Skocz do zawartości

Tańsze karty pojazdu


Rekomendowane odpowiedzi

I jak tu być patriotą? Najpierw wydymali tysiące ludzi na akcyzie i kartach pojazdu, a potem stwierdzają, że to nie zgodne z prawem...

Koniec komentarza z mojej strony, bo mi się na palce cisną same wulgaryzmy.

Kai
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu
za to dowalili 500zl na zlomowanie... na jedno wychodzi... :cry2:
No niezupełnie na jedno... W tej chwili trzeba zapłacić 500 PLN za kartę + 500 PLN za złomowanie. A od kwietnia będzie pewnie 75-100 PLN za kartę i 500 PLN za złomowanie.

 

 

I jak tu być patriotą? Najpierw wydymali tysiące ludzi na akcyzie i kartach pojazdu, a potem stwierdzają, że to nie zgodne z prawem...
Po pierwsze nikt nikomu nie każe być patriotą :wink:

A po drugie skoro to jest niezgodne z prawem to pewnie można się wyprocesować o te 500 PLN. Pytanie tylko czy gra jest warta świeczki... :roll:

Pozdrawiam

Bastek

Kiedyś: E21 315 '83, E34 520i '90, E34 525iA '92, E36 316i '95, E30 318iT '93, E46 325xi Touring, E91 325i

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A po drugie skoro to jest niezgodne z prawem to pewnie można się wyprocesować o te 500 PLN. Pytanie tylko czy gra jest warta świeczki... :roll:

 

Napewno warte ,czemu ja mam darowac coś,co jest niesłusznie i bezprawnie nałożone przez państwo Polskie skoro Państwo Polskie np Urząd Skarbowy nie daruje mi nawet 1zł jeśli byłbym im coś winien.To skoro teraz powstanie okazja żeby upomnieć się o swoje ,to ja z tej okazji jak najbardziej skorzystam.

Jeśli BMW jest chorobą ,to ja nie chcę wyzdrowieć.


Mój mały czarny Diabełek 323Ti compact

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu
To skoro teraz powstanie okazja żeby upomnieć się o swoje ,to ja z tej okazji jak najbardziej skorzystam.

O... I jeśli większość tak zrobi jak Ty to dopiero wtedy być może przyniesie to jakiś skutek. Być może wtedy rząd czy parlament przed wprowadzeniem jakiejś ustawy zastanowi się czy będzie warto.

 

Ja za kartę pojazdu nigdy jeszcze nie płaciłem. Ale tak sobie myślę że jak ktoś zapłacił te 500 PLN np. 4 lata temu to czy może się domagać zwrotu tej kwoty razem z odsetkami ustawowymi? Teoretycznie chyba tak... A za 4 lata to tych odsetek to będzie chyba ponad 500 PLN... :twisted:

Pozdrawiam

Bastek

Kiedyś: E21 315 '83, E34 520i '90, E34 525iA '92, E36 316i '95, E30 318iT '93, E46 325xi Touring, E91 325i

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokrotce polega to na tym:

 

- Wniosek o zwrot pieniędzy należy złożyć do organu, który wydał kartę. To np. starosta (jeśli w karcie pojazdu urzędem wystawiającym dokument jest starostwo) lub prezydent miasta (dokument wystawiony przez urząd miasta). Również właściwy adres jest w karcie. Na wniosku naklejamy znaczek skarbowy za 5 zł.

- Odwołanie od negatywnej decyzji składamy do organu odwoławczego. Jego adres

i nazwa są podane w pouczeniu zawartym na końcu decyzji starosty. Odwołanie składamy za pośrednictwem organu, który wydał decyzję.

- Skarga do sądu administracyjnego po otrzymaniu kolejnej decyzji odmownej jest środkiem, który daje szanse na pozytywne zakończenie sporu ze skarbem państwa.

Byly:

E36 318is Coupe

E32 750i

E30 318i

E36 320i Touring

E34 AC Schnitzer S3(240 HP i 315 Nm)

E38 730i Indyvidual

E23 732i

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.