Skocz do zawartości

e34 m50b20 ustawienie przepustnicy


dulas735i

Rekomendowane odpowiedzi

Witam .czytam i szukam i czytam i znaleźć nie mogę info jak powinna być ustawiona przepustnica w m50 .

Cały dolotu szczelny a czujniki mam książkowo bo już od roku walczę z pływającymi obrotami.

Kolega qlas1 elegancko opisał swoje zmagania z falującymi obrotami i mam identyczne objawy jak dla uszkodzonego czujnika temperatury dolotu ale mierzyłem go 3 razy i niby jest dobry a niemam nikogo na podmiane .

Wiem że poprzedni właściciel grzebał przy przepustnicy i jest zamknięta . Próbowałem już ją regulować ale z marnym skutkiem bo każdy pisze że ma być mała szczelina ale nie pisze jak mała dla tego zakładam wątek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś naszło mnie na ustawianie przepustnicy . Bez żadnego ściągania i pobierania na lenia podgiąłem odbój od przepustnicy i jak ręką odjął . Nic nie faluje jedynie teraz trochę jakby drżał silnik ale już wreszcie postęp . Samochód trochę chyba odżył i chętniej reaguje na pedał gazu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wszędzie co czytałem miała być mała szparka i w sumie to niby lepiej jest . Przedtem obroty skakały kiedy im się podobało od 500 do 1000 a czasem gasła
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ściągnąłem właśnie bentleya i na zdjęciach też jest że przepustnica ma milimetr szpary więc coś w tym musi być
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Jak spytałem mechanika i czy ma być szczelina to mi powiedział, że to nie maluch i powietrzem na zamkniętej przepustnicy zajmuje się "krokowiec". U siebie jak zostawię minimalną szparkę to mam obroty na poziomie 900, a falowanie w dużym stopniu ustaje.

http://25.media.tumblr.com/tumblr_m9u4h0flHW1qarea0o1_500.gif

Posiadam sporo części z e34 na sprzedaż. Kompletny silnik M20B20.

GG: 12785321

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.