Skocz do zawartości

E46 3230d 150km Wyciek chyba z odmy + brak mocy


tomsax

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Objawy mojego problemu to:

:!: Brak mocy po wciśnięciu gazu (nie zbiera się na obroty), do tego wyciek oleju po lewej stronie (lokalizacja wycieku gdzieś pod filtrem powietrza, w okolicach turbiny - kapie centralnie na gumę osłaniającą drążek poprzeczny od kół przednich z lewej strony <>).

Po odłączeniu gumy przy przepływomierzu napotkałem olej - nie wiem czy jest toi normalne?

:!: Przy okazji podłączenia pod komputer wyświetliło mi błąd przepływomierza - więc pewnie do wymiany...

 

Zastanawiam się nad wymianą filtra odmy - ale w tym modelu jest on plastikowy i nie wiem czy da mi to coś jak go wymienię...

 

Proszę o wskazówki od czego zacząć usuwanie tej usterki???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Objawy mojego problemu to:

:!: Brak mocy po wciśnięciu gazu (nie zbiera się na obroty), do tego wyciek oleju po lewej stronie (lokalizacja wycieku gdzieś pod filtrem powietrza, w okolicach turbiny - kapie centralnie na gumę osłaniającą drążek poprzeczny od kół przednich z lewej strony <>).

Po odłączeniu gumy przy przepływomierzu napotkałem olej - nie wiem czy jest toi normalne?

:!: Przy okazji podłączenia pod komputer wyświetliło mi błąd przepływomierza - więc pewnie do wymiany...

 

Zastanawiam się nad wymianą filtra odmy - ale w tym modelu jest on plastikowy i nie wiem czy da mi to coś jak go wymienię...

 

Proszę o wskazówki od czego zacząć usuwanie tej usterki???

W tym roczniku możesz mieć jeszcze filtr sznurkowy! Sprawdź ewen.wymień na separator!

Błąd przepływki wyszedł pewnie przez olej!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za odpowiedzi!

Wczoraj po odpaleniu samochodu rano, ujechałem około 500m. i silnik przestał działać....

Objaw tak jakby nie dochodziło paliwo...

Znajomy mówił że to może być wtryskiwacz... jeden robi zwarcie i pozostałe nie działają..

Ale zacząć trzeba chyba od podpięcia pod kompa...

 

Auto uziemione ale mimo wszystko chyba wymienię odmę i filtr paliwa...

 

Czy ktoś miał juz podobne problemiki???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.