Skocz do zawartości

e46 325Ci Problem z odpaleniem m54b25


robert907

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie. Zwracam się z prośbą w ustaleniu przyczyny mojego problemu.

 

Co tu dużo będę mówił, moja bunia ma problemy z odpalaniem (im zimniej/wilgotniej tym gorzej). Film przedstawia mój problem, było to jedno z gorszych odpaleń, czasami potrafi po prostu się zdławić troszkę ale na obroty wskakuje szybko, a tutaj kręcić długo musiałem >>>>>>>

Jak już raz odpalę to następny raz bez problemu żadnego:) do momentu aż nie postoi trochę.

 

Może dla ułatwienia dodam, że po odpaleniu trochę zapłony wypadają, silnik nie chodzi tak jak powinien(ale też się tym nie sugerujmy w 100%) . Na kompie zero błędów. W czasie jazdy przy dojeżdzaniu do świateł potrafi się wskazówka obrotomierza zawahać.

 

tutaj drugi filmik, dłuższy bo pokazać chciałem też jak niepłynnie obroty spadają po odpuszczeniu gazu. Można obejrzeć samo odpalanie. Też tu problem był drobny.

 

Liczę na pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może mała instrukcja co robić jak samochód nie odpala. Tylko benzynowe.

Sprawdzamy czy jest paliwo w zbiorniku i listwie paliwowej.

Podłączamy skaner diagnostyczny lub inpa sprawdzamy błędy

Sprawdzamy wszystkie bezpieczniki nie na oko tylko wyciagamy i oglądamy lub włożone sprawdzamy próbówką samochodową

Sprawdzamy czy cewki dają wysokie napięcie iskra powinna skakać do silnika.

Wyciągamy świece sprawdzamy czy nie uszkodzone popękane numer (moze poprzedni właściciel kupił nieodpowiednie)

Sprawdzamy kompresję

 

Osobiście stawiam na układ zapłonowy problem nasila się przy większej wilgotności lub lewe powietrze, ale głowy nie dam hehe

Dziwne że błędów nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego - ja mam m54b30 i nie mam absolutnie takiego problemu ale zastanow sie czy to nie vanos? Czy masz takie objawy ze stoisz na swiatlach i CI faluja obroty, czasami silnik zgasnie? Czasami spod maski potrafi sie wydobywac dziwny dzwiek z okolic vanosa tzw "vanos rattle" czyli grzechotka. Jesli tak to czeka Cie przeserwisowanie vanosa, czyli popularnie zwany Beisan System :) - komplet uszczelek z firmy z USA gdzie samemu je mozna wymienic i wrzystko hula - na youtube jest mnostwo filmikow jak to zrobic samemu i tez objawy/diagnoza czy masz to samo. Polookaj.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Absolutnie nie :) tzn przy dojeżdżaniu do świateł obrotomierz lekko spada. tzn tuż przed zatrzymaniem lekkie zdławienie i obroty stają normalnie. Żadnego falowania (chyba że na gazie -na benzynie problemu nie ma). O zgaśnięciu w ogóle nie ma mowy :)

 

Żadnej grzechotki nie słyszałem, a ogólnie lubię z wyciszoną muzyką i uchylonym oknem jeździć coby posłuchać 6garów więc nic nie powinno mi umknąć:) Więc to chyba nie problem z vanosem. Ogólnie silnik jest żwawy, nie ma problemów z wkręcaniem sie na obroty. Powyżej 3tys jest masakra :D idzie jak burza. Więc raczej wszystko w porządku jest. Chociaż innymi m54 nie jeździłem... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Przy padniętym czujniku wałka rozrządu słabo się wkręca na obroty fakt a przy czujniku wału w ogóle nie odpala. Obstawiam lewe powietrze lub przepływomierz no i oczywiście do przeglądu świece i cewki. Myślę że powinno coś pokazać mimo wszystko na kompie...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.