Skocz do zawartości

330Ci Napelnianie klimatyzacji


Sebemka

Rekomendowane odpowiedzi

Mozna samemu uzupelnic czynnik.Robilem to kilka razy.Jednak pod warunkiem,ze uklad wymagal tylko uzupelnienia i byl szczelny.

Urzywalem srodkow dostepnych w sklepie:

http://www.halfords.com/webapp/wcs/stores/servlet/product_storeId_10001_catalogId_10151_productId_812353_langId_-1_categoryId_165632

lub:

http://www.halfords.com/webapp/wcs/stores/servlet/product_storeId_10001_catalogId_10151_productId_201507_categoryId_165632_langId_-1?cm_sp=Intelligent_Offer-_-Product_Details_Zone_1-_-Blank&iozone=PDPz1

 

Do uzupelniania czynnika sluzy zawor o mniejszej srednicy.

Death is easy-You don't have to do anything.Life is that You have to face.


bylo e39 m52b20,e39 m52b25TU,e39 m52b25,e36 m43b18,e39 m52b20TU,e39 m52b28TU,e46 m43b19TU

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiałem się nad kupnem grupponu, ale tam jest tylko 100g czynnika a za kazde kolejne 15zł. Czyli mija sie to z celem

 

dlaczego ?

ja zrobilem tak u siebie klime za pomocą grupona i za 49zł zrobiłem serwis chociaż nie musiałem bo klima chłodziła należycie ale zrobiłem dla świętego spokoju

spieprzyć to tam nie mają co bo tylko podłączają 2 przewody w zawory ustawiają maszynę pod dany model auta i naciskają start, wszystko sam się robi

 

klime w iinym aucie też zrobiłem z grupona i za psie pieniądze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Pełny cykl odświeżania klimy to zazwyczaj 150zł i więcej. Ściągają cały czynnik /tyle ile go jest/, sprawdzają szczelność podciśnieniowo i nadciśnieniowo, po czym ładują na nowo czynnik do wartości właściwej dla danego układu. Cały cykl może trwać grubo ponad godzine. Ogólnie płaci się za proces obsługi automatyczną maszyną która sama troche kosztuje, bo sam czynnik wcale nie jest taki drogi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 kg gazu to około 40-50 zlotych w hurcie. Ja unikam firm, które wyleasingowały machinę i tak naprawdę nie mają pojęcia co robią. Unikam, bo mam ten komfort, że w mojej wsi jest facet, ktory przywiózł know-how z USA i naprawial mi klimatyzację gdy w autach ABS byl rarytasem. Gość potrafi nie tylko zdiagnozować, ale także naprawić sprężarkę czy wąż ciśnieniowy. Takich rzemieślników trzeba szukać. Boję się co będzie jak pójdzie na emeryturę :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.