Skocz do zawartości

528i 96r. tempomat zwariowal


bol3k

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

mam taki problem mianowicie tempomat mi swiruje, podam pare przykladow:

1) jak uzywam plusika do przyspieszania to reaguje tak jak bym wcisnol kickdown, nie zawsze ale w 80%

2) jak ustawie predkosc dajmy na to 120, to zaczyna szarpac przyspiesza zrzucajac dwa biegi w dol hamuje przyspiesza, pojedzie troche spokojnie, jak tylko predkosc spadnie to znowu kickdown, hamuje nie da sie jechac wogole na tempomacie, co moze yc przyczyna??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomóc - nie pomogę, ale ostatnio leciał filmik, jak gościowi zaciął się tempomat i najgorsze było to, że mimo naciskania pedału hamulca, tempomat samoczynnie przyspieszał od 80km/h do 120km/h, a jemu kończyła się autostrada. Wjechał z taką prędkością do zakorkowanego miasta. Co dalej się działo to nieistotne, jednakże później w serwisie mechanicy nie znaleźli żadnej usterki, a facet mało nie wykorkował ze strachu zanim wraz z policją udało mu się to auto zatrzymać. Życzę spokojnej jazdy i szybkiego znalezienia usterki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomóc - nie pomogę, ale ostatnio leciał filmik, jak gościowi zaciął się tempomat i najgorsze było to, że mimo naciskania pedału hamulca, tempomat samoczynnie przyspieszał od 80km/h do 120km/h, a jemu kończyła się autostrada. Wjechał z taką prędkością do zakorkowanego miasta. Co dalej się działo to nieistotne, jednakże później w serwisie mechanicy nie znaleźli żadnej usterki, a facet mało nie wykorkował ze strachu zanim wraz z policją udało mu się to auto zatrzymać. Życzę spokojnej jazdy i szybkiego znalezienia usterki.

pewnie oglądałeś odcinek MCGiwera ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Ja mam silnik po lifcie i tempomat pod maską jest schowany (u Ciebie linka i silniczek jest na wierzchu).Podobne objawy szarpania miałem,gdy padał mi sterownik ABS i czujnik ABS a pózniej juz nie działał wcale.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zawsze pierw sprawdza się linkę od tępomatu

- mowa tu raczej o tempomacie;

 

pewnie oglądałeś odcinek MCGiwera ...

- pewnie tak i pewnie był w przebraniu.

Oglądałam film dość dawno, więc dokładnie nie pamiętam ale rzecz chyba działa się w Australii.

Naprawdę nie wiem, czemu miał służyć ten post.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zawsze pierw sprawdza się linkę od tępomatu

- mowa tu raczej o tempomacie;

 

pewnie oglądałeś odcinek MCGiwera ...

- pewnie tak i pewnie był w przebraniu.

Oglądałam film dość dawno, więc dokładnie nie pamiętam ale rzecz chyba działa się w Australii.

Naprawdę nie wiem, czemu miał służyć ten post.

Pozdrawiam

 

Tez to ogładałem chyba w galileo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrzuć fotke, to zobaczymy, może rzeczywiście... :wink:

Z tego co pamiętam, silnika po kilkukrotnych próbach nie udało się zgasić z automatem też pudło. Jedyne co pomogło to ręczny. Z mojej strony wszystko na ten temat.

 

Zawiesił się tempomat, popsuła się stacyjka, uszkodził się pedał hamulca i rozleciała się skrzynia biegów - auto udało zatrzymać się z prędkości 130km/h dopiero hamulcem ręcznym.

Pomimo iż byłem fanem tego serialu to szkoda że ominąłęm ten odcinek, nie wiem jak to się stało.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ileż tu fanów seriali... i to jakich seriali? Sorry bol3k za ten śmietnik, ale to ostatni mój wpis - tak dla potomnych, którzy by chcieli ponownie wnieść w tym temacie jakiś "konstruktywny" komentarz: to musiał być MCGiver, to na pewno był on lub też inny słynny magik, w innym słynnym serialu. (Choć prędzej by było możliwe, że to torbacz dowcipniś sobie coś pomajstrował przy tym aucie, niż ja bym obejrzała choć jeden odcinek tego szajsu). Powodzenia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdziilem linke nigdzie nie haczy jest ok, mysle ze problem lezy gdzies po stronie elektroniki sterowania, gdyz nawet podczas przyspieszania potrafi sie na chwile jakby zawiesic chwile pomysli da po garach zahamuje pojedzie z kilometr jak nalezy i znowu zaczyna szalec...., dam se spokoj z tym, az tak bardzo mi tempomat nie jest potrzebny 80% i tak po miescie smigam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.