Skocz do zawartości

BMW E92 335d 366KM 699Nm - by klagosz


klagosz

Rekomendowane odpowiedzi

...

Grzesiek nie ma 4x4 i jakies tam sa pozyczki hamowni potrzebne , bo ja raczej nie zamierzam odpinac napedu bezpiecznikiem(da sie) ale nie chce. Wole hamowac 4x4. Pozatym...jeszcze nie czas na program :mrgreen:

No dzisiaj była tak rozpięta SZKODA YETI

 

No masz w sumie racje :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

gratuluję mocy :) miły prezent hehe :)

 

no to teraz czas na wycięcie DPFa, zmianę wydechu, jakiś przelot :)

już jestem ciekawy mocy po takim zabiegu i dźwięku silnika

 

ja zanim kupiłem moją e92 320d zastanawiałem się nad e92 330d, która miała program na ok 260KM

jeździłem tym autem i powiem, że masakra przyspieszenie, więc Twoja musi naprawdę ciągnąć

niestety miała cały intercooler w oleju patrząc od strony tablicy rejestracyjnej i troszkę spoconą skrzynię automatyczną...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DZIĘKI ;)

 

co do wycinki DPF to puki zdrowy to go zostawiam

A nad wydechem od początku się zastanawiam ale to się zobaczy :wink:

 

DPF zostawić póki zdrowy. :cool2: Nie wypada aby takie auta puszczały bąki :lol: Rozmawiałem z gościem co dajel w przypadku mojej jak mi znowu zacznie mocy brakować. Powiedział, że next step to zrobienie nowego wydechu od DPF + wiekszy bardziej wydajny cooler. Moc po zabiegu ok 300-310KM. W przypadku 335d 350KM więc chyba warto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno warto tylko pytanie jak z żywotnością turbin etc.

W necie sporo już opisanych 335d zrobionych na blisko 400KM.

 

hehe własnie tylko żeby od nadmiaru mocy nam się nie paliły trójki jak to nie daleko mnie FERRARI FF:

http://moto.pl/MotoPL/1,88389,11813023,Ferrari_FF_splonelo_na_A4.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

taka modyfikacja do normalnej jazdy i z autem nic się nie powinno dziać. No i finansowo nie jest to jeszcze kosmos i nie trzeba podwajać wartości auta. Piszę o bezpiecznych przyrostach mocy po takiej modyfikacji 330d - przyrost do ok 310KM , 335d do ok. 350KM
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się wydaje że właśnie przy codziennym, czyli dość duzym użytkowaniu, wysilenie jednostki rzędu o 30% musi poskutkowac wczesiej czy później jakimś "przedmuchaniem" :twisted:

ale coś za coś :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jest bestia :D Zazdroszczę motorku :D

 

Dzieki :wink:

 

ale chyba objechanie Waldka bezcenne za resztę zapłacisz MasterCards :lol:

:lol: :lol: :lol:

ale on ma większe zapasy mocy więc walka z wiatrakami :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jest bestia :D Zazdroszczę motorku :D

 

Dzieki :wink:

 

ale chyba objechanie Waldka bezcenne za resztę zapłacisz MasterCards :lol:

:lol: :lol: :lol:

ale on ma większe zapasy mocy więc walka z wiatrakami :twisted:

 

Finalnie tak. Ale żeby być górą w mechanikę by musiał też iść :) już sam chips by na ciebie nie starczył.... temat rzeka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ha, to dobrze że na torze poznan nie pojechlismy na racing bo bym dostal baty i co by wtedy bylo:D?

niezle osiagi:)

 

Ciekawe ktora by szla lepiej... moje 335i czy twoje 335d...

katalogowo... nie ma wątpliwości

realnie... warto by się przekonać

 

To co Karol? Wypad nad Frankfurt nach oder :)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fajny/bezpieczny chip :cool2: ,robił ktoś madry bo nie pojechał z Nm ...

 

tylko jak się to ma do Twojego pewnego pochodzenia auta i sprawdzenia ASO/mechanik :?:

 

jak byłem w 2010r z "awarią" DSC to mistrz od razu po jeździe próbnej powiedział, że musiałem zrobić mod,"wypierałem się" więc podpieli do kompa i wynik o chipie potwierdziło BMW AG...

 

nie zrobiłeś hamowania :cry2: zrób pomiar przyspieszania, masz szerokie laczki, stawiam na ~5,5s :cool2:

 

pozdr.

było:

E87, 120d, 2004, chip: 191KM/437Nm - 2004-2007, 30 miesięcy funu z jazdy :)

E91, 320d, 2007, chip: 193KM/406Nm - 2007-2010, 30 miesięcy czołgania się z "A" do "B" :(

E90 LCI, 330d, 2010, chip: 286KM/600Nm - 2010-2013, 42 miesiące przyjemności z skromności :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

Ponoć serie praktycznie każda 335d trzyma albo nawet wykazuje wyższe wartości

..

:) :D :lol: :mrgreen:

95% 3,5d NIE trzyma, średnie wyniki to 27xKM/560Nm...

było:

E87, 120d, 2004, chip: 191KM/437Nm - 2004-2007, 30 miesięcy funu z jazdy :)

E91, 320d, 2007, chip: 193KM/406Nm - 2007-2010, 30 miesięcy czołgania się z "A" do "B" :(

E90 LCI, 330d, 2010, chip: 286KM/600Nm - 2010-2013, 42 miesiące przyjemności z skromności :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fajny/bezpieczny chip :cool2: ,robił ktoś madry bo nie pojechał z Nm ...

 

tylko jak się to ma do Twojego pewnego pochodzenia auta i sprawdzenia ASO/mechanik :?:

 

jak byłem w 2010r z "awarią" DSC to mistrz od razu po jeździe próbnej powiedział, że musiałem zrobić mod,"wypierałem się" więc podpieli do kompa i wynik o chipie potwierdziło BMW AG...

 

nie zrobiłeś hamowania :cry2: zrób pomiar przyspieszania, masz szerokie laczki, stawiam na ~5,5s :cool2:

 

pozdr.

Dzieki :wink:

Też uważam że fajnie ktoś to zrobił wykres ładny i zachowanie auta jeszcze lepsze :cool2:

 

Co do pochodzenia auta to sprawdzałem przez znajomość w Komunikacji o legalności auta (auto ma w papierach ciekawa historię ;) ) ...

ale to kiedys opiszę, niektórym na żywo już opowiadałem i pokazywalem :wink:

Co do ASO przebieg/serwis/wyposażenie sprawdzałem podobnie przez zaprzyjaźnionego serwisanta wcześniej po VINie auta.

Co do stanu zaufałem sobie i się nie zawiodłem po zakupie sprawdziłem w ASO i się potwierdziło to co "oczy" i "palce" sprawdzały - w końcu doświadczenia juz trochę mam w kupowaniu BMW :twisted: Hamowania i podpinania rzecz jasna jak napisalem wyżej nie zrobiłem :oops:

 

Co do hamulców SORRY ale miałem taki kocioł przed wyjazdem na tor Poznań że szczerze to nawet o tym nie myślalem :(

...

Ponoć serie praktycznie każda 335d trzyma albo nawet wykazuje wyższe wartości

..

:) :D :lol: :mrgreen:

95% 3,5d NIE trzyma, średnie wyniki to 27xKM/560Nm...

No widzisz a na bmw-sport ktoś pisał że mial serie 290KM i ktos tam jeszcze :|

Może to jest to 5% :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a stan na kresce z Waldkiem (335i) i sprobujcie sie kto bedzie szybszy...

ze swojej strony skromnie ufunduje butelke Glenfiddicha dla zwyciezcy :cool2:

tylko film wrzuccie :!:

:mrgreen: :twisted: - KUSICIEL :lol:

 

Karol, to jak bo ludzie są ciekawi;) co robisz w długi weekend? Może jak pogoda dopisze to sie umowimy:)?

 

Długi weekend w pierwszy dzień mam kumpla parapetówe nowego domu a na sobote niedziedziele jeszcze planów wiekszych nie mam ale boję się że nie dam rady bo jednak do Warszawy jechać to już musiałbym cały dzień stracić :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zostaje G-tech, nie będzie błędu kierowcy tylko samo auto...

 

zrób pomiar, wyślij kurierem urządzenie (~14zł) do Wujka, zrobi pomiar, odeśle, dacie wyniki ...

było:

E87, 120d, 2004, chip: 191KM/437Nm - 2004-2007, 30 miesięcy funu z jazdy :)

E91, 320d, 2007, chip: 193KM/406Nm - 2007-2010, 30 miesięcy czołgania się z "A" do "B" :(

E90 LCI, 330d, 2010, chip: 286KM/600Nm - 2010-2013, 42 miesiące przyjemności z skromności :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.