Skocz do zawartości

[E90] 335xi service engine soon


manolo_77

Rekomendowane odpowiedzi

cześć - drugi raz w ciągu pół roku od kupienia auta (teraz ma 5 lat) pojawiła się kontrolka Service Engine Soon.

Nie ma żadnych objawów - ani spadku mocy, ani podwyższonego spalania. Za pierwszym razem po wykasowaniu błędu dowiedziałem się w serwisie, że jeśli się jeszcze raz zapali to trzeba będzie wymienić jakiś filtr odpowiedzialny za opary paliwa - jakieś 2 000zł, bo nie ma zamienników. Wiecie o co może chodzić? Czy to niezbędne i czy bez takiego filtra da się żyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej mam E90 330i N52 258 KM z 2006 roku, sprowadzony z USA, zapaliła mi się tez konktrolka Service Engine Soon, temat już przerabiam od kilku miesięcy, mam kompa i kasuje ten błąd ale błąd powraca i nie jestem w stanie precyzyjnie określić usterki. Generalnie komp czyta go jako nieszczelność 0,05 mm pomiedzy wlewem paliwa a zbiornikiem. Amerykańcy wymyślili sobie tzw moduł DMTL z filtrem węglowym który odpowiada za sprawdzenie szczelności tego połączenia wlew paliwa - zbiornik aby nie wydobywały się opady paliwa oraz to filtruje. Ich dbałość o środowisko wymusiła montaż tego ustrojstwa, w europejskich wersjach tego nie ma. Problem polega na tym że trzeba to całe dziadostwo rozebrać i wszystko dokładnie sprawdzić. Najczęściej problemem jest uszkodzony korek wlewu paliwa który najłatwiej wymienić na nowy (koszt ok. 80 PLN). Ja to wymieniłem ale to nic nie dało dalej błąd poraca. Auto chodzi normalnie żadnych problemów z mocą itd. itp. Jedynie wkurza ta kontrolka. Pojechałem do servisu aby to sprawdzili, dam znać jak zdiagnozują właściwy problem. Prawdopodobnie będzie trzeba wymienić, ten filtr węglowy lub cały moduł DMTL. Koszt ok 1000 PLN z robocizną.

Pozdrawiam

Przemek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 3 miesiące temu...
  • 1 rok później...
  • 5 miesięcy temu...
Witam, kolejna usterka która to powoduje to automatyczne obliczanie ilosci paliwa do komory silnika, w miescie jak komus pali np 12-13l i pojedziesz w trase tam spada do np 9l a program spalania masz dosc rozciagniety, nie obnizy - pojawi sie to serwice najlepiej na trase zrestartowac obliczanie spalania :) to tak dla wiadomosci
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
Witam, kolejna usterka która to powoduje to automatyczne obliczanie ilosci paliwa do komory silnika, w miescie jak komus pali np 12-13l i pojedziesz w trase tam spada do np 9l a program spalania masz dosc rozciagniety, nie obnizy - pojawi sie to serwice najlepiej na trase zrestartowac obliczanie spalania :) to tak dla wiadomosci

 

Ciekawa sprawa. Dzisiaj mi też ta kontrolka wyskoczyła.

Nadmienię że jeżdżę w 99% po mieście i w ostatni weekend zrobiłem 500km trasę gdzie mocno spadło mi spalanie ( z 13.5 do 9.5 litra).

 

Jutro jadę na kompa i sprawdzam co z autkiem, gdyż działa jak zawsze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Chciał bym odświeżyć temat

 

A dokładnie , e90 328i wersja US - jakis tydzień po zakładaniu instalacji gazowej zapaliła sie lampa service engine soon . Nie wiem dlaczego , byłem sprawdzić u gościa który ją zakładał i jak najbardziej ok

Ktoś może mi powiedzieć jak mogę skasować błąd (samemu?) i zobaczyć czy zapali się znowu

Z góry dzięki za info

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Chciał bym odświeżyć temat

 

A dokładnie , e90 328i wersja US - jakis tydzień po zakładaniu instalacji gazowej zapaliła sie lampa service engine soon . Nie wiem dlaczego , byłem sprawdzić u gościa który ją zakładał i jak najbardziej ok

Ktoś może mi powiedzieć jak mogę skasować błąd (samemu?) i zobaczyć czy zapali się znowu

Z góry dzięki za info

 

Skasowane z kompa . Póki co nie wróciło :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.