.0d jest lepszy 136 km czy 150


jams231

Rekomendowane odpowiedzi

Ja ze swoją zbieram się tak już od 2 miesięcy na sprzedaż, jednak chęci nie mam ponieważ zaraz po kupnie (sierpień 2011) zrobiłem zawieszenie przód i tył, wynieniłem jeża, wężyki, wymieniłem termostat egr, wyczyściłęm egr oraz kolektor, uszczelniłem podszybie, zrobiłem chiptunning, dołożyłem multifunkcję, wymieniłem filtry i oleje, naprawiłem podgrzewacz płynu, dokupiłem nowe alufelgi z zimówkami, i już sam nie pamiętam co tam jeszcze , i tak szkoda sprzedać samochód w który włożyło się sporo swojej pracy i kasy, powoli zwiększa mi się ciśnienie na kombi i wymienić trzeba będzie, ale do wakacji nim jeszcze pojeżdzę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

 

tu jest odpowiedni dział na takie pytanie:

 

viewforum.php?f=44

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
czy taką beemke lepiej poszukać w polsce czy sprowadzić sobie z niemiec lub holandii gdzie pracuje

 

Najważniejsze to znaleźć zadbany egzemplarz w dobrym stanie, bez znaczenia gdzie kupisz, za granicą niekoniecznie łatwiej znaleźć dobre auto, jak tam pracujesz to możesz się rozglądać.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy taką beemke lepiej poszukać w polsce czy sprowadzić sobie z niemiec lub holandii gdzie pracuje

 

Bardzo dobry pomysł żeby kupić auto w Holandii jak jesteś na miejscu. Tam nikomu się nie opłaca robić aut na sprzedaż i widzisz co kupujesz. Oczywiście 10-15% staraj się stargować cenę. Tylko jedna rzecz: omijaj z daleka Utrecht i temu podobne szrotowiska, bo tam jest padlina przeznaczona na wywóz do Polski :nienie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za granicą zadbane egzemplarze nie są tańsze niż w Polsce, mity o Niemcu który za każdym razem jak coś w samochodzie puknie leci do ASO, a samochód sprzedaje bo ma trzy inne przed domem i nim nie jeździ należy włożyć pomiędzy bajki na półkę, za granicą już wiedzą że u nas jest dobry rynek zbytu i wciskają wszystko co się da. Faktem jest , że jeżeli samochód jest za tani jak na taki model to coś z nim jest nie tak i tego trzeba się trzymać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba poszukam sobie 3.0 d kolega był u mnie taką jaki wypas bede szukać 3.0 d

 

no, 3.0d 184KM przed liftem moze znajdziesz za tą cenę, a silnik jest o wiele wiele lepszy i trwalszy niż 2.0d 136KM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no bedę szukać i ten 3.0d nie spala dużo wiecej a wyrywa asfalt kolega ma już bogata wersje webasko skóra navi po lifcie 2005 rok a ja bede szukać przed liftem.A ponoć to jest najlepszy silnik diesla jaki zrobiło bmw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Ciężko będzie do 20 tyś znaleźć ładne 3,0d, biorąc pod uwagę brak kasy na pakiet startowy, ale to na pewno lepszy silnik niż 2.0d 136km. Może na zachodzie coś znajdziesz :cool2:

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no bedę szukać i ten 3.0d nie spala dużo wiecej a wyrywa asfalt kolega ma już bogata wersje webasko skóra navi po lifcie 2005 rok a ja bede szukać przed liftem.A ponoć to jest najlepszy silnik diesla jaki zrobiło bmw

tylko żebyś nie był zawiedziony ... ogładałeś silnik 204 KM a między wczesniejszym 184 KM jest przepaść ...

SPECIAL REMAPPING SERVICE - SOFTWARE ENGINEERING - IDA PRO


Chiptuning Łódź


ŁÓDŹ BYDGOSZCZ BIRMINGHAM LONDON


https://www.tc-performance.com/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko żebyś nie był zawiedziony ... ogładałeś silnik 204 KM a między wczesniejszym 184 KM jest przepaść ...

 

miałem oba i nie sądzę by była taka straszna przepaść... owszem 204KM jest szybszy, ale i tak obojętnie jaki M57 to będzie przepaść w stosunku do M47...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżdziłem 235 km bo zczipowany jest ale 180 by mi w zupełności wystarczyło tylko ile musze wydać za dobrego rechola .A jest ktoś na forum może kogoś znacie kto by pomógł w sprowadzeniu oczywiście nie za darmo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a takie z niemiec za 4 i pół tyś euro to za specjalne by nie było

 

nie wiadomo, musisz po prostu sam pojechać na oględziny i sprawdzić dokładnie albo zabrać kogoś kto się zna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...
no tak i za granicą w warsztacie nie sprawdzisz ale w holandii nie cofają liczników na 100 procent a w utrechcie byłem kiedyś tam są same złomy z z lesingu i z przebiegami grubo ponad 300 tyś

:duh: To po co niemieccy handlaze ze swoimi autami przed sprzedaza jezdza do holandi ? :norty:

Za 4500-5000 e dostaniesz spokojnie polifta z dobrym wyposazeniem i relatywnie malym przebiegiem do 200 tk.

Szukaj privat.

Tu masz pare autek i musicie koledzy wiiedziec ze w D ceny diesli poszly tak w dol ze az smiesznie- za to w benzynie ..drogo.

http://suchen.mobile.de/auto-inserat/bmw-320d-touring-berlin-sch%C3%B6neberg/160502392.html?lang=de&pageNumber=1&__lp=4&scopeId=C&sortOption.sortBy=price.consumerGrossEuro&makeModelVariant1.makeId=3500&makeModelVariant1.modelId=10&makeModelVariant1.searchInFreetext=false&makeModelVariant2.searchInFreetext=false&makeModelVariant3.searchInFreetext=false&fuels=DIESEL&minFirstRegistrationDate=2003-01-01&maxPrice=5001&negativeFeatures=EXPORT&maxMileage=200000

http://suchen.mobile.de/auto-inserat/bmw-320d-touring-lenningen/162437827.html?lang=de&pageNumber=1&__lp=4&scopeId=C&sortOption.sortBy=price.consumerGrossEuro&makeModelVariant1.makeId=3500&makeModelVariant1.modelId=10&makeModelVariant1.searchInFreetext=false&makeModelVariant2.searchInFreetext=false&makeModelVariant3.searchInFreetext=false&fuels=DIESEL&minFirstRegistrationDate=2003-01-01&maxPrice=5001&negativeFeatures=EXPORT&maxMileage=200000

Tutaj ladne

http://suchen.mobile.de/auto-inserat/bmw-320d-e46-m-paket-gerolstein/162671746.html?lang=de&pageNumber=1&__lp=4&scopeId=C&sortOption.sortBy=price.consumerGrossEuro&makeModelVariant1.makeId=3500&makeModelVariant1.modelId=10&makeModelVariant1.searchInFreetext=false&makeModelVariant2.searchInFreetext=false&makeModelVariant3.searchInFreetext=false&fuels=DIESEL&minFirstRegistrationDate=2003-01-01&maxPrice=5001&negativeFeatures=EXPORT&maxMileage=200000

http://suchen.mobile.de/auto-inserat/bmw-320d-autom-tiptronik-m%C3%BCnchen/160051484.html?lang=de&pageNumber=1&__lp=4&scopeId=C&sortOption.sortBy=price.consumerGrossEuro&makeModelVariant1.makeId=3500&makeModelVariant1.modelId=10&makeModelVariant1.searchInFreetext=false&makeModelVariant2.searchInFreetext=false&makeModelVariant3.searchInFreetext=false&fuels=DIESEL&minFirstRegistrationDate=2003-01-01&maxPrice=5001&negativeFeatures=EXPORT&maxMileage=200000

Blisko granicy z PL

http://suchen.mobile.de/auto-inserat/bmw-320d-touring-edition-lifestyle-g%C3%B6rlitz/162546017.html?lang=de&pageNumber=1&__lp=4&scopeId=C&sortOption.sortBy=price.consumerGrossEuro&makeModelVariant1.makeId=3500&makeModelVariant1.modelId=10&makeModelVariant1.searchInFreetext=false&makeModelVariant2.searchInFreetext=false&makeModelVariant3.searchInFreetext=false&fuels=DIESEL&minFirstRegistrationDate=2003-01-01&maxPrice=5001&negativeFeatures=EXPORT&maxMileage=200000

Duzo tego ,na Twoim miejscu szukal bym tylko polifta obojetnie 330 albo 320 wyglada o wiele ladniej niz przezytek przedliftowy. Najlepiej z nowym przegladem TÜV i przy zakupie poprosic o ostatnie wyniki Hauptuntersuchung Ergebnis (TÜV) tam znajdziesz jekie Mängel mialo auto.

A tak czytam sobi posty i niewiem jak to sie ma .Niby ze jak kupie za 30 000 zl to auto bedzie top a za 20000 bedzie ruina ?

Mi sie wydawalo ze auto trzeba przed zakupem dokladnie sprawdzic oczywiscie natyle ile to mozliwe ale sie moge mylic :? i moze lepiej pojechac i kupic auto za 30000 i niepotrzeba nawet maski otwierac. :norty:

Pozdrawiam i powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
No to kurna wykopałeś temat. Myślę że koleś już trzy razy zmienił auto przez te 4 lata, ale na pewno będzie Ci wdzięczny za szybką odpowiedź :D No i ceny od 2012 na pewno spadły i to sporo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ja posiadam wersje M47 i naprawde ktos mi jej nie zyczyl majac ja dwa miesiace padla mi pompa wtryskowa2100zl a mowie jak mam auto na boshu dam tez wtryski zrobic 1 ciekl reszta koncowki 800zl ,w tych samochodach czesto zdarzaja sie problemy z moca nieszczelne weze podcisnienia elektrozawory i wszystko inne.

Moim zdaniem zdecydowanie lepsze bedzie m47n na cr ladniejsze w wygladzie silnik zdecydowanie prostszy w naprawie i ciagnie od samego dolu a w m47 turbodziora... :(

jak moge doradzi to kup m47n po lifcie zdecydowanie lepszy wybor

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.