Skocz do zawartości

E61 Wymiana wiązki PDC tył


Razer

Rekomendowane odpowiedzi

Witam od zakupu auta nie działa mi PDC inpa pokazuje następujące błędy:

 

9E33 error location: converter power HL

9E35 error location: converter power HML

9E36 error location: converter power HMR

9E34 error location: converter power HR

 

Po osłuchaniu wrzystkich czujników z przodu wrzystkie cykają a z tyłu wrzystkie milczą wiec obstawiam że to wiązka jest przyczyną awarii.

Czy ktoś juz może wymieniał wiązke z tyłu ile jest z tym roboty i czy trzeba zdejmować zderzak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Zderzak musisz sciagnac(20 min.roboty)zeby wymienic wiazke.Byc moze modul w bagazniku jest uwalony,ze pokazuje bledy wszystkich czujnikow.Sprawdz czy nie jest zamokniety.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 9 miesięcy temu...

Odświeżę temat, może ktoś napisać, co oznaczają błędy z pierwszego postu i gdzie szukać przyczyny?

U mnie jest tylko error location: converter power VML, więc domyślam się, że chodzi o przedni lewy środkowy czujnik? Może być czujnik uszkodzony czy problem z wiązka/wtyczką? (auto to E60, 2005)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Należy włączyć PDC i osłuchać czujniki sprawne będą wydawać delikatny dzwięk cykania, jeżeli jakiś milczy to podmienić ze sprawnym w ten sposób wiadomo czy to czujnik czy wiązka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Test modułu PDC, podmiana wiazek baiala z czarna i wiadomo jesli po zamianie jest tak jak bylo to wiazka w zderzaku. Podpowiadam ze wiaze sie z sciecem prowadniczek w kostce, nie rozbieramy modułu.
Nie ma tego złego co by na dobre nie wyszlo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...
  • 5 lat później...

Witam, chciałbym odkopać temat.

Od pewnego czasu borykam się z problemem PDC w e61. W pewnym momencie padł kompletnie i odczytałem błędy.

9E33 - transformer lines HL

9E35 - transformer cables HMl

9E36 - converter lines HMR

9E34 - transformer lines HR

9E37 - converter lines VL

9E39 - converter lines VML

9E3A - converter lines VMR

9E38 - converter cables VR

 

6e206f85839b7.png.html

https://zapodaj.net/6e206f85839b7.png.html

Przejrzałem wiązkę i okazało się, że miałem przetartą izolacje masy w przednim lewym czujniku. Kabel ostatnio odpowiednio zaizolowalem i chwile podziałało i znowu błąd. Sprawa wyglada dziwnie bo jak skasuje błąd to potrafi nie pojawiać się przez chwile (powiedzmy 30 min) i wszystkie czujniki działają ale jak znowu wsiądę do samochodu i odpalę to błąd wyskakuje. Wyjąłem moduł (wokół modułu wszędzie sucho)

182a1beef7cdd.jpg.html

https://zapodaj.net/182a1beef7cdd.jpg.html

0f668469eeb00.jpg.html

https://zapodaj.net/0f668469eeb00.jpg.html


Aż dziwne za wali błędami ze wszystkich czujników. Czy to padnięty moduł? Mam dziwne żółte naloty w module.

Jak dołączę z modułu tylko wtyczkę modul 3 (przednie) to wywala mi tylko 4 ostatnie błędy a jak modul 2 (tylne) to tylko 4 pierwsze błędy.

Czy da się może jakoś sprawdzić miernikiem moduł czy pozostaje tylko podmiana? Chyba ze to jeszcze inny problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.