Skocz do zawartości

320i w gazie...??


dex199

Rekomendowane odpowiedzi

witam,mam zamiar kupic e30 320i 89 rok z tym ze od razu chce "zatruc" autko gazem :).ale jest maly problem bo z tego co sie dowiedzialem to ten model e30 ma plastikowy kolektor i instalacja do niego ma kosztowac 4000 PLN!! prosilbym o zweryfikowanie tej informacji osoby ktore posiadaja takie autka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto udziela takich trafnych informacji o plastikowym kolektorze :twisted2: :twisted2:

Za instalacje policz o połowę mniej, no może więcej niż połowę :wink: , chyba że interesuje cię wtrysk gazu.

---------------------------

Muszę to dopisać, jeżeli będziesz zakładał gaz to tylko u jakiegoś znanego i polecanego gazownika................reszta to banda złodzieji i oszustów nie mających zielonego pojęcia o instalacjach gazowych.

http://img291.imageshack.us/img291/9725/3500ga.jpg

Pozdrawiam

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki za odp- takich informacji udzielil mi znajomy z branzy moto-ja dopietro w niej raczkuje dlatego nie wiedzialem,on mowiel ze jeden z jego kupmli ma wlasnie e30 320i rzedowa 6(sa inne?) i tam ma plastikowy kolektor i wogle bedzie problem z instalacja.a co do ceny to przy zwyklym kolektorze w gdansku za gazik trzeba kolo 1500-1800 PLN,chyba ze jest na wtrysku to kolo 2000PLN zaplacic zalezy gdzie,butla w kole czy bagazniku oraz czy ma sie jakies dojscie... :) .i wydaje mi sie ze sie oplaci,cena gazu jest niezla a przy ciezkiej nodze to mysle ze kolo 12 litrow wciagnie bo od wlasciciela wiem ze w mieszanym cyklu spali kolo 10.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 litrów ? :shock: gazu ?? w cyklu mieszanym ? No to gratuluje. w takim razie na benzynie ma palic np 8 litrów ? Chce takie 320. Ale może sie myle.

No w każdym razie moja pali deczko wiecej..benzyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie nie ta jego nie ma gazu i pali 10 benzyny przy normalnej jezdzie.ja licze ze bedzie mio palic kolo 12 LPG .

Po co masz być zawiedziony, licz średnio 13 LPG z małym haczkiem jeżeli z instalką i silnikiem wszystko :cool2:, wiem bo jeszcze 2 miesiące temu taką trójeczką jezdziłem :D :D .

http://img291.imageshack.us/img291/9725/3500ga.jpg

Pozdrawiam

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie żebym sie czepiał ale te 10 litrów to jest minimalne zużycie paliwa i to do tego latem. Ok, na trasie napewno uda sie zejsc ponizej 9 litrów, ale mi sie nie udało. Jadać 120-130 i 150 na autostradzie na 450 KM spaliła mi srednio 9-10 litrów. Bez szalenstw. Wiec powiedzcie mi jak to mozliwe ze srednie zużycie podajecie 10 litrów ??

 

zerknijcie na test dokładnych niemców : http://img28.imageshack.us/my.php?image=test32069gy.jpg

 

nie sądze żeby kłamali , a nawet przypuszczam ze w celach marketingowych zaniżyli dane. Ja mam 320i i chciaaaałbym zeby mi paliła srednio 10. Co ja m ówie. Chciałbym żeby paliła 13 zimą w mieście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam 520i E39 zamontowalem u dobrego gazownika instalke 2 generacji za 2300 zł zrobilem juz 35000 km i chodzi bez problemu. Spalanie ok 12 miasto 10 trasa.na autostradzie przy 160-180 12l. Jestem super zadowolony!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak tylko ze w e39 masz chyba nowszy silnik nieco :),a przy okazji powiem ze jak bylem na gieldzie w pruszczu to jakis ziomek chcial psrzedac wlsanie 320i i przy pytaniu o spalanie powiedzial cyt"no tak jak lecialem z Niemiec to tak jadac spokojnie do 130 km/h to tak 8- 8,5 l mi spalala..."z tego co ja widze to moze mu spalila ale chyba tyle oleju na 100 km ;d;d;d .dzieki wszystkim za pomoc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli chodzi o gaz to 13l moze Ci spalic ale przy oszczednej jezdzie ale jezeli bedziesz za ostro uzywal pedalu gazu nie zdziw sie jak spali 17 litrow a tak wogole to strasznie te silniki traca moc na gazie trzeba poszukac dobrego fachowca zeby odpowiednio dobral instalacje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakladaj instalacje tylko udobrych fachowców ,nawet poświęć troche czasu i pozaciągaj opinie bo nie problem s...ć.Wiem to z własnego doświadczenia, 3 razy wymieniali mi elektronike .Teraz jest git 10.5 w trasie przy predkosciach do 140 bez szarpań, w cykłu mieszanym ok.13.5.zobaczymy co będzie latem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego zstanów się czy wato zakąldąc do tak starego silnika gas.

 

Pomysl tylko ten silnik ma pierzone 17 lat. to było 17 zim, 17 jesieni i 17 wiosen.

 

Nie zawze był uzywany zgodnie z zsadami "etyki" samochodowej.

 

Zakatujesz ten silnik.

bedziesz pakowac 2000 zł w starocia!! lepiej smigaj na benzynie

"Mężczyznę poznać nie po tym jak zaczyna, ale po tym, jak kończy..." Leszek Miller

"Czy stać nas na to, aby nas nie było stać..?" Kazimierz Marcinkiewicz


2oo> niż 4 koła

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znaczy generalnie silnik i buda sa z roznych rocznikow bo samochod przyjechal w czerwcu 2004 do polski i u nas okazalo sie ze ma uszkodzaona glowice,gosc ktory sciaagnal zaproponowal ze za 500 zl wiecej caly silnik ma i silnik jest wymieniony.z tego co wiem to slinik jest mlodszy i ma udokumentowane 120 tys przebiegu przy ok 212 tys budy.a co do firmy zakldajacej gaz to w gdansku calkiem dobra opinie ma LPGaz ale jeszcze szukam,bo wlasnie nie chcialbym zrobic z niego mula :) ale gaz niestety rzadzi sie swoimi prawami.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.