Skocz do zawartości

Poważny problem z obrotam M40 1.6 gaz


Marcin7

Rekomendowane odpowiedzi

witam jestem pierwszy raz na forum przejżałem wszystkie tematy odnosnie skoków i wahan obrotów >mam poważny problem z mojm bmw e 36 coupe silnik M40 1.6 benzyna - gaz .obroty skacz nie da sie ich wyregulowc , wymieniałem juz silnik krokowy , wymieniłem na nowa sonde lambda orginał boscha i juz sam nie wiem co mam robi . na zimnym silniku jest jako tako ale na ciepłym zaczynaj a sie skoko obrotów po czym przestaja i jest chwilek ok dodam gazu i na luzi powrót do skoków ma niskie obroty tak 600 i tak jakby spadały nie wiem moze lewe powietrze ale tez sprawdzałem juz wszystko PROSZE POMÓŻCIE MI co ma sprawdzic wymienic :mad2:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nienapisałeś dokładnie czy obroty ci falują ,czy auto przerywa.czy naprzykład któryś z cylindrów ''niechodzi''. nieruszałeś czasami śrubki od regulacji biegu jałowego na przepustnicy?,bo jak tak to mogłeś ją przestawić a ona ma swoją określoną pozycję!.pozdro :norty:
klepało ale przestało!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czesc

Nie napisałeś czy obroty falują ci tylko na gazie czy na benzynie. Ja miałem teki problem na gazie(na benzynie wszystko ok) cały czas obroty mi falowały nie dało się ich ustawić. Dopiero po uchyleniu przepustnicy obroty przestały falować. Byłem już u kilku gazowników, mechaników i wszystko ok ale na gazie przy całkowicie zamkniętej przepustnicy nie ma wolnych obrotów. Mam uchyloną przepustnicę za pomocą tej śrubki na przepustnicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za szybka odpowiedz . Obroty faulaj tylko na gazie , i jeszce jedno tak ruszałem srubke na przepustnic to jak mam teraz wyregulowac zeby bylo dobrze ? sa jakies ustawiania fabryczne? :wink: bo te obroty sa teraz faktycznei za niskie , ale znowu w wakacjie kiedy sa upały obroty byly za wysokie i dlatego polecono mi zeby je zmniejszyl ruszajac srubka na przepustnicy. i od tego sie wszystko zaczelo , jak teraz to ustawic i co jeszcze sprawdzic gdzi jeszce zajrzec zeby bylo wszystko okej??? aa i jeszce jedno kiedy jade z predkoscia np80 90 km i puszczam na luz to obroty spadaja prawie do 300 i podnosza sie zaraz do 600.. pewnie ta przpustnic. Czyli co mam zerobic zeby zlikwidowac ten uporczywy i wkur.. problem prosił bym kogos zeby napisał mi krok po kroku co robic z gory dziekuje wszystkim :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.