Skocz do zawartości

323i - nie wkręca się na obroty


Chabera

Rekomendowane odpowiedzi

Problem zauważyłem od soboty przed wyjazdem na zlot na skrzyżowaniu samochód zgasł. Odpalił bez problemu ale przy przyspieszaniu nie wkręca się na obroty, zgasiłem ponownie samochód i już było okey. Kolejne dni zauważyłem znów problem odpalam samochód z rana przejeżdżam 10-20 km jest ok - jadę dalej nagle czuje szarpnie i samochód traci moc na 4 i 5 biegu przy obrotach 2000 gaz podłogę ono stoi praktycznie miejscu lepiej przyśpiesza przy delikatnym dodawaniu gazu. a niższych biegach wkręca się ale ciężko jakby przerywało. Wystarczyło znów zgasić silnik poczekać 20 sekund i auto przejechało bez problemu 300 km.

jutro będę miał czas to wykręcę świece zobaczę w jakim stanie są ( nie mają przebiegu większego niż 25 tys. km). Najlepszym pewnie rozwiązaniem byłoby pojechać na diagnozę komputerową bo tatko mogę strzelać w : przepływomierz, cewka, czujnik wałka rozrządu, sondy??? Może miał ktoś podobny przypadek??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem dokładnie taki problem w innym aucie i okazało się po długich bojach, że to przepływka i sonda na raz. Coś tam jeszcze w aparacie zapłonowym było chyba, ale nie zrobiłem już tego z braku cierpliwosci
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

czujnik wału korbowego wymieniony - trochę trzeba się po bawić żeby go wyjąć

 

Pytanie czy muszę jechać na komputer kasować błąd wcześniejszego uszkodzonego czujnika czy sam zniknie albo nie ma wpływu na auto??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Lepiej podjechać sprawdzić, ale wydaje mi się z w tym modelu nie ma musu na kasowanie. Powinno smigać bez kasowania.

 

PZDR>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czujnik wału korbowego wymieniony - trochę trzeba się po bawić żeby go wyjąć

 

Pytanie czy muszę jechać na komputer kasować błąd wcześniejszego uszkodzonego czujnika czy sam zniknie albo nie ma wpływu na auto??

Hmmm...ale, że jego wymiana wyeliminowała problem?

Trochę to dla mnie niejasne jest - bo ja zawsze myślałem, że ten czujnik odpowiada za informacje kiedy iskrę podać na świecę - i bez niego nie da się auta odpalić??!!

Jak to jest?

 

pozdrawiam

Przyjemność zaczyna się tam, gdzie kończy się ekonomia ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy problem został wyeliminowany wkrótce się dowiem jak więcej pojeżdżę bo na razie po 20 kilometrach nie mogę tego stwierdzić. Taki był błąd w inpie więc wymieniłem czujnik. To szarpnięcie podczas jazdy było spowodowane że po prostu nagle silnik gasł i od razu się zapalał bo był na biegu i jechał.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.