Skocz do zawartości

318is e36 ! Głodny na nowy wydech prosze o Wasze zdanie


myself8justme

Rekomendowane odpowiedzi

witam mam pytanko odnosnie ukladu wydechowego do e36 w coupe z silnikiem 318is.

Wymaga cały wymiany od początku (bez kolektora) więc zastanawiam się również na

wyjęciu 17letniego katalizatora i wzamian, wstawic tlumik srodkowy(lub strumienice)

i jak by sie to mialo w praktyce bo nie wiem czym go najlepiej zastąpić, może polecicie

jakiś wydech albo jakiegoś producenta dobrego (nie zależy mi na głośnych tłumikach)

Czy zyskam coś po takim setupie po wycięciu kata na prędkości, obrotach, momencie, mocy

czy spalaniu proszę o Wasze opinie i rady odnosnie co najlepiej zalozyc i w jakim zestawie

by to najlepiej sie ze soba zgrało oraz czy po wymianie wydechu warto pojechac na regulacje sondy lambda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

'Kolego w swoim mam wspawaną strumienicę łuskową AWG(1.8 - 2.0) , na wylocie tłumik "Bosi" który kiedyś znalazłem na aukcjach i jak się okazało to bosal z końcówką i nówka wtedy za 280zł była więc wziąłem na spróbowanie - do dziś wszystko śmiga bez problemu. Tłumik i strumienica cicha do prędkości obrotowej ok:4300tyś ,potem już słychać - no ale coś za coś, mi nie przeszkadza. Komplet ma już około 3 latka. Do tego wkład filtru powietrza "Simota" . Nie narzekam. Oczywiście chodzą opinie, że w niektórych modelach bawarek odczuwalne są wyraźne spadki mocy po wspawaniu strumienicy zamiast kata. Oczywiście jak z końcowym tłumikiem przesadzisz, kupisz jakiś dziwny sportowy to może być tak, że na podróż 50km będziesz łykał lek goździkowej w dużych dawkach :wink:
"Nieudana Operacja To Połowa Udanej Sekcji"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.