Skocz do zawartości

e36 sworzeń zewnętrzny


d4ras

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Muszę wymienić sworzeń wahacza z prawej strony, na allegro dostępne są dwa rodzaje, nie wiem co to za pierścień,podstawa, nie mam pojęcia jak to nazwać (1 zdjęcie)

 

http://img01.allegroimg.pl/photos/oryginal/22/04/65/88/2204658825

 

http://img04.allegroimg.pl/photos/oryginal/22/21/43/95/2221439575

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Km mylisz sie :mrgreen:

Ten pierwszy jest jak oryginał, czyli z tzw. madułek komfort. Jego trzeba też prasować, ale jest cieżko po trzeba mieć odpowienią adapter do tego by ów modół nie uszczkodzi.

Druga wersja pasuje bez problemu, i jest o niebo prostsza w montażu, z uwagi na brak modułu komfortu. Nie trzeba zadnych adapterów, montujesz na zwykłej prasie, bez kombnacji.

Osobiście polecam ten drugi, ma 4 lata gwarancji!!!. Jedyna wada, ale prawie niezauważalna przy norlanej jeździe to wieksze czucie na kierownicy co sie dzieje z kołami. Ale dla jednych to bardziej na plus niż minus'

 

PZDR>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Meyle ma większą kulkę,brak wkładki amortyzującej ,przez co jego trwałość jest dużo większa(przyczyną luzów jest właśnie wyrobienie tej wkładki).

Przy Mayle jest twardsza praca sworznia co da się odczuć.Przejeździłem na nich 80 tyś i nie było żadnego luzu.

Bardzo łatwy w montażu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten drugi to jest z jakiejs renówki :mad2:

Z Trabanta!

 

Ja do montowania tych z blaszką używałem kawałka rurki i po prostu miałem wycięcie na tą blaszkę (żeby jej nie dotykać wbijając sworzeń). Tak jak kolega powiedział, te wzmacniane bez blaszki wytrzymują o wiele dłużej ale komfort jednak na minus.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.