Skocz do zawartości

[318i]używane amortyzatory sprężyny [porada zawieszenie]


assane

Rekomendowane odpowiedzi

witam w mojej becie zaczelo sie sypac zawieszenie wiec wymienilem tuleje [bujalo na boki ale juz ustalo] plus znacznie sie obnizyla ... tzn wczesniej moglem pomiedzy nadkole i gume wlozyc cala pięść teraz tylko 2 palce .. i wgl na dziurach twardo jest ... i tutaj sie kieruja moje pytania :

 

1. Co powoduje obniżenie sie tyłu auta ?

2. Widzialem bete na zlomie co ma identycznie jak ja kiedys tzn cala piesc wchodzi w nadkole ... oplaca sie kupic sprezyny i amortyzatory z tamtej ze zlomu za 150 zl ? Czy lepiej jest nowe kupic ? Jezeli sie oplaca uzywane czy cos nowego trzeba dokupic czy poprostu przelozyc ?

3.Czy efektem rozwalenia tulei moga byc przestazale opony ? smieszne jest to ze jak walne w opone z calej sily to z niej sie taka galaretka jakby robi ... i mimo iz przestalo na boki bujac dosc intensywnie to nadal odczuwam delikatne bujanie na boki .. wina opon ? [dodam ze przed zmiana opon na zimowe z letnich bylo wszystko ok ...]

 

proszę o odpowiedzi i z góry dziekuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.auto siada ,ponieważ sprężyny nie są wieczne,i z czasem siadają,szczególnie ma naszych dziorawych drogach,jak i inne elementy zawiasu.

2.Za 150 dwie sprężyny i amory ? Na odległość nie wiem.

3.jak z gumy robi się sieczka,to jak na tym nożna jeździć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki wielkie za odpowiedz gumy wymieniam na pewno .. A co do amorow jest wysoko tamta beta na zlomie naciskalem na bagaznik amortyzuje ladnie wiec mysle ze jak za ta cene podejme sie tego i wyjme sobie .. Co mi tam za 150 zl moge miec cos albo nic .. ; ) ale sadze ze bedzie ok ; )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pojedz na stacje diagnostyczną niech ci sprawdzi amorki za 20 zł . jak beda dobre to kupisz same sprezyny za 100 bo wysokosc auta zalezy od sprezyn. Sprezyna moze byc peknieta u samej góry i tego nie zauwarzysz jak jej nie wyjmiesz !!:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby zobaczyć czy sprężyna jest pęknięta, ponieś auto, zdejmij koło i będziesz na 100% widział w jakim jest stanie. Z tyłu gdy sprężyny pękają to z reguły parami - z obydwu stron.

 

pozdrawiam :cool2:

Przyjemność zaczyna się tam, gdzie kończy się ekonomia ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.