Skocz do zawartości

Jakie paliwo lejecie?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, chciałbym żebyście podzielili się opinią jakie paliwo lejecie?

Jeśli chodzi o benzynę i olej napędowy to lejecie ten tanszy czy droższy?

I widzicie jakąś rożnicę?

Ja do mojego e46 320d 1999r leję tańszy ON i nie wiem czy jest jakiś sens lać nowy..

Jak był juz taki temat to proszę o link i usunięcie mojego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę się wypowiedzieć co do gazu LPG. Oczywiście różnicy w mocy nie było żadnej, ale kiedy tankowałem na stacji noname to potem przy wymianie filtr fazy ciekłej był cały zapchany metalowymi opiłkami. Jeśli tankować gaz na tańszych stacjach to warto mieć dobre filtry fazy ciekłej i lotnej.

 

Benzyna może mieć różne wartości oktanowe. W silnikach z czujnikami spalania stukowego na benzynie 98 można uzyskać ciut większą moc i ciut mniejsze spalanie, ale czy warto? Moim zdaniem tak :)

 

Jakość ON ma znaczenie jeśli masz common rail, tam wrażliwe wtryskiwacze itepe, a do prostego diesla na pompie wtryskowej wlejesz zużyty przefiltrowany olej rzepakowy i nic się nie stanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwykła noPb95 cały czas na tej samej stacji Orlenu lub Neste. Nie ma sensu lać paliw premium do silnika M43, natomiast warto częściej zmieniać dobry olej.
Powyższy post odzwierciedla jedynie prywatne poglądy i stan wiedzy autora, zatem nie musi on opisywać stanu faktycznego. Autor nie bierze odpowiedzialności za skutki decyzji podjętych w oparciu o niniejszy post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój ojciec do Mondeo 2.0 TDCi zaczął lać tańszą ropę bo nie było różnicy w mocy. Niestety w ten sposób w 50tys km uwalił wtryskiwacze - teraz klekocze jak stary mercedes, miga sprężynka na desce i trzeba wydać 4tys na wtryski :(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja ostatnio byłem zmuszony zatankować na bliskiej ON do e90. Jeśli ktoś nie tankował nie polecam nie wiem co z nim było auto mi szło do 160 to był max myślałem że turbo mi padło ale stwierdziłem że to coś nie tak i dolałem do pełna na BP dosłownie kilka kilometrów i inna jazda także nie polecam na przyszłość. Nie wiem może to odosobniony przypadek.

 

A propo paliwa w polsce daleko do zachodu zwłaszcza czuje się różnicę w silnikach bez doładowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Ale na Bliskiej jest to samo co na Orlen. JA staram sie zalewac na Orlen, shell, statoil. Ale powiem ze nie widze roznicy czy to w spalaniu czy w przyspieszeniu jezeli czasami zaleje na np lukoil czy neste.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ogólnie na orlenie paliwo jest dobrej jakości ze tak powiem?

 

Przez 5 lat tankowalem auto sluzbowe i generalnie sie nic nie dzialo. Ale znajomy tankowal przez ok 3 lata na anchuan i neste benzyne i tez sie nic nie dzialo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na bliskiej tankowalem kilka razy i juz tam nie zatankuje.Widzialem jakies zakopcenie co sie nie zdarzało.Z tego co wiem to paliwo 2 jakosci.Jak dla mnie tylko Shell,Bp i ewentualnie Orlen.Leje zwykly ON i od czasu do czasu zaleje lepszej.Najwazniejsze jest zrodlo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co zauwazylem to ok rok temu byla przepaść cenowa pomiedzy stacjami anchuan ,neste, tesco, lukoil a Bp,shell,statoil czy orlen. Na tych drugich byla duzo drozsza PB i ON . Na obecna chwile ceny tak polecialy do gory ze te tansze stacje zrownały ceny praktycznie z markowymi stacjami. Nie mówie teraz np o v-power ( 6.28) ale o zwyklej PB i ON.

Wiec teraz totalnie nie oplaca sie nawet wlewać na tesco benzyne o 20 gr tańszą na litrze. Ale są dwie strony medalu. Jaką mamy pewność ze lejąc droższą benzyne na np. Orlen-ie nie mamy generalnie tej samej co na neste. Ostatno zerkam na taxi gdzie tankują i nie ma różnicy Oni są wszędzie :) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe no tez racja. chociaż jakiś czas temu ceny spadły i teraz się tak utrzymują. zwykly ON na orlenie widzialem po 5.59 chyba

 

tzn. co region inna cena. w ost piatek zalałem v-power za 6.24 a w świetokrzyskim byl za chyba 5.99 a zwykły ON 5.70. Radom i okolice Radomia tez duzo taniej niz Warszawa. Teraz bede jezdzil raz w tygodniu zalać kocioł w Radomiu :):)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.