Skocz do zawartości

530dA dudnienie podczas jazdy na szerokich oponach


opa_pl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Założyłem ostatnio letni felunek, tj. przód 235/40/18 a tył 265/35/18. Podczas jazdy z niedużymi prędkościami, tak 90-100 km/h słychać takie jakby dudnienie, głośny szum. Jadąc wolniej, czy szybciej szumu nie słychać (wiadomo, że przy dużej prędkości to słychać powietrze :mrgreen: ). Chcąc sprawdzić co to jest, ponownie założyłem zimowe oponki, 205/55/16 (wiem, że wg producenta powinny być 225, ale z takimi zimówkami już kupiłem, a że nowe więc zjeżdżam). Efekt taki, że te dudnienie, czy szum już nie występuje. Gadałem z mechanikami i gumolepami. Twierdzą, że przyczyną może być szerokość opon... Jeżeli chodzi o nadkola itp, to opony nie trą, nawet przy pełnym załadunku samochodu.

Myślałem, że to łożysko, ale szum nie nasila się ani przy skręcie w prawo ani przy skręcie w lewo. Nie jest to jakiś wyjątkowo uporczywy odgłos.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W/g mnie łożysko odpada, objaw występował by i na tych i na tych kołach.

Problemem są opony.

Mogą być po ząbkowane lub po prostu złej jakości. Niektóre opony są głośniejsze inne zaś cichsze. A przy tych rozmiarach to nie oczekuj ciszy totalne... Pozdro

Nie jeździj szybciej, niż lata twój anioł stróż
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najwyżej założę nowe continentale na przód i zobaczymy co będzie. Choć najpierw chciałem wykończyć te hancoocki (czy jak to się tam pisze).

Dokładnie jak kolega wyżej napisał.Jak masz szerokie opony jak w ciężarówce to trudno żeby nie szumiały,tym bardziej jeżeli są nie równo zdarte.

 

Oj już nie przesadzaj :p. Szerokie to zakładają do X5 i X6 - 315 (takie jak na osiach napędowych w ciężarówkach) :mrgreen:

Chociaż słyszałem, że istnieją 375 do samochodów "osobowych".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
ja też mam 235 i jakoś nie wyobrażam sobie jazdy e39 na letnich 205 :duh: dla mnie to mija się z celem. znajomy ma x6 i opony 265 i tam niema żadnego szumu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobną sytuacje. Po zmianie kół zimowych (225/65 15R przód i tył) na letnie (245/40 18R przód 275/35 18R tył) jeden wielki hałas. Szeroka opona - większa powierzchnia kontaktu z nawierzchnią, większy opór toczenia, Większy hałas. Wiec moim zdaniem nie masz się czym przejmować.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciche opony to:

Dunlop SP Sport 2000

Bridgestone Potenza

Pirelli P0Rosso

i te bym polecił , ale tanie nie są

Nie jeździj szybciej, niż lata twój anioł stróż
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam taką samą szerokość opon i u mnie nic nie szumi. Ale mam miękie i ciche opony - Uniroyale. Przy twardych gumach będzie twardo ale niekoniecznie musi szumieć. A jak są wyząbkowane to będzie wyło jak łożysko. Dobry wulkanizator powinien to bez problemu zdiagnozować. Generalnie ja jestem bardzo zadowolony bo bałem się że będzie dużo twardziej i głośniej niż na zimowych 16-kach a jest git.
Tomek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Jeśli opona jest do bani to będzie wyć pomimo że jeszcze wzrokowo jest ok.

Niedawno pożyczałem swojego kompletu 225/55 żeby sprawdzić czy łożyska czy opony.Wyszło że opony bo na moich zrobiło się cicho (Dunlop SP).

Opony hałasujące to chińskie Nankang 225/55.

ec2Wze6.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.