Skocz do zawartości

E46 problem z BORDCOMPUTER


hanibal0

Rekomendowane odpowiedzi

koledzy mam problem z przyciskiek BC w mojej buni, 2 lata temu zmieniłem manetkę na BC i aktywowałem w DISie. Wszystko było idealnie do zeszłego tygodnia, musiałem zdjąć klemę minusową z aku i po ponownym podłączeniu nie działa mi przycisk BC, naprawiałem tapicerkę na drzwiach kierowcy więc raczej nie ma to nic wspólnego z problemem. Próbowałem ponownie aktywować manetkę w DISie ale bez skutku. Najdziwniejsze że w DISie działają wszystkie opcje, tj. temperatura na zewnątrz, średnie spalanie itd ale nie można przełączać na przycisku BC.

Wie ktoś może jak to naprawić, błędy wykasowałem w DISie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prawdopodobnie uszkodzeniu uległa sama manetka , są tam dwa przewody idące do przycisku BC i to one najczęściej się ułamują ...

SPECIAL REMAPPING SERVICE - SOFTWARE ENGINEERING - IDA PRO


Chiptuning Łódź


ŁÓDŹ BYDGOSZCZ BIRMINGHAM LONDON


https://www.tc-performance.com/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Nie dawno kupiłem E46 i też mam problem , sprzedający twierdzi że po wymianie aku przestał dzialać komputer i faktycznie wciskanie przycisku nic nie daje , gdzieś słyszalem że po odłączeniu aku trzeba ponownie go uaktywnić ale nie wiem czy to prawda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Nie dawno kupiłem E46 i też mam problem , sprzedający twierdzi że po wymianie aku przestał dzialać komputer i faktycznie wciskanie przycisku nic nie daje , gdzieś słyszalem że po odłączeniu aku trzeba ponownie go uaktywnić ale nie wiem czy to prawda.

bzdura. Nic nie trzeba aktywować. Nie wiem jak jest w przypadku, gdy ta funkcja została "dokupiona".

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na 100% mogę potwierdzić, że po odłączeniu akumulatora nie trzeba ponownie kodować BC. Z uwagi że mój aku nie jest pierwszej młodości w zimie kilka krotnie wyjmowałem go z komory silnika i zawsze po ponownym podłączeniu wszystko działało tak jak przed wyjęciem aku.

Obawiam się, że koledzy TC i GregoryTczew mają rację, problemem chyba jest manetka, okazało się że przycisk BC działa tylko w przypadku kiedy jest włączony lewy kierunkowskaz, tzn. kiedy mruga ten lewy kierunek mogę przełączać info na przycisku BC i wszystko działa ale po wyłączeniu kierunkowskazu, przycisk BC przestaje działać. Działa tylko kiedy manetka kierunkowskazów jest w pozycji dolnej.

 

Czy jest możliwość naprawienia tej manetki po jej zdemontowaniu, czy od razu muszę się zaopatrzyć w nową?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spróbuj je zlutować i lekko przedłużyć te kabelki ... tylko musisz manetkę złożyć jak było ...

SPECIAL REMAPPING SERVICE - SOFTWARE ENGINEERING - IDA PRO


Chiptuning Łódź


ŁÓDŹ BYDGOSZCZ BIRMINGHAM LONDON


https://www.tc-performance.com/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spróbuj je zlutować i lekko przedłużyć te kabelki ... tylko musisz manetkę złożyć jak było ...

 

Kolego TC mam rozumieć, że miałeś już styczność z podobnym przypadkiem? spróbuję może jutro wymontować ta manetkę i coś podłubać, zobaczymy jaki będzie efekt, chociaż powiem szczerze, że nie chce mi się demontować kierownicy bo z tego co pamiętam to te śruby są trudno dostępne ale chyba nie mam wyboru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem rozwiązany, kolega TC miał rację, problemem był urwany kabelek w manetce. Trochę niefortunnie się urwał ale udało się go przedłużyć i na razie jest ok. Jeśli ktoś będzie się zabierał za naprawę manetki to sugeruję uważać przy jej składaniu, bo ja przez nieuwagę musiałem drugi raz demontować manetkę. Za pierwszym razem nie zauważyłem że przy składaniu ten metalowy drucik nie wskoczył w swoje miejsce i po zamontowaniu wszystkiego okazało się że światła długie świecą się non-stop i nie dało się ich wyłączyć. Ponowne rozebranie i uważne złożenie manetki rozwiązało problem ;)

 

Jeszcze raz dzięki wszystkim za wskazówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 lat później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.