Skocz do zawartości

Nietypowy problem z obrotami silnika


sobiech211

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!!

Mam pewną dolegliwość w swojej beci, otóż auto trzyma równo obroty nic nie faluje lecz gdy auto stoi odpalone na biegu jałowym i wystarczy że je popchnę lub nawet z górki je stoczę porostu z ręcznego puszcze obroty mi wzrastają samoczynnie z 900 do 1100 i tak się utrzymują a gdy auto się zatrzyma obroty znów trzymają 900. Dziwny problem lecz męczę się z nim dłuższy czas i postanowiłem zaczerpnąć pomocy na forum :) dodam że sprawdzałem w modelach z tym samym silnikiem i tak takiego objawu nie ma dodam ze jest to silniczek M43b16

jedyny błąd na kompie to sonda lambda z którą niedługo porządek zrobię

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i dziwny problem jak sam piszesz ale wcale nie taki rzadki, już nie jeden pisał że przy np dojeżdżaniu do świateł itp falują obroty a z miejscu już nie. Ktoś testował i pomogło mu ukierunkowanie dolotu powietrza nie w stronę przodu samochodu-nie dmuchało mu prosto w dolot i falowania nie było, ale dolot ma być raczej w stronę przodu i to nie rozwiązuję problemu. Sprawdź dokładnie szczelność gumy od kolektora, przez choćby milimetrowe pęknięcie potrafią się dziać niefajne rzeczy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

guma odpada sprawdzałem w miarę nowa jest bo na niej przejechałem zaledwie 24k km 156 zł brak zamiennika, a co do ukierunkowania dolotu to mam wszystko w oryginale nie mam sportowych filtrów powietrza i tego tam typu, i zbyt małe prędkości to są bo wystarczy autem pchnąć z 1,5 metra i obroty siup w górę a może to być jakiś może czujnik na wale czy coś w tym stylu jest coś takiego? a komp tego nie wykaże bo np norma czujnika mieści się w granicach tolerancji?? co o tym sądzicie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.