Skocz do zawartości

320d Odpowiewtrzenie dyfra


ameba01

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Tak jak w temacie w ktorym miejscu jest odpowietrzenie dyfra?? CZy da sie dostac do niego bez demonotowania calego dyfrencjalu?? Chyba mam zapchane odpowietrzenie i wytwarza sie cisnienie w srodku - sadze ze przez to mi cieklo z dyfra wybijalo przez uszczelniacz ktory wkoncu musialem wymienic.

Ktos ma info o tym gdzie i jak sie do tego dostac??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nei dorze ze zrobili cos skomplikowanego i to w takim niedostepnym miejscu :( Ogolnie czeka mnie chyba jescze raz zdejmwoanie dekla bo znowu mi zacznie wywalac olej z dyfra - na poczatku bylo na polosiach - uszczelnilem wiec znalazlo ujscie na uszczelniaczu od walu tez juz wymieniony i poki co chcialbym by zostal suchy. CZyli z grzebania igielka nici? Nie da sie tak udroznic tego odpowietrzenia??

 

:cry2:

 

Pozdrowionka dla mieszkancow wyspy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Witam

 

Podbiję trochę temat

 

Po zakupie auta postanowiłem wraz z wymianą oleju silnikowego wymienić olej w dyfrze..

Olej został zmieniony na oryginalny BMW zakupiony w serwisie.

2 dni po odbiorze auta od mechanika zrobiłem trasę ok 400 km.

Po powrocie do domu - auto do garażu.

Rano się lekko zdziwiłem, jak na podłodze znalazłem tłustą plamę od oleju... Rodzaj oleju, jego czystość i miejsce na 99,9 % wskazywało, że to z dyfra.

Przez kolejne 2 dni ( i 2 noce ) stawiałem inaczej auto w garażu i obserwowałem czy leci - Plam brak , jednak przez ten czas zrobiłem może łącznie z 6-8 km.

 

Przed chwilą odbierałem drugie auto od mechanika ( ok 8 km ) i korzystając z okazji, wjechaliśmy na podnośnik.

W pierwszym momencie - niby wszystko OK..

z ciekawości mechanior odkręcił jedną ze śrub... i wyszedł spod auta z olejem w oczach.

wywaliło trochę oleju pod ciśnieniem..

Jaki może być tego powód?

za dużo oleju? źle wlany ? zły olej ? problem z odpowietrzeniem ( zapchany odpowietrznik ) ?

Spotkał się ktoś wcześniej z podobnym problemem...??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pewnie owo odpowietrzenie nawala, ja po zmianie 4 razy uszczelniaczy na półośki, plus raz razem z obracającymi sie w nich trzpieniami półosi - cały czas po krótkim czasie sie pociło - wyciągnąłem dyfer, obejrzałem ów odpowietrznik i nie bardzo rozumiem jak działa. wydaje sie być to szczelnie zaślepione ale jednak po potraktowaniu tylnej pokrywy płynem do czyszczenia alu i solidnym wymyciu wysokim ciśnieniem problem od ponad roku nie powrócił, także pewnie tam leżał.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.