Skocz do zawartości

E39 530i,Wymiana alternatora na mocniejszy?


S-line

Rekomendowane odpowiedzi

Witam czy ktoś bardziej "ogarnięty" z elektryką w E39 może mi doradzić, jaki jest najmocniejszy alternator montowany w E39?

Obecnie mam 120A w 530i 2001, a ze względu na rozbudowę Car audio, potrzebuję jakiś mocniejszy, wiem ,że w 530d są dwie odmiany 120A jak u mnie oraz 150A.

Czy to jest najmocniejszy alternator bez chłodzenia wodnego montowany w E39?

Dziękuję bardzo za info, czego mam szukać w używce aby pasowało plug&play w miejsce mojego obecnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kwestia wymiany jest przemyślana.

Budowana jest instalacja SQ a nie żadne, SPL do lansu za zimnym łokciem(Takie czasy już dawno są za mną) :)

Co do urządzeń, które potrzebują prądu, wymienię najistotniejsze:

drugi dodatkowy aku ok 30 Ah przez wzmacniaczem odp za obsługę sekcji Sub, Tweet,

wymieniony ori aku na żelowy co w sumie da pojemność aku w okolicach 135 Ah.

Dwa piece MRV-F900, z czego ten przeznaczony do suba w mostku, może w piku, pociągnąć około 60A gdyż to klasa AB a nie cyfrówki, tak więc sprawność jest sporo niższa.

A rachunek jest prosty...

Altek daje max 120 A z czego przecież auto samo w sobie potrzebuje prąd, podejrzewam ,że przy włączonej klimie, wentylatorach latem, będzie to spokojnie 40-50 A, z czego wynika ,że pozostaje 70 A, a pozostaje jeszcze sporo mniejszych komponentów, i drugi wzmacniacz(zabudowa 3way aktywnie), 70 A -60A w piku, daje 10A zapasu , a raczej go wcale nie będzie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem ze drugi aku po to zeby uniknac zakłóceń, tak? Jak go dolozysz to na pewno nie unikniesz wiekszego alternatora. Jak dlubiesz sam to ja bym sprobowal najpierw nie zmieniac aku i alternatora i zaobserwowac jak to bedzie dzialac, moze da rade...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.