Skocz do zawartości

e36 m50b25 co może od siebie jeszcze dać?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Planuje delikatne podrasowanie e36 nie kombinując zbytnio a by ja trochę odświeżyć i nadać elastycznośći.

-Wymiana świec

-Filtr stożkowy

- najlepiej cały ukąłd wydechowy od baranów po samą końcówkę

-most

Edytowane przez szybki_borkos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam oryginalny most 3.25 bodajże ale nie jestem do końca pewny a chciałbym zrobić przełożenie które wpłynie na przyspieszenie autka, z tym żeby biegi za bardzo się nie skróciły.

To jeżeli świece wymienię na oryginalne bosha to i fajki również. chociaż jeżeli auto pracuje równo itd to jest sens wymiany tego?

A co do wydechu, właśnie myślałem prędzej o kolektorze ale na allegro albo używka albo jakiejś nieznanej mi firmy zamienniki.

Jaki mógłby być to kolektor?

A odnośnie filtra to ewentualnie czytałem na forum ze można lekko przerobić ten oryginalny chociaż dokładnie nie wiem o co konkretnie chodziło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oryginalny most masz 3.15, musisz poszukać na allegro lub w dziale giełda o większym przełożeniu.

Świece wypada wymienić raz na 2 wymiany oleju czyli co 20 tys.

Są kolektory sportowe gotowe do kupienia na allegro i jest to najtańsza opcja do 1000 zł

http://allegro.pl/listing.php/search?category=8695&sg=0&string=kolektor+e36

W puszcze filtra jest "zwężka" wyjmij puchę, i przez otwór do przepływki ją zobaczysz - jest na zatrzaskach, trzeba użyć trochę siły by ją usunąć.

tel. 514.99.46.99
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
  • Członkowie klubu
Wszystko to daje minimalny wzrost mocy lub wcale. Najlepiej wymienić wał korbowy na M52B28 oraz tłoki z M62B30 z modyfikacją tak zwanych panokci :idea: co daje spory wzrost mocy.

Auto Classic Service - 603975574

BMW Partner

Diagnostyka, mechanika i elektryka BMW

Swapy i indywidualne modyfikacje

AUTOPOMOC

BMW M7 - 1:44.821 Tor Poznań

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mógłbyś przybliżyć kosztorys takiej modernizacji? i ile można wykrzesać bo takiej przerobce? co trzeba zrobić z silnikiem po za wymianą wału i tlokow czy poprostu wkladasz to w miejsce starych i gra muzyka ;) proszę o konkretny opis tego mini swapu ;) z góry dziękuje :)
Gdyby Bóg kochał przedni napęd to chodzilibyśmy na rękach ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu
Do tego wszystkiego nowe pierścienie, panewki i obróbka głowicy. Koszt około 8000,00 zł na gotowo z nowym płynem i olejem.

Auto Classic Service - 603975574

BMW Partner

Diagnostyka, mechanika i elektryka BMW

Swapy i indywidualne modyfikacje

AUTOPOMOC

BMW M7 - 1:44.821 Tor Poznań

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu
Jakby co posiadam taki zestaw na strokera.

Auto Classic Service - 603975574

BMW Partner

Diagnostyka, mechanika i elektryka BMW

Swapy i indywidualne modyfikacje

AUTOPOMOC

BMW M7 - 1:44.821 Tor Poznań

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu

Auto Classic Service - 603975574

BMW Partner

Diagnostyka, mechanika i elektryka BMW

Swapy i indywidualne modyfikacje

AUTOPOMOC

BMW M7 - 1:44.821 Tor Poznań

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po namyśle na chłodno to te mody są bardziej wskazane dla auta które ma latać bokiem ;) więc powiedz mi kolego co proponujesz zrobić w aucie które ułoży głównie do jazdy ale żeby poprawić w aucie dynamikę :) (mniejszym kosztem) np ok 2k
Gdyby Bóg kochał przedni napęd to chodzilibyśmy na rękach ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
A co z reszta silnika takiego zrobionego strokera z m50b25 na m50b28? jak z elektronika? ECU, wtryskami i cała reszta? bedzie to działac czy trzeba cały osprzet zmieniac i kombinowac? Pytanie kierruje do kolego anginsan bo widze ze jest w temacie, ja tez sie zastanawiam nad zrobieniem tego silnika ale w e34 akurat :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co z reszta silnika takiego zrobionego strokera z m50b25 na m50b28? jak z elektronika? ECU, wtryskami i cała reszta? bedzie to działac czy trzeba cały osprzet zmieniac i kombinowac? Pytanie kierruje do kolego anjinsan bo widze ze jest w temacie, ja tez sie zastanawiam nad zrobieniem tego silnika ale w e34 akurat :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi hamowania wykreslila 183hp i ciekawi mnie bardzo co muszę zrobić żeby to 9 kucy odzyskać tak dla własnej satysfakcji że jak następny raz znajdę się na hamie to wykresli serie i zjadę z niej z bananem na twarzy bo po upływie 18 lat moja wisnia kreśli serie :)
Gdyby Bóg kochał przedni napęd to chodzilibyśmy na rękach ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu
A co z reszta silnika takiego zrobionego strokera z m50b25 na m50b28? jak z elektronika? ECU, wtryskami i cała reszta? bedzie to działac czy trzeba cały osprzet zmieniac i kombinowac? Pytanie kierruje do kolego anginsan bo widze ze jest w temacie, ja tez sie zastanawiam nad zrobieniem tego silnika ale w e34 akurat :)

Należy dołożyć ekumaster DET3 wystroić na hamowni i już :)

Auto Classic Service - 603975574

BMW Partner

Diagnostyka, mechanika i elektryka BMW

Swapy i indywidualne modyfikacje

AUTOPOMOC

BMW M7 - 1:44.821 Tor Poznań

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki kolego, teraz juz mniej wiecej wiem co i jak z takim przeszczepem.Jjak bys mi jeszcze napisac przy okazji co to jest ten EKU-master jak to sie montuje i czy mozna to zrobic samemu, gdzie mozna cos takiego kupic, bo szukałem i naprawde nic takiego nie znalazłem :?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.