Skocz do zawartości

Gdzie jest żarówka do ringów (lampy xenon) ?


plucik_rop88

Rekomendowane odpowiedzi

Poszukaj po forum wszystko znajdziesz.

Żarówka allegro 80zł z obudową , możesz kupić za 10zł samą żarówkę i po małej przeróbce wyjąć z obudowy i włożyć nową,

Znajduje się bodajże pod żarówką od długich świateł dostęp dosyć trudny mało miejsca.

Robiłem tę operację sam koszty 10zł i 15 min pracy dla laika.

sprzedam części do bmw M5 03.2007r.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W lampie halogenowej wiem gdzie się znajduje, i czytałem o sposobach wymiany samej żarówki... ( pozycja 2. http://realoem.com/bmw/showparts.do?model=NX31&mospid=50464&btnr=63_1017&hg=63&fg=05 )

ale w lampie Xenonowej (http://realoem.com/bmw/showparts.do?model=NX31&mospid=50464&btnr=63_1018&hg=63&fg=05) nie mam bladego pojęcia, możliwe że to jest pozycja 9 ????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W xenonach jest pod zarowka dlugich, jest nawet filmik na YouTube jak chiiczyk ja wyciąga.

 

witam,

 

tez mam ten sam problem od dzisiaj wlasnie,jest tam tylko jedna zarowka dla obu ringow czy jak to wyglada?

w Instrukcji pisza ze jest nad krotkimi i nad dlugimi swiatlami???

Dostep do tej zarowki jest bardzo ciezki.Da sie to samemu wymienic ?

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jedna zarowka na 2 ringi, dziala to przez swaitlowud, trza wyciągnąć zarowke h7 z dlugich i pod nią znajduje sie o ringow.

 

a jak kolego te zarowki wyciagnac ta H7 z dlugich to chyba tylko do tylu pociagnac,a ta oprawke z postojowych z zaroweczka??trzeba ja tam jakos przekrecic czy jak to wyglada?

z gory wielkie dzieki.

 

PS nie lepiej od razu lampe wyciagnac?jest chyba na 3 srobach mocowana?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

H7 krecisz lekko w lewo i juz jest luzna, z zarowka od ringow podobnie ;)

 

jeszcze mnie jedna rzecz dziwi,po co tam jest ta h7??gdy wlanczam dlugie to ta zewnetrzna z xenonow mocniej swieci a ta h7 wogole nie swieci,zapala sie tylko wtedy jak migam dlugimi swiatlami.

czy u was tez tak jest? :shock:

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo masz bi xenon ;)

 

oki,no to te h7 sa u mnie tylko do migania,tak?

 

Code

 

Benennung (Schnittstelle)

 

Benennung (ETK)

S522A XENON-LICHT Xenon-Licht

S524A ADAPTIVES KURVENLICHT Adaptives Kurvenlicht

S534A KLIMAAUTOMATIK Klimaautomatik

S536A STANDHEIZUNG Standheizung

S540A GESCHWINDIGKEITSREGELUNG Geschwindigkeitsregelung

S563A LICHTPAKET Lichtpaket

 

...wiecej tu nie pisze w wyposazeniu o bi-xenonach??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego ja w moim e61- 2007r- zarówka od ringów to było H7 - (mam bixenon) - żarówka 1x H7 odpowiada za 2x ringi i doświetlanie zarętów..

 

Gdy mi przestały świeci ringi , wyciągnąłem reflektor z mysla ze to tylko kwetia żaróweki któa znajduja sie pod "długimi" , a tu lipa ..ponoć wyszły dwa rodzaje relektorów po lifcie , z żarówką H7 która oświetla ringi i drugi rodzaj z oddzielną żarówką wkręcaną pod "długimi" .

Edytowane przez BMW6969
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego ja w moim e61- 2007r- zarówka od ringów to było H7 - (mam bixenon) - żarówka 1x H7 odpowiada za 2x ringi i doświetlanie zarętów..

 

Gdy mi przestały świeci ringi , wyciągnąłem reflektor z mysla ze to tylko kwetia żaróweki któa znajduja sie pod "długimi" , a tu lipa ..ponoć wyszły dwa rodzaje relektorów po lifcie , z żarówką H7 która oświetla ringi i drugi rodzaj z oddzielną żarówką wkręcaną pod "długimi" .

 

u mnie kolego zarowka h7 nie oswietla ringow,bo po lewej stronie ringi swieca a h7 nie.

wyciagnalem dzisiaj ta zarowke spod dlugich i jest z jednej strony lekko czarna wiec podejrzewam ze to ona jet tego przyczyna.

ale mam kolejny problem bo nigdzie jej nie moge dostac.bylem w 4 miejscach i wszedzie maja najwieksza moc 6W i mnie do ASO wysylaja.

Nie wiem moze na necie poszukam zaraz i zamowie.

PS ci z ASO maja mi oddzwonic w tej sprawie to wam napisze ile to u nich kosztuje,ale napewno osobno zarowki mi nie sprzedadza tylko z cala oprawka.

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego ja w moim e61- 2007r- zarówka od ringów to było H7 - (mam bixenon) - żarówka 1x H7 odpowiada za 2x ringi i doświetlanie zarętów..

 

Gdy mi przestały świeci ringi , wyciągnąłem reflektor z mysla ze to tylko kwetia żaróweki któa znajduja sie pod "długimi" , a tu lipa ..ponoć wyszły dwa rodzaje relektorów po lifcie , z żarówką H7 która oświetla ringi i drugi rodzaj z oddzielną żarówką wkręcaną pod "długimi" .

 

u mnie kolego zarowka h7 nie oswietla ringow,bo po lewej stronie ringi swieca a h7 nie.

wyciagnalem dzisiaj ta zarowke spod dlugich i jest z jednej strony lekko czarna wiec podejrzewam ze to ona jet tego przyczyna.

ale mam kolejny problem bo nigdzie jej nie moge dostac.bylem w 4 miejscach i wszedzie maja najwieksza moc 6W i mnie do ASO wysylaja.

Nie wiem moze na necie poszukam zaraz i zamowie.

PS ci z ASO maja mi oddzwonic w tej sprawie to wam napisze ile to u nich kosztuje,ale napewno osobno zarowki mi nie sprzedadza tylko z cala oprawka.

 

pozdro

 

 

...wlasnie dzwonil ==>25EUR :( oczywiscie razem z oprawka.a po cholere mi ta oprawka.....

 

koledzy ta bedzie dobra??

 

http://www.amazon.de/gp/product/B002P3FDZ2/ref=olp_product_details?ie=UTF8&me=&seller=

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Koledzy! Jak ja szukałem tych małych żarówek, wszędzie były tylko 6W, udało się znależć 10W z małymi problemami. Wczoraj za to podjechałem po pióra wycieraczek i ... wielkie zdziwienie! Gabaryty żaróweczki te same a moc 21W! Czy ktoś takie ma zamontowane? Czy rzeczywiście widać różnicę w mocy? Czy nie mają zbyt wysokiej temp przy świeceniu, aby czegoś nie przytopiły. 10W kosztowały 4.90 funtów, a 21W kosztują 5.40 więc różnica w cenie żadna.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Koledzy! Jak ja szukałem tych małych żarówek, wszędzie były tylko 6W, udało się znależć 10W z małymi problemami. Wczoraj za to podjechałem po pióra wycieraczek i ... wielkie zdziwienie! Gabaryty żaróweczki te same a moc 21W! Czy ktoś takie ma zamontowane? Czy rzeczywiście widać różnicę w mocy? Czy nie mają zbyt wysokiej temp przy świeceniu, aby czegoś nie przytopiły. 10W kosztowały 4.90 funtów, a 21W kosztują 5.40 więc różnica w cenie żadna.

 

to w takim razie kolego te ringi powinny ci raz tak mocniej swiecic niz normalnie mi sie wydaje :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu masz kolego całą instrukcje do wymiany zarówki od ringów, mozesz sam wymienic to bedzie cie to kosztowała 10pln zarówka i 20 min pracy

 

a wiesz moze kolego czy w sklepach motoryzacyjnych takie posiadaja?

 

czy zamawiales na allegro?

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.